Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elmeletileg a vedono szerint...

Elmeletileg a vedono szerint 4 hetig nem lehet kivinni a picit az utcara. Ezt mennyire kell komolyan venni es miert nem lehet kivinni? .

Figyelt kérdés
Mert ugy tudom a haziorvoshoz kell vinni 1-2 hetente vizsgalatra, a gyermekorvosi rendelo meg maga a ferto. Ugyhogy gondolom nem az immunrendszere miatt nem lehet kivinni, mert akkor a dokihoz sem vihetnem..
2011. márc. 11. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha hideg van akkor nem szokták egyből sétáltatni hanem a levegőztetést kell elnyújtani ablaknál állva beöltöztetve v. erkélyen.


a pár hetes babákat mínuszokban autóban viszik a dokihoz


nem az immunrendszere miatt van hanem hogy szoktassák a levegőztetéshez.


a dokihoz ha viszed egészséges rendelés van ott nem lesz beteg gyerek ez általános tévedés!! szóval az oltás a méreckedés nem a betegek között van...

2011. márc. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az első hetekben egyszer kijött a doki, megvizsgálta, minden rendben volt és "nyugton hagyott" bennünket :)

A védőnő havonta házhoz jött három hónapos koráig, utána kellett vinni tanácsadásra.


Nekem két hetet mondtak, addig ne vigyük ki a babát. Nem vittem ki, pedig nyár volt, de a mai napig nem tudom, miért...

2011. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
èn külföldön élek és itt már a korházban adnak babakocsit hogy kiviheted ha jó idö van sétálni. Nekünk azt mondták hogy szélbe ne vigyük, de amennyit bírunk kimehetünk. Ez kb egy saroknyi séta többet úgy sem fogsz bírni. Ha jó idö van akkor nyugodtan kiviheted.
2011. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én mindet kivittem már másnap, hogy hazajöttünk a kórházból, aközépsőt is aki decemberben született.Persze felöltözve bebugyolálva. Semmi bajuk nem volt.Azért mi Buda mellett lakunk, hegy jó levegő, szmogban nem vittem volna.

Más kérdés, hogy orvosi rendelőben az iskolávaljártak először, havonta kijött a doki hozzájuk és ha betegek voltak,akkor is kihívtam.

2011. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2 hetet mondtak, de ez persze időjárástól is függ... Nekem mondta a védőnőm, hogy nyugodtam kezdjünk el levegőre járni. 10 napos volt a kisfiam, május volt és gyönyörű idő... Először persze mi is csak 15-20 percet voltunk kint, de napról-napra egyre hosszabb időt töltöttünk el sétával.
2011. márc. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hetes korukban kezdem el a levegőztetést a fiaimnál, 5-10-15-20-30 perc, 2 hetesen már 2-3 órát is aludtak kint a babakocsiban.Nagy szélben, ködben és -5 fok alatt nem szabad kivinni őket.
2011. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4 hetesen már javában ki kell vinni, én 2 hetesen vittem ki először a gyerekeket hosszabb sétára. Egy hétig benti levegőztetés az ablak közelében, utána fokozatosan többet és többet, kettő téli és egy nyári gyermekem van.
2011. márc. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Onnantól kezdve, hogy hazahoztuk, minden nap kimegyünk vele a teraszra. Már 15 percre is kint maradunk, a védőnő ma mondta, hogy hétvégén jó idő lesz, mehetünk sétálni is. De a dokim is úgy engedett haza a kórházból, hogy a gyereket nyugodtan lehet utcára vinni, semmi baja nem lesz.

Tegnap volt amúgy 2 hetes a kislányom.

2011. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én Április 23.án szültem és május elsején ballagáson voltunk. :)
2011. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én babám decemberben született, és 3 hetesen már vittem babakocsiban sétálni -5 fokban, persze jól bebugyolálva, és a séta előtti napokon már hozzászoktattam a friss levegőhöz a nyitott ablaknál.
2011. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!