Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy borogassam/vizesruházzam?...

Hogy borogassam/vizesruházzam? Mikor kell?

Figyelt kérdés
ha azt szeretném hogy elapadjon a tejem,hogy csináljam?1hete kb már csak 2naponta cicizik 1x a fiam,de akkorra sincs tele,csak néhol keményebb,és kis csomó van bennük.Fokozatosan szoktattam le,és igy tartunk mára hogy 2naponta 1x cicil.Fejni igy nem kell gondolom ha nem feszit,nincs tele ugye?Azt csakakkor szokták mondani,mikor tele van,hogy épphogy annyit kell kifeni,hogy ne feszitsen.De nekem nincs tele,akkor mit csináljak?Mert azért néhol kemémy-csomós,de ha meg masszirozom,akkor több csomó lesz.Hogy kell borogatni vagy jegelni?És milyen időközönként?Pl 1nap hányszor mennyi ideig?És előtte szoptassam meg hogy üres legyen és úgy borogassam,vagy teljesen mindegy?Igy is begyulladhat ha nem érzem telinek?Köszönöm ha irtok és segitetek!
2011. márc. 14. 19:04
 1/2 xStefix ***** válasza:

Ha a csomókat nem tudod teljesen eltüntetni kézzel, borogatással, akkor szerintem jobb, ha kifejed magad (vagy szoptatsz, nyilván)! Még akkor is, ha ezzel plusz ingert adsz most a testednek. Inkább jöjjön ki a megpangott tej, minthogy begyulladjon; mert bizony így is megtörténhet! Persze próbáld minél ritkábban fejni, tényleg csak akkor, ha sehogyse múlnak a csomók.

Borogatás: Nem feltétlenül kell csinálni, elvileg ené

lkül is simán elapadhatsz. És, márcsak azért sem biztos, hogy most jót teszel vele magadnak, mert egyébként ugye HIDEGGEL szoktunk apasztani - viszont a csomók eltávolításához szopi vagy fejés előtt MELEG vizes borogatást érdemes használni, mert ez nyitja meg a tejcsatornákat. Szóval, a két módszer most épp üti egymást!

Ezért én azt javaslom, hogy a hideg vizest inkább hagyd el és a meleget is csak akkor alkalmazd, ha a masszírozás nem elegendő.

2011. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.Végre válaszolt valaki:)A masszirozással csak az a baj,hogy nekem jobban csomósodik.Akkor nem borogatom.Még most se kemény,és kis csomót is akkor érzem ha jobban megnyomom,és alul-oldalt,mintha egybe lenne,de az se olyan kemény,meg nem fáj,csak nem is tudom hogy irjam,"kellemetlen"néha,főleg mikor fekszek háton,akkor.Igy felesleges fejnem vagy szopiztatnom nem?Vagy igen?Mert ha mindig 2-3naponta megszoptatom,soha nem fog elapadni.
2011. márc. 15. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!