Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás után hogyan borogassam...

Oltás után hogyan borogassam a baba lábát? Mire kell utána figyelnem?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első oltásunk.Folyamatosan cserélgessem a borogatást?Hogyan csináljam,h ne ázzon át a ruhája?Egész nap még éjjel is legyen rajta?Tuti lázas lesz?
2009. máj. 4. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
baba válogatja h lázas lesz-e v sem.nálunk kis hőemelkedés volt,de csak aznap borogattam,úgy,hogy vizes textilzsepi rá egy nylon darab és atkötöttem gézzel.éjszakára nem raktam.ha van otthon aloe vera gél(Forever Liveng Product-tól) az még jót tesz ha minden pelenkátáskor bedörzsölöd (finoman) a combikáját,én ezt még másnap csináltam és kész.nem volt semmi gond.
2009. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy vattát vizeztem be és azt nyomtam rá, meg időnként megtörölgettem vele. Figyeltem, hogy ne pirosodjon, gümősödjön és a lázát mértem a kisfiamnak, de szerencsére nem volt probléma. Viszont másnap reggel észrevettem, hogy mivel izomba kapják, fájt a kis lába ahogy rugdosott. :(
2009. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha faj a laba, onnan fogod eszrevenni, hogy mikor rugdos, azt a labat kevesbe vagy egyaltalan nem hasznalja mint a masikat, amibe nem kapott oltast.

Egyebkent nem biztos, h lazas lesz, az en kisfiam nem lett es meg a laba sem fajt. Remelem minden rendben lesz!

2009. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam borogatni, h zsepi v rongy egy sarkát vizezem be csak. Ezt a sarkot hajtom belülre. (Háromszöget hajtok, majd azt felhajtogatom szélesebb sávvá). Nem tudom, mennyire érthető, amit írtam, de egyszerű. :)

Nekünk csak a 3. oltással volt gondunk, de mindnél borogattam. Ha nagyon nyűgös lenne, adj neki fél Germicid kúpot, nem baj, ha nem társul a nyűgösséghez láz (gy.orvos javasolta)! Nyugtató hatása (is) van a Germicidnek.

2009. máj. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!