Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mennyi többlet teje...

Kinek mennyi többlet teje van? Nekem 12 hetes babám napi 5x-i átlagban 120 ml-s étkezése mellett még 15 liter tejem van lefagyasztva.

Figyelt kérdés

A barátnőm szerint ez óriási teljesítmény. A héten kapott ebből a kislánya (egyidős babák) tőlem 6 literrel.

hk


2009. febr. 21. 22:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Beszélj a védőnőddel, hogy letudod e adni 1500ft literenként! Lefagyasztani olyan sokat pazarlás ugysem tudod mind felhasználni mert 6 hónapig lehet fagyasztani! Nekem napi 1 liter volt pluszba még 2 dl.ért is kijönnek az anyatej gyüjtök! Megéri mert legalább a pelust fedezi az összeg amit kapunk.
2009. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg nem pazarlás mert nekem is napi 1,2 liter tejem volt és evés után is 180 miliket fejtem le amit lefagyasztottam és mikor a kislányom 4 hónapos és 1 hetes volt akkor egyik napról a másikra majdnem elapadt a tejem és akkor nyugodt voltam hogy tudtam, hogy ott a fagyóban a tej.

Én úgy csináltam hogy mindig a legrégebbit vettem ki és a helyére meg egy új frisset tettem vissza.

Szerencsére mire majdnem elfogyott addigra sikerült visszaszenvednem a tejet.

Most 8 hónapos lesz de örülnék ha még lenne tej mert nagyon beteg (influenza) és csak szopizni akar szegényke de csak reggel meg este tudom csak szoptatni.

2009. febr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Szuper, hogy ennyi tejed van, ráadásul az anyatejért keményen fizetnek, nálunk 1800Ft-ot literenként. A védőnőd meg tudja mondjani, hogyan adhatod le, ha szeretnéd.

Viszont ne haragudj, nem piszkálásból kérdezem, de egy 12 hetes babónak nem kevés a napi 5 szopi? Az én lányom lassan 7 hónapos és még mindig 10-szer szopizik egy nap, pedig már gyümiket is kap. Szépen fejlődik, de "cicifüggő". Szóval csak érdeklődésből kérdezem, nálatok hogy alakult ez így, napi 5-re.:-)

2009. febr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Úgy látom senki sem olvasta el a kérdést. Írtatok mindenfélét, csak választ nem. Nem azt kérdeztem, hogy mit csináljak a tejjel?, hogy hol tudom leadni?, van-e értelme lefagyasztani?, hogy kell a lefagyasztott tejet kezelni?!!!!!!! A nem akarlak piszkálni írójának: igény szerinti etetés van, tehát ha éhes akkor kap, így alakult ki a napi 5x. Egyébként üvegből kapja a nyuszika, mert a szoptatás nem ment.

Azért mindenkinek szép napot!

2009. febr. 22. 07:40
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

nekem ez a kérdés inkább hencegésnek tűnik. igazából nem kérdeztél semmit csak elmondtad mennyi a tejed.

Ennek egyébként örülök hogy ilyen sok van.

2009. febr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagyon megbántam, hogy kiírtam ezt a kérdést. Nem akartam hencegni, ha ismernél nem írtad volna ezt. Lehet, hogy te vagy irigy? Csak kíváncsi voltam, hogy ez tényleg sok-e, avagy nem. Olyan válaszokra számítottam inkább, amikből az derül ki, ki mennyi tejcit produkál. Ezen az oldalon soha többet nem írok ki semmilyen kérdést, maximum passzív résztvevő leszek (csak olvasgatok).
2009. febr. 22. 10:20
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 hónapos a kisfiam és a fagyóban már van 45 liter tejcsi, úgy hogy ez kb. 2 hónapi adag, mert a régebbieket már kiöntöttem a kutyának, és már 2 hónapja nem is teszek el. Eddig még egyet sem kellett felvenni, mert most is van elég, már mi is elkezdtük a hozzátáplálást és ő is cümisüvegből eszik, tehát fejek valószínüleg ezért nem csökken a tej mennyisége. De már így azt mondom, hogy felesleges volt annyi pénzt kidobni a steril zacsikra. Mivel nem használtam fel még belőle, és valószínűleg nem is fogok. De megnyugtat, hogy van ha esetleg beütne a mennykő. És valószínűleg másodjára is így csinálnám, hogy eltenném, mert úgy voltam vele hogy akármikor elapadhat és akkor van mihet nyúlni. De szerencsére tévedtem mert van mindíg friss.
2009. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%

Az utolsó válaszoló vagyok a 6 hónapos kisfiú anyukája. Nem kell foglalkozni az irigy emberekkel. Örülj, hogy ennyi tejed van én is örülök, hogy nem tápos a babám. Tényleg vannak olyan válaszok néha amit ha elolvasol utánna jobb, ha el is felejted hogy olvastad.

Az pedig hogy hogy kell kezelni: 6 hónapig önnmagában is felhasználható utánna már csak főzihez higításként. Nekem ezt mondta a gyerekorvos. Szobahőmérsékleten kell kiolvaszteni. És úgy melegíteni cümisüvegmelegítőbe ( én ha a hűtőből veszem ki abban melegítem nagyon jó és gyors) de még nem volt akkor forró vízbe teszed a cümisüveget. Még másnap is fel tudod hasznáni azt amit még nem melegítettél.

Jó babázást!!

2009. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem itt senki sem irigy, viszont valóban csak arra irányult a kérdésed, hgoy kinek mennyi van és leírtad, hogy neked mennyi. Kicsit valóban hencegősen, ne haragudj, de ez jött le. Amúgy nagyon is jó, hogy ilyen sok tejed van. Nekem is volt kezdetben, de én nem szeretek fejni, így mindig csak annyit fejek, amennyit nagyon muszáj ahhoz, hogy ne gyulladjon be. Mostanra elég jól beállt a kereslet-kínálat, igaz, jövő héten már 7 hónaposak leszünk. Az én babám a cumisüveget nem fogadja el, csak cicizik. Így a lefagyasztott tejeket elajándékoztam, mi úgyse tudjuk felhasználni.
2009. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Nekem nincs lefagyasztott tejem, mert nem fejek. Annyi van, amennyi kell, ha fejnék biztos felszaporodna, de én személy szerint ezt tartom szerencsésebbnek, mert legalább nem kell a fejéssel időt töltenem ezen kívül fáj tőle a mellem nagyon. Szóval ha úgy adódna 3 hós babámnak tápszert adnék, nem méreg az sem... Ha fejsz és másnak adod az becsülendő szép dolog, habár én nem adnám a gyerekemnek más tejét, idegenkedem tőle vlmért. Azért viszont kár fejni, hogy a kutya egye meg, habár biztosan nagyon jót tesz neki :-), akkor inkább kevesebbet és kevesebbet fejék, hogy lejjebb menjen a kínálat. De végeredményben világrekord kísérletnek sem utolsó...:-DD
2009. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!