Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha ittam fél-egy liter colát,...

Ha ittam fél-egy liter colát, szoptathatok? Mikorra ürül ki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan miért ne szoptathatnál? A koffein miatt? Kevés ez ahhoz, hogy ne szoptathass. Vagy a szénsav miatt? Vagy a színezék miatt? Vagy minek is kellene kiürülni???
2011. máj. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A koffein miatt.

A szervezetből mennyi idő alatt ürül ki? Tudod esetleg?

2011. máj. 18. 07:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is szoptathatsz. Nem tudom mikor ürül ki. De gondolom ittál kólát terhesség alatt is, úgyhogy nem idegen neki a koffein ha még el is jut hozzá. Én kávéztam kamasz korom óta (vérnyomás miatt is). Terhességem alatt megpróbáltam leállni pár napra sikerült, nagyon megviselt ("elvonási tünetek" voltak, lelkileg is). Az orvosom azt mondta, hogy nyugodtan igyam (napi egyet ittam csak) hisz 1-2 csésze kávé nem árt. Ráadásul többet ártok ha nem iszok (vérnyomásom felborulhat).
2011. máj. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szoptass, nincs abban annyi koffein ami árthatna.
2011. máj. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sokszor ittam kólát,meg kávéztam is,és semmi baj nem volt...
2011. máj. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy a koffein alig megy át az anyatejbe, nyugodtan igyak meg napi 1-2 gyenge kávét! A colát én a szénsav miatt nem ittam eleinte, amíg hasfájós volt, de azóta napi 1 pohár belefér, de már 9 hós!
2011. máj. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nyugodtan!

még 1 presszókávét is megihatsz, semmi baja nem lesz a tejednek meg a babának.:)

2011. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is kávézok, pedig szoptatok. De éjjel ötször kelünk, reggel jól esik egy korty.
2011. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Annyi mindent kitalálnak hogy mit ne csinálj....régen ilyen nem volt....ha ennyire betartod ezeket a szabályokat...olyan lesz a gyerek, hogy meglát egy koszfoltot...és mááár beteg lesz...Komolyan!!
2011. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!