Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak 4 hós babámmal,...

Mit csináljak 4 hós babámmal, ha napközben egyszerűen "nem ér rá" szopizni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az evésen kívül minden más érdekli, forgolódik, vigyorog, szövegel, hadonászik, a cicihez meg épp hogy oda-oda fordul, irtó erővel szív párat hogy a hátam is majd behorpad, mintha "épp csak bekapna valamit", azután folytatja az izgés-mozgást. Jóformán csak reggel és este tudom normálisan megetetni, amikor még van kedve odabújni. Lehet hogy nem éhes és több időt kellene hagynom két etetés között? Gondolom ha éhes lenne, csak enne rendesen. Vagy adjak neki tápszert ilyenkor, azt gyorsan behörpinti és akkor evett is, mégsem "rabolja az Ő értékes idejét"? De így is csak 5x szopizik egy nap, nem tudom, ezt lehet-e tovább ritkítani, ill. attól is félek, hogy ha kevesebbszer szoptatom, csökken a tejem. Tapasztalatok, ötletek?
2009. febr. 22. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Merd le kivancsisagbol, mennyit "kap be csak" nagy elfoglaltsaga kozben! Lehet, hogy eleg neki, amennyit eszik.
2009. febr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Semmiképp ne adj neki tápszert, ha van tej! Az anyatej sokkal jobb neki, ráadásul hozzászokik, hogy gyorsan "hörpinteni" is lehet, akkor meg végképp nem akarja majd a cicit.

A szopisztrájk egyik formáját élitek éppen, nálunk is volt ilyen, a megoldás: Amennyire csak lehet, csöndes és sötét szobában szoptass! Ereszd le a redőnyöket, ha vannak, vagy húzd be a függönyöket, csukd be az ajtót, ne szóljon a tv, rádió, stb. Ebben a korban hirtelen nagyon érdekli őket a világ, még az evésre is sajnálják az időt. Próbáld minél ingerszegényebb környezetben szoptatni. Tarts ki, változni fog! És semmiképp ne adj neki cumisüvegből semmit. Ha eléggé éhes lesz, elkezd újra rendesen szopizni. De ha mindig megkönnyíted a dolgát, el fogja hagyni a cicit.

2009. febr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Tápszert semmiképp ne adj neki, ha kell inkább fejdd le a tejet és úgy add neki.
2009. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányom is ilyen volt. Semmit se csinálj, főleg nem tápszert. Amugy nem is biztos, hogy elfogadná. Ha gyarapodik szépen, jókedvű, stb akkor nincs értelme aggódni. Most ilyen korszakuk van, elmulik. Próbáld sűrűbben cicire tenni, ha ugy érzed, hogy kevesebb a tejed.

Az enyém 5 hós, és most ugy szopik, hogy egyfolytában jár a keze, most ez a trendi nála.

2009. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Akár én is kérdezhettem volna, nálunk ugyanez a helyzet! A fiam is 5x szopik naponta, szépen gyarapodik, ő is csak éjjel szopik szépen, egyébként ő szintén "nem ér rá".

Nem kell több időt tartanod két szopi között, akkor biztosan csak kevesebb kellett neki, vagy szerintem inkább te érzed úgy, hogy kevesebbet evett a babád. Az én fiam még egy hónapja kb 15-20 percet szopizott egy-egy alkalommal. Most éjjel, amikor a legnyugodtabb is max 10 percet eszik. Nem baj, ennyi idő alatt is jól lakik, ennyi idő is elég egy babának, hogy tele tegye a pociját.

Ha van tejed, akkor ne adj neki tápszert. Az én fiam nem is tud inni cumisüvegből, hiába próbálkoztam vele.

Egy háromgyermekes Anya

2009. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Lemértem mennyit eszik ilyenkor, sajnos tényleg kevesebbet, mint szokott. Ugyanakkor valóban korábban megéhezik. Az ingerszegény környezet jó ötlet, kipróbáltam és valóban nyugisabb volt :) Viszont ha nincs más, anya lelógó hajtincse és a szoptatós párna cimkéje is roppant érdekes lehet :DDD
2009. febr. 23. 22:23
 7/7 anonim válasza:
Én is szintén ezzel a problémával kuzdok, 2 napja hasonlóan szopizik a babám, meddig tart ez az állapot? Mit csináltok, hogy ne legyen kevesebb tejci?
2009. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!