Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha ejszaka nem igenyli a...

Ha ejszaka nem igenyli a szoptatast 2,5 honapos anyatejes babam akkor napkozben gyakrabban kellene etessem?

Figyelt kérdés
eddig egyszer keltunk fel ejszaka, de par napja este 11tol reggel 7-8ig alszik(aminek nagyon orulok), eddig az ejszakaival egyutt 6szor szopizott, de azt egyszeruen atalussza es marad 5 alkalom. nem keves ez egy 2,5 hos babanak? tudom, hogy elmeletileg annyit esznek amennyire szukseguk van...azert kivancsi lennek masnal hogyan tortent a valtas?
2009. febr. 23. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én babám is 2,5 hónapos. Egy hónapja átalussza az éjszakát (10-től 7-ig). Ő napközben kb 7-8-szor eszik. Igény szerint etetem, amikor ő kéri.

Szerintem ha jól fejlődik a babád, jó a kedve, jó a gyarapodása, akkor annyit adjál neki, amennyit ő kér.

Üdv

2009. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én babám 12hetes.5ször eszik és 8-tól reggel 6-7-ig alszik.
2009. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Fiam 10 hetes.

6-7 alkalommal eszik naponta, de ilyenkor jobb az igény szerinti etetés, hiszen ő tudja mennyi az elég.

Hagy aludni éjjel ez tök jó, mi is 8- 4 ig alszunk, aztán evés es továbbalvás 3-4 órát még.

Napközben pedig 3-4 óránként eszik, nagyon ritkán kétóra mulva kér, de igazán akkor szerintem kevesebbet evett előzőleg.

2009. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat!en 3-4 orankent szoptatok, mert igy allt be a baba igenye, de persze ha gyakrabban keri szivesen mellre teszem, csak nekem ugy tubik, ha gyakrabban eszik akkor kevesebbet szopizik, ugyhogy kb ugyanannal a mennyisegnel vagyunk a nap vegere :)
2009. febr. 23. 11:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom kb 3 hónapos korában állt át a napi ötszöri szopira, ráadásul a "nagykönyv szerinti" mennyiséget sem eszi meg... ennek ellenére általában heti 160-200 g között hízik (most lesz 4 hónapos). Ja, és ha megpróbálom hamarabb etetni, minthogy megéhezne, úgy elkezd sírni, üvőlteni, mintha nem is tudom mit csinálnék vele... már attól félek, hogy rossz élményt hagyok benne, mert állandóan tömném... ő este 11-kor szopik utoljára és kb fél 7-7-ig alszik.
2009. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!