Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek mikor kéne befejez...

Szerintetek mikor kéne befejezni a szoptatást?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a WHO 2 éves korig ajánlja, de én azt látom, hogy egyre inkább függünk mindketten ettől a ceremóniától. (a fiam most 14 hós). Azt szeretném, hogy az elválasztás minél fájdalommentesebb legyen. Hogyan legyen a leszoktatás és szerintetek mikor? (éjszaka még 2x, nappal 2-3x, és esti lefekvésnél is szopizunk.)
2011. szept. 29. 21:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell figyelni a WHO-ra! De azért érettségi előtt hagyjátok abba, azt mondják hogy akkor már nem egészséges!
2011. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Ezt neked kell eldöntened. Ha már mindent eszik a kicsi,este jóllakik (nem anyatejjel),akkor magától abbahagyja a szopást. Az én gyerekeim 3 hónapos koruk után éjjel már nem szoptak,és 9-12 hónaposan hagyták abba végleg.
2011. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
hahaha. Ha cinizmusra lett volna szükségem, nem ide írok.
2011. szept. 29. 21:59
 4/18 anonim ***** válasza:

Én anno úgy gondoltam, hogy min. 6 hónapos koráig szoptatom.

A gyerekem úgy gondolta, hogy 6 hetes koráig elég lesz. Magától leszokott. Most fejem neki + tápszert kap.

Idő kérdése, meddig tart még ki a tej..


Most 11 hetes.

2011. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 krisztivan ***** válasza:
A fiamnak nem volt elég a tejcsi.A kórházból már tápszerrel jöttünk haza.Gondoltam hogy csak legalább 6 hónapig had szoptassam.Cici+tápszer volt.ciciből csak fele mennyiség volt.Hát a vége az lett hogy a babám 6 hósan eldobta a tápszert és 1 évesen választottam le a ciciről.Nem volt már tejcsi ,szóval Ő aztán nem hagyta volna abba magától.Az esti elalvás előtti volt az utolsó szopi,picit nehézkes volt a cici nélkül de kb.2 hét és Ő is belerázodott.
2011. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Gyereke válogatja,melyik mikor szokik le magától.Én úgy gondolom,hogy 2 éves kor után az anyának kell agyban elengedni,hogy a gyerek elválassza magát.Ez egy nagyon érdekes téma,regényt lehetne írni róla.
2011. szept. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az az egészséges ha megvárod hogy magától abbahagyja. Ez ritkán van 2 éves kor előtt.
2011. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Első babámat 14 hónaposan választottam el, szerettünk volna kistesót és a petéim nem értek.

Most a 2. babánál is így tervezem, nekem ez mind egészségügyileg, mind pszichésen épp elég. A baba akkor már kicsi gyermek, eszembe sincs 2 éves koráig szoptatni.

2011. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Erről nagyon megoszlanak a vélemények...

Én úgy gondolom, mindenki szoptasson, amíg akar, tényleg nem kötelező 2 évig. De azt vedd figyelembe, hogy sok anyuka akkor sokal be végleg, amikor 2 éves a gyerek, de akkor pont a dackorszak kellős közepén vannak, és iszonyatos küzdelmek árán megy csak az elválasztás. Vagy nem megy egyáltalán.

Szerintem - ismét hangsúlyozom: szerintem - olyan másfél éves korig le lehet szoktatni különösebb cirkusz nélkül. Mi 13 hónaposan hagytuk abba, először leszoktattam az éjjeliről, és utána ő döntött úgy, hogy már nappal sem kell. A környezetemben is a többség 1-1,5 éves korig szoptatott.

2011. szept. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem sem adatot meg a sokáig való szoptatás. De azért 2 éves koráig biztos, hogy nem is tettem volna meg. Akkorra már kisgyerek lesz a babából, nem csecsemő. És tényleg annyira rögzülnek a szokások, hogy közel lehetetlennek tartom a sérülés mentes leszokást. Ha tehetném kb. egy éves koráig szoptatnám a gyerekeimet.
2011. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!