Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek növelte a tejmennyiséget...

Kinek növelte a tejmennyiséget az, ha gyakrabban tette mellre a babát?

Figyelt kérdés
Én nem tapasztaltam valahogy, hogy ez segít. Hiszen, ha evés után 1 órával rárakom, ugyanannyira nem lesz benne semmi, ezért nem is fogja szopni, vagyis semmi változás. Illetve, ha nem kér enni, mert keveset már evett,nem is fogja szopni. Vagy ha túl éhes és sír, akkor meg azért nem szopik -- hisz úgysem jön belőle már tej. Akkor most soha ne legyen jóllakva, mert annyit eszik csak, amennyi épp az etetéskor van a ciciben??? Nem lesz ennek így rossz vége?
2011. márc. 20. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kell egy pár nap, hogy több legyen a tej, és a babának is rá kell éreznie, hogy is kell szopizni. Újszülöttről van szó, vagy nagyobbról?Nekem 8 hónapos a babám, napközben csak egyszer szopik, és szerintem azért van még tejem, mert éjszaka többször is cicizik, és ez tartja fenn a tejmennyiséget. Eleinte kb két óránként váltott mellből szoptattam, így volt rá idő, hogy megteljenek.
2011. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Evés után egy órával valamennyi már van benne megint. A babád ezt kiszopizza, így a szervezetedet nagyobb mennyiség termelésére ösztönzi. Ez nem aegy azonnal érezhető dolog, néhány nap kell hozzá, hogy a gyakoribb szopi érezhetően megnövelje a tejmennyiséget. Addig meg gyakrabban eszik keveset, összességében mégis eleget. Hidd el, a természet jól kitalálta ezt. Sok esetben csak azért szopizik egy baba, mert a cicin megnyugszik, nem pedig azért, mert éhes. Viszont ez a "nyugtató szopi" is növeli a tejmennyiséget! Kb. Úgy képzeld el, hogy a melled folyamatosan termel bizonyos mennyiséget. Ha kevésszer ürül ki, akkor lassul ez a termelés, ha gyakran ürül, gyorsul. Amikor már alig napi egyszer-kétszer szopizik egy baba, akkor eltelhet egy fél nap is, mire telítettnek érzed. Ha gyakrabban szopizik, ugyanezt a telítettségérzést már két-három óra múlva érzed (ha addig nem szopizta ki). (Attól, hogy nem érzed, hogy tele van, még van benne! Ha a babád nem szopizná ki, bizonyos idő múlva éreznéd, hogy megtelt. Ha ekkor sem szopizik, a szervezeted lassúbb termelésre áll át, mert nem ürült a melled.) A lényeg: nem fogod azonnal, a következő szopinál érezni, hogy több termelődik, de néhány nap múlva igen.

Nálunk ez nagyon jól működött, bár nem görcsöltem rajta, hogy mennyit eszik. Ha éhes volt, kapott, ha telinek éreztem, ha nem. Nem vártam meg soha, hogy nagyon éhes legyen, ha megnyikkant, már kapta is :) Ha nem volt igazán éhes, akkor is megnyugtatta. A természeti népeknél is így megy: a baba szinte egész nap a cicin lóg és van elég tejük :)

2011. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
3 hónapos. Egy hónapja hozzátáplálom tápszerrel,mikor szükséges, mert mikor bekövetkezett nála ez az ugrás, hogy megnőtt az igénye, lényegében nem vártam meg, hogy a gyakori szopizás eredményt hozzon. De most újra fel szeretném venni a "harcot", mert lassan kezd cumizavaros lenni talán. De mit tegyek, ha esetleg a kevés tej miatt csak sírna és én nem tudok neki többet adni, csak mondjuk 1 óra múlva, és még az sem elég? 1 hónapja is az volt, hogy folyton nyugtalan volt, mert nem kapott eleget enni! Ezért kezdtem a tápszert plusszban.
2011. márc. 20. 12:25
 4/18 A kérdező kommentje:
Még valami! Ahhoz, hogy gyakran legyen mellre téve, ébresszem fel álmából, mikor épp mondjuk 15 perce aludt el, de "ideje lenne enni"?
2011. márc. 20. 13:00
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne ébreszd fel, hanem bízd rá, mikor szeretne enni.

A tej nem a szoptatások között termelődik, hanem szoptatás alatt, vagyis olyan nincs, hogy üres a melled, valamennyit mindig fog tudni szopizni.

Amikor szól, akkor tedd mellre, lehet óránként kell majd, de nekem ez a módszer 4 nap alatt eredményes volt, onnantól 4 óránként evett.

És a baba nem úgy működik, hogy ja, csak ennyi van, akkor csak ennyit eszek, ha még éhes, akkor ordít:)

Nyugi, és ha van időd, szoptasd gyakran, és visszaáll a tejed.

(én is tápszerrel tömtem a fiamat, aztán gondoltam próba szerencse, és a 4 nap után teljesen elhagytuk a tápszert, mindig volt elég, sőt, naponta még kb. 100ml-t fejni is tudtam (pedig csak egyszer fejtem. A fiam meg sose evett mennyiségeket, 3 hónaposan még mindig 60-80ml-t egy evésre, de mivel hízott, nem érdekelt, mennyit eszik)

2011. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De mit csináljak, ha szoptatás után ordít, hogy még éhes? Én pedig nem tudok neki többet adni... És ha ritkán jelentkezik enni, akkor hogy fog a tej mennyisége nőni? Eddig sem evett olyan gyakran. Amikor meg eszik, nincs a ciciben elég.
2011. márc. 20. 13:18
 7/18 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést mintha én írtam volna ki.A babám 2 hónapos és születésétől fogva hozzátáplálok.Háromszor próbáltam azt,hogy gyakrabban teszem a mellemre,már be sem kapta szegény mert tudta,hogy nem jön belőle semmi.Próbáltam 2 óránként fejni,de az sem hozott eredményt.Nem bírtam a sok fájdalmas sírást hallgatni,így maradt minden úgy mint eddig. :(

Remélem neked sikerülni fog kívánom,hogy úgy legyen!

2011. márc. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy álltok anyagilag, de hatudsz szorítani egy kis pénzt, akkor javaslom a szoptanít készüléket, nálunk nagyon bevált.

A lényege, hogy szívja a cicit, és a bimbóra erősített vékony csövön kapja mellette a tápszert, vagy a lefejt tejet.

Segít visszaszoknia a cicire, a cici kap ingert, és a gyerek se marad éhes.

Aztán lehet csökkenteni fokozatosan a pótolt mennyiséget, míg végül csak a cici marad. Igy legalább a kicsi nem fordul el a melledtől, mondván onnan úgysem jön semmi.

2011. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez pl. kevesebb mint féláron van:

[link]

2011. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat. 13.42-estől kérdezném, hogy milyen helyzet maradt nálatok? Már csak üvegből eszik?
2011. márc. 20. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!