Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A két mellből szoptatás...

A két mellből szoptatás ugyanolyan hatásosan növeli a tejmennyiséget, mint a gyakrabban szoptatás?

Figyelt kérdés
Alapvetően 1 mellből szoptatom a 15 hetes fiamat, de mostanában kevesebbnek tűnik a tejem vagy ő igényelne többet. Ha gyakrabban teszem mellre (nem kb. 3 óránként, ahogy megéhezik, hanem 2), kevesebbet eszik egyszerre, szóval csak azt érem el, hogy ugyanazt a 8-900 grammot kisebb részletekben eszi meg. Viszont ha nyafog az első mell kiürítése után (főleg délután és este), akkor ráteszem a másikra. Ez is fokozhatja a tejtermelést? Van, akinek ez bevált?
2009. máj. 5. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokat olvasgatok és azt kell mondanom hogy minél gyakrabban teszed mellre a babát annál több inger éri a melled és több tej fog termelődni.Mi is 1szerre 1 mellből eszünk,ha növelni szereném a mennyiséget akkor fejni szoktam kaja után kb negyed órát(ha jön belőle ha nem), vagy csinálom este a szaporító fejést pár napig.Mindenkinek más a jó ezért próbálkozni kell.

Jó babázást és sok egészséget!

2009. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de ha 2 mellből szoptatok, akkor is gyakrabban éri inger az adott mellet. Én alig tudok fejni, általában mindent kiszív, csak szenvedek és alig jön pár csepp :(
2009. máj. 5. 09:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is az elején egy mellből szoptattam, aztán rátértem a két mellesre, mert egyből már nem tudtam kielégíteni az igényeit. De ettől még nem lesz több tejed! Az csak a gyakoribb cicire tétellel lesz! S próbálj meg fejni. Nem baj, ha kevés jön. Eleinte (3 napig kb.) kevesebb fog jönni, hisz pont azért fejsz (is), hogy szaporítsd a tejed. Szóval ne add fel!

2009. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

11:59- es vagyok

A sűrűbb szoptatás azt jelenti, hogy nem a megszokott mondjuk 3 óránként szoptatsz, hanem 2 - 2,30 óránként. A szoptatással azt az üzenetet küldöd az agynak, hogy termeljen. Ez az ingerlés lehet egy mellből vagy kettőből, mindegy, ott fog termelődni, ahol "tud", ergo van "helye". De alapvetően arra stimumálod az agyad a gyakori szoptatással, hogy - szinte - folyamatosan termeljen. Ezáltal tudsz szaporítani.

S amit írtál, hogy a fix keresletet ha gyakoribb szoptatással elégíted ki, akkor is fix marad, igaz, de csak akkor, ha nem fejsz utána. Így "csinálva helyet" a frissen termelődő tejcinek.

Nem tudom, hogy sikerült érthetően megfogalmaznom neked a lényeget?

2009. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a gyakoribb szoptatás csak akkor szaporítja a tejet, ha fejek is? (bocs, hogy lyen értetlen vagyok)
2009. máj. 5. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Részben. Ugyanis a babócád igénye is növekszik, tehát ő is többet fog "lefetyelni" :))

De ha nem fejsz, akkor lassabban és fokozatosan (de akkor is az igény szerinti szoptatással), ha fejsz gyorsabban, s pár nap alatt tudod már növelni a mennyiséget.

2009. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én így szoktam csinálni!:

Kezdem pl. jobb mellől,ha azt kiszívja jön a bal,addig a jobbat fejem!A övetkező szopinál a ballal kezdem(mindig amelyikkel végzett),majd jobb cici,közben bal fejés...és így tovább!Hatásos Nekem!!

2009. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,csak azért tudok közben fejni,mert nem jön semmi,csak stimulálom!
2009. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha igény szerint szoptatsz akár egy akár váltott mellből akkor nincs szükség fejésre mert tudni fogja a szervezeted,hogy mennyi kell vagyis beáll a kereslet-kínálat.Ha fejsz több fog termelődni.A váltott mellel nem lesz több tejed(csak ha többször szopiztatsz és többet szív a baba),de azzal vigyázni kell,hogy mikor teszed egyikről a másikra.Ugyanis ha hamarabb átteszed akkor nem jut hozzá a táplálóbb,zsírdús tejhez.Ha maradnál az egy mellből etetésnél akkor a fejni kellene etetés után.Nem baj ha nem jön belőle,az inger a lényeg. Sok sikert!!!
2009. máj. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!