Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igény szerinti szoptatás...

Az igény szerinti szoptatás egyenlő azzal, hogy minden kis "nyikkanásra" mellre teszem a babát?

Figyelt kérdés

Egyre többet olvasok, hallok arról, hogy milyen jó az ha a baba mindig cicire van téve, nem kell nézni az időt, az anyatejet nem tudja túlenni, ettől nem fájhat a hasa, és ha úgy igényli, akkor akár óránként is tegyük mellre, mert a természeti népek is így csinálják, meg régen is így csinálták.

Oké, de azt nem veszik számításba, hogy a természeti népek egész nap úgy mászkálnak hogy kint van a cicijük, mikor még pici a baba semmi dolguk sincsen, ha van másik gyerek akkor is meg van minden oldva, hiszen több generáció együtt él.Nekik nem kell menni sehova, nem kell dokihoz járni, bevásárolni, így amikor igényli a baba tényleg cicizhet.De szerintem ez ma már annyira nem működik...először is, az én fiamnak igenis fájt a pocija, mikor óránként mellre tettem az elején, és annyit bukott hogy az nem igaz!A másik, hogyha rászoktatom arra, hogyha valami baja van akkor cicit kap, akkor mit csinálok, ha valahol vagyunk, és megijed, vagy megüti magát?Egyből vegyem elő a cicim és tegyem rá?

Igény szerint szoptatok, de azért van egyfajta rendszer, ha valami baja van, akkor meg az ölemben nagyon szépen megnyugszik, nem kell hozzá a cicim.Persze mikor oltást kapott 2 hónaposan és nagyon kivolt, rátettem a mellemre, de ez egyáltalán nem jellemző.

Csak azért írtam ki ezt a kérdést, mert olyan sokan elítélik, ha van rendszer a szoptatásban...

Mi a véleményetek?


2011. márc. 21. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, de szerintem az sem jó.


Én valahol a kettő között szoptattam, nem raktam minden nyekkre cicre babát, de nem kínoztam a 3-4 órás etetési időkkel se.


Ja éa az elejétől cumizik, ennek ellenére 2 éves és még szopik.

Az első gyrekem is sokáig cicizett és ő is nagy "cumista" volt


Szóval nálunk a köztes megoldás a cumi.

2011. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nálunk is van cumi, amit nem bánok, csak alváshoz apja meg, és nagyon szépen és gyorsan elalszik vele.5 hónapos.

Én sem kínzom, nem nézem percre pontosan az órát, hogy még nem telt le a 3-4 óra, nem kapsz kaját, de ha szopi után 1 órával valami baja van, akkor azt máshogy oldom meg.

Igazából ez akkor volt macerásabb mikor pár hetes volt,sokat fájt a hasa, ezért se raktam mindig a mellemre, inkább ringattam.

2011. márc. 21. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is fájt a hasa és sokat bukott, amikor minden nyikkanásra cicire tettem. Végül figyeltem a jelzéseit, és így kb 3-3,5 óránként tettem cicire, azóta ez a rend, nincs hasfájás, nincs bukás. Végül is igény szerint szoptatom, de neki ez az igénye.

Az első babámat kb 2,5 óránként kellett szoptatni, mert neki meg az volt az igénye, kivéve ha nem voltunk itthon, mert akkor 3-4 órán át ő is elvolt cici nélkül.

Szerintem úgy kell igény szerint szoptatni, hogy azért pihenjen a cici is és a baba pocakja is.

Én is ölben nyugtatom a babámat (az elsőt is így csináltam), soha nem tettem cicire őket vigasztalásképpen, a cici nem erre való szerintem.

2011. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Egy egészséges igény szerint szoptatott baba mellett mindenre jut idő. Nekem legalább is jutott. Három gyermekem van, mindhármat igény szerint szoptattam. Mégis be tudtam vásárolni, meg tudtam főzni, ki tudtam takarítani és még a tesókra is volt idő. A húzósabb időszakok egyedül a növekedési idők voltak. Viszont féléves kortól a hozzátáplálás mellett, még ennyi probléma sem akadt. Az igény szerint szoptatott csecsemő sem lóg egész nap az anyja mellén. Persze ehhez az is kell, hogy kitapasztaljuk, hogy a sírásával (a sírás hangja más és más) éppen mit jelez. Amíg meg nem tudjuk, lehet szépen sorra venni a dolgokat és egyáltalán nem hiba, ha az éhséget zárjuk ki elsőként.
2011. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont jól csinálod..:)Gyakorlatias vagy,nem órára etetted,de nem is csüng rajtad állandóan.Az igény szerinti szoptatás ezt jelenti,és nem az,hogy minden nyikkanásra szoptassuk....


Én egyszer kánikulában egyfolytában szoptattam egy egész napig,pont kevés is volt akkor a tejem,és más folyadékot nem fogadott el...Hát nem volt egy leányálom.

2011. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

első

Amikor 5 hónapos volt- csak cicizett még-éppen tengernél nyaraltunk, szóval a melegben nappal 2 óránként kérte a cicit, gondolom szomjas volt.

Vizet, teát nem nagyon fogadott el amelegben sem, pedig kimondottam amiatt kínáltam azzal is.

2011. márc. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem pont jól csinálod!! :) :)

én sem vagyok híve a minden nyekkenésre szoptatásnak! (13 illetve 18 hónapig szoptattam a gyerekimet. )

2011. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,örülök, hogy nem vagyok egyedül:)
2011. márc. 21. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!