Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A csak szopizó kisbabának...

A csak szopizó kisbabának mikortól adjak gyümölcsöt, krumplit?

Figyelt kérdés
4 hónapos, és ki mikortól kezdte el a gyüm.öt, krumplit répát stb, milyen ütemben, és gondolom először 1x egy nap, 10 óraira, utána pedig mikor? Du. vagy ebédre, és mennyi idő után a gyüm.után? Köszi előre is a segítségeteket.
2009. febr. 23. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
6 hónapos kortól vagy később. Ahogy látod, hogy már nem elég neki a tejci.
2009. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha gyarapszik a súlya rendesen, védőnő/orvos nem tanácsol mást, akkor 6 hónapos korig várni kell a hozzátáplálással. Nekem úgy mondta, először alma levével kezdjem, délelőtt, szopcsi előtt. Néhány napig csak néhány kanál, aztán 4.-5. nap körül már néhány kanál almapép is mehet. Ha semmi gond, utána fokozatosan lehet bevezetni a többi gyümit. Kósti után egyből rakjam cicire. A fő tápláléka úgyis az anyatej marad még 1 éves koráig, ha van elég. 1-2 hónap alatt vált ki egy evést a hozzátáplálás. Ha külön külön semmi gond a gyümikkel, lehet keverni őket. Először tízórai, aztán uzsi jön. De egyébként elég sok kérdés szólt már erről, majdnem mindenki másképp csinálja. :) A saját szíved és gyermeked tempójában érdemes a leginkább csinálni.
2009. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Várd meg a hat hónapot, de minimum 5-öt. A tejcsi a legjobb nekik. Én 5 és fél hósan kezdtem csak szopis babámnak néha adni egy pici almát, majd barackot. Szép lassan, lépésről-lépésre be lehet náluk vezetni 6 hós koruk körül a dolgokat. Most 7 hósak vagyunk, naponta már 2-szer 3-szor kap gyümit, zöldséget, amikor kéri. Elég határozottan kimutatja, ha enni szeretne. De még mindig fő kaja a szopi, szilárd után is mindig szopizik egy nagyot.

A kedvencek nálunk a banán, alma, barack, sütőtök, szilva. Meggyet majd holnap kóstolunk először. A krumplit nehezebben fogadta el, most már nincs gond.

Szerintem először adj neki napi egyszer kóstolót, pár napig ugyanabból a gyümölcsből és ha megszokta és nincs is gondja tőle, akkor jöhet szép lassan a következő. De várj még vele mindenképp, nagyon korai még.

2009. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy ha elég a tej, várj a baba 6 hónapos koráig. Addig bőven fedez minden igényt és ez a legjobb, amit adhatsz neki. Hozzátápláláshoz nagyon jól tudod használni Devics Józsefné Csecsemők szakácskönyve c kiadványát. Találsz benne tea recepteket, ivóleveket, főzelékeket 6, 8 és 12 hónapos korra, emellett olvashatsz allergiákról és diétás menükről is. Nagyon jó!!
2009. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!