Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás+pohárból itatás?

Szoptatás+pohárból itatás?

Figyelt kérdés

Szoptatni szeretnék,de nem kizárólagosan.Ha valaki jön hozzánk,vagy mi megyünk valahova,és nem akarok félrevonulni hosszú időre a babával,akkor lehet-e kispohárból itatni?Illetve akkor jobb,ha az elejétől fogva néha pohárból (nem cumisüvegből!) kapja a lefejt tejet?Mondjuk naponta 1x-2x,hogy hozzászokjon?

Esetleg éjjel néha,ha az apuka szeretné etetni,akkor is pohárból itatná?Szerintetek?

Valaki csinálta már így?


2011. márc. 22. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, báűr elég körülményes szerintem, előre lefejni, tárolni, megfelelő hőmérsékleten tartani, főleg, ha valahová mentk. Miért nem megoldható, hogy elvonulj a babával és másoktól elkülönülve szoptasd, akár ha hozzátok megy valaki, akár vendégségben? Különben meg lehet ám diszkréten is szoptatni, úgy, hogy abból szinte senki sem vesz észre semmit...

Persze, tudnak már az újszülöttek is pohárból inni, de hidd el, sokkal nehezebben megy... Emellett a fejés során soha nem fog annyi tej kijönni, mint amennyit a babád kiszívna... így a tejtermelést is visszavetheti a dolog, főleg míg be nem áll a kereslet-kínálat..

2011. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem cumisüvegből?

Lehet, sok baba nem szereti a cumisüveget, pohárból itatják. De ha nem fogadja el a poharat, akkor ne erőltesd.

Boldog babázást :)

2011. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos a fiam, én már pár hetes korától adtam neki vizet/teát pohárból, de olyan hatékonyan még mindig nem tudta megtanulni, hogy egy egész étkezést pohárból egyen.A másik meg, gondolj bele nem kell sok idő, és máris 140-150 ml-t eszik majd a baba, ekkora bögréből/pohárból tuti nem tudod majd etetni(túl nagy a szája) a pici poharat mindig újratölteni meg elég körülményes...de azért próbáld meg, az én fiam már elég szépen iszik, de csak csészéből és pár kortyot, 2 dl-t tuti nem tudnék vele pohárból megitatni.

Amúgy lehet kapni olyan cumisüvegeket, amin elég pici lyukak vannak, az jó lenne.Így nem szokna le a ciciről, mert az üveggel is dolgozni kell, nem ömlik.

2011. márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm a választ!

Azért gondolom,hogy nem mindig megoldható,mert nem mindenhol szoptatnám csak úgy a babámat,mint itthon.Számomra ez bensőséges,személyes dolog,nem tartozik másokra,és ha olyan helyzetbe kerülök,amikor nem vonulhatok csak úgy el,akkor hogyan oldjam meg.Vagy ha valami miatt nem tudok itthon lenni,és az apja van vele,akkor cumisüveg nélkül hogy lehet megetetni.

Mi,az apukával együtt cumi,és cumisüveg ellenesek vagyunk,be is valljuk őszintén.Ezért is keresem a megoldást már most,mielőtt szülök.

Viszont a (remélhetőleg) jó pár hónap alatt,amíg anyatejet kap,biztos,hogy lesznek olyan helyzetek,amikor valahogy meg kell oldanunk a dolgot.

A kereslet-kínálatra nem gondoltam eddig (köszönöm első válaszoló),de pont emiatt tettem fel ezt a kérdést,mert minél több válasz jön,annál jobban tudok dönteni!

Remélem még ír valaki!

:))

39 hetes km

2011. márc. 22. 10:52
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a harmadik válaszolónak is!

:)

2011. márc. 22. 10:54
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

3. vagyok, megkérdezhetem miért vagytok cumi és cumisüveg ellenesek?A cumi szerintem egy nagyon jó dolog, főleg az elején!Az újszülötteknek elég sok orális inger, szopás kell, ez megnyugtatja őket, olyan hormonokat szabadít fel.

És nem minden baba szopizza az ujját.Nálunk nagyon bejött a cumi, de csak alváshoz kapja meg, nem használom"dugóként".Eléggé kimerített volna az elején, ha mindig a cicimen cumizott volna...De ez csak az én véleményem persze:)

2011. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krisztivan ***** válasza:
100%
Én sem vagyok egyik mellett sem(cumi és cumisüveg)de leírom az én kisfiam mit csinál.5napos kora óta cici+tápszer van(cumisüvegből).Sajna kevés a tejcsi.4Hósan elkezdtük a hozzátáplálást és fiam leszokott a cumisüvegről.Konkrétam már a vizet sem tudom belőle adni neki mert nem fogadja el.Inkább iszik csőrösből.Cumit soha nem tudtam a szájában tartani.Lehet hogy sok mindenben tudod majd tartani azt amit elképzeltek de sok mindenben alkalmazkodni kell a babához.Ez van.Én megkeresném azt a cumisüveget amin alegkissebb a luk és abból itatnám.De persze ezt úgyis a babád fogja eldönteni.
2011. márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha igény szerint szoptat az ember,akkor szerintem elég orális inger éri a babát,nem hiszem,hogy még mellé kéne cumi is.Feleslegesnek tartom,cumifüggő lehet,és félek,hogy nem lehet leszoktatni róla,ha cumit kap.Egy nagyobb gyereknek meg a cumi szájában elég gáz...

Ha meg a gyerek sír valami miatt,akkor nem cumit akarok tömni a szájába,hogy az majd megnyugtatja,hanem valahogy ki kell deríteni miért sír.Biztos oka van rá.

Inkább rá se szokjon,ha lehet.Lehet,hogy az ujját fogja szopni,de nem is biztos.(Úgy hallottam mindkettőtől nagyobb az esély a későbbi fogszabályozás szükségességére...)

(Meg ott van a cumizavar is,amit szintén sokaktól hallottam már.)

2011. márc. 22. 11:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha kihagysz egy szoptatást és helyette pohárból itatod meg a babádat, valószínűleg neked is kellemetlenül fog már feszülni a melled, esetleg teljesen eláztatod a ruhádat. Egy 3-4 hónapos kisbaba már nem szopizik olyan hosszan(legalábbis az enyémek ennyi idősen 5-10 perc alatt már végeztek), hogy a társaság sokáik hiányolna. Persze az esti alvós szopik hosszabbak voltak, de ekkor már nem voltunk társaságban.

Persze az ötlet nem rossz, amikor valami miatt nem vagy együtt a babáddal és más is meg tudja etetni/itatni, de ha együtt vagytok, akkor mindenképpen a szoptatás a legpraktikusabb megoldás.

2011. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ,nagyon hasznos dolgokat írtatok!

Az utolsó hozzászólónak is nagyon igaza van!

De végül is ezért tettem fel a kérdést,hogy tanuljak belőle,és a lehető legjobban menjen minden a babámmal!

Mégegyszer köszönöm!

2011. márc. 22. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!