Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás+pohárból itatás?

Szoptatás+pohárból itatás?

Figyelt kérdés

Szoptatni szeretnék,de nem kizárólagosan.Ha valaki jön hozzánk,vagy mi megyünk valahova,és nem akarok félrevonulni hosszú időre a babával,akkor lehet-e kispohárból itatni?Illetve akkor jobb,ha az elejétől fogva néha pohárból (nem cumisüvegből!) kapja a lefejt tejet?Mondjuk naponta 1x-2x,hogy hozzászokjon?

Esetleg éjjel néha,ha az apuka szeretné etetni,akkor is pohárból itatná?Szerintetek?

Valaki csinálta már így?


2011. márc. 22. 10:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hú nagyon látszik, hogy nincs még gyermeked:)

Amikor terhes voltam, nekem is megvoltak a berögződött elképzeléseim, hogy cumit ne, meg így meg úgy lesz jó a gyereknek.

Aztán amikor megszületett rájöttem, hogy ez nagyon nem működik! Minden baba más és hiába próbálnád ráeröltetni a Te elképzelésedet, az élet teljesen máshogy fogja hozni!


Figyeld majd a babádat! És nem tudom elképzelni, hogy ha szoptatni kell bármikor is, akkor ne lehessen diszkréten megoldani. Amíg meg csak szoptatsz, úgy kell időzíteni az elmászkálásokat otthonról, hogy két szopiidő közé essen, én is így oldom meg a fogorvoshoz, boltba járást stb. Ha meg már hozzátáplálást is kap, akkor ha Te nem vagy otthon, apa meg tudja etetni!

2011. márc. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is pont így gondolkodtam a kislányom születése előtt. Azért legalább egy cumit és egy cumisüveget szerezz be! Cumisüveget már a kórházba is érdemes vinni, mert ahol vizeik a babákat, ott jobb a saját, mert van, ahol régi nyújtott csövűt használnak és még nehezebb vissza/rászoktatni a cicire. Cumi pedig: mi is ellene voltunk (és az ujj mellett, de azt ugye még nem találja), egészen addig, míg frontérzékeny nem lett és csak ez nyugtatta meg fél óra folyamatos sírás után.


Még ha igény szerint is szoptatsz, akkor senm feltétlenül tudod kielégíteni az orális vágyait. Eleinte lassan esznek, de 3-4 hét után már elég 5 perc is evésenként, az inger meg sokkal nagyobb...

2011. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Bár amíg lehet,húzzuk majd cumi,meg cumisüveg nélkül,de ha valamit máshogy majd a babánk,akkor sincs messze bababolt,meg a Felicitas csomagban volt egy cumi is.

A kórházunkban semmit nem adnak a babáknak,mert bababarát,csak majd én a szoptatással tejet,mert szoptatáspártiak.Ezért sem vettünk cumisüveget.,mert mi is erre készülünk.

Most már lassan kiderül,hogy borul-e (a tervünk),mert már mindennapos vagyok.

Még egyszer köszönöm az észrevételeket,tanácsokat!

2011. márc. 24. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!