Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt kávé?

Szoptatás alatt kávé?

Figyelt kérdés

Megszoktam inni napi 3 gyenge rikoré kávét. Ez árt, mert akkor nem iszom, csak ez erőt ad.:)

Azt mondta nekem valaki, hogy ha egyszer nem iszom a gyerek szervezete hiányolni fogja.


2011. márc. 24. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség és a szoptatás alatt is lehet inni kávét, ha amúgy is ittál. Igen, valamennyi eljuthat a babához is.. de ha rajta nem látsz kávéivás után nyugtaklanságot, tud tőle aludni, akkor ihatsz. Nekem épp az orvosom javvasolta szülés után, hogy igyak kávét, mert nagyon alacsony volt a vérnyomásom a sok folyadékfogyasztás ellenére is. Napi 2 normál kávét iszom.. 2 éves a lányom, még szopik, soha nem volt baja tőle.. Volt, hogy beteg lettem, nem ittam kávét, de őt ez nem zavarta.
2011. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. márc. 24. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Én iszon napi 2 tekejkávát (frissen darált szemes kávéból), 2 éve szoptatok
2011. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt napi 2-3 kávét ittam, rendes kávét, tejjel. Szülés után 1 hétig a kórházban nem ittam, alig vártam, hogy hazaérjek és végre ihassak egy finom csésze kávét. A besárgult, aluszékony fiam alig tudtuk agyonütni, hogy aludjon egy kicsit... :) Úgyhogy az én babám bizony megérezte a koffeint. Ugyanígy jártam egy pohár Coca-colával is. Kávé nélkül viszont nem élet az élet, így reggelente szoptatás után ittam mindig egy adagot. Ha nem ittam, akkor nem volt semmi hiánya a babámnak egyébként. Szóval én rászoktam a napi 1 kávéra, 27 hónapig szoptattam. Mikor már délben nem szopott, akkor visszaálltam a napi 2-re.


Tehát a lényeg, hogy figyeld meg a babád hogyan reagál rá, lehet semmit, lehet felpörög. Tudod, minden gyerek más....

2011. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A terhességeim alatt én is mindig ittam tejeskávét. Az első babámnál reggel és ebéd után, a másodiknál csak ebéd után.

Viszont szoptatás alatt nem mertem.

Most 2 hónapos a kicsi és ebéd után mindig koffeinmentes kávét iszom. Csak az íze kedvéért. :)

2011. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
15 hónapja szoptatok, és imádom a kávét! Napi kettőt iszom, de ha valahová elmegyünk van hogy hármat is. Viszont a baba születése utáni első pár hétben csak 1-et ittam, de hogy meglegyen a napi kávé feeling ittam hozzá macikávét is. Ja, a gyerek elég jó alvó, azt viszont nem tudom megmondani, hogy hiányolná-e, mert a kávé sosem marad ki a napomból. (kivéve a kórházi három napot)
2011. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Napi 2-3 kávét nyugodtan. Nekem is ez az egyetlen szenvedélyem; már 17 hónapja szoptatok de a napi 1-3 főtt kávét mindig megiszom. Mikor mennyire vagyok hulla.:)
2011. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!