Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor abba hagyom a szoptatást...

Mikor abba hagyom a szoptatást a benn maradó tej hová lessz? Felszívódok?

Figyelt kérdés

Elég bután hangzik a kérdésem,de téyleg nem tudom,hogy az utolsó szoptatás után hová lessz a tej a mellböl??

Milyen lessz a mell miutánn nem fog többet a tej termelödni??

Ùgy fog knézni int amikor a baba kiürítette,vagy azért attól szebben?


2009. febr. 24. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Elapad de fokozatosan. Nincs utolsó szopi csak mindig egyre kevesebb és kevesebb és a végén máe semmi.

Ha pl. tegnap még szoptattál rendesen ma meg nem akkor tuti be fog gyulladni.

2009. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Ha a mell túltelítődik felszabadul egy gátló hormon ami megállítja a tejtermelést. Normális esetben a szoptatás mellett a kicsi egyre több más táplálékot eszik, fokozatosan kevesebbet szopik és a mell fokozatosan kevesebb tejet termel, míg végül amikor már a kicsi nem szopik a mellben lévő tej felszívódik. Ha már nem szoptatsz egyátalán és mégis sok tejed termelődik mindig csak annyit célszerű lefejni belőle hogy egy kicsit megkönnyebbülj, mert ha az egészet kifejnéd akkor helyette sok termelődne. Így lassan elapad. A természet rendje szerint a teljes elapadáshoz az utolsó szoptatás után 40 nap kell.

Hogy milyen lesz a mell miután nem termel több tejet, lényegében ez alkati kérdés, de mindenesetre hasonlóan mint mikor a kicsi kiette a tejet és talán még egy kissé kisebb, mert a tejmirigyek szoptatás befejeztével összezsugorodnak az eredeti terhesség előtt nagyságukra.

Még aktívan szoptatok a fiam 10 hós.

2009. febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A lányom 13 hónapos.Még én is szoptatok alvás elött éjjel mikor ébed,kb 3x és reggel.

Kíváncsiságból kérdeztem.

Köszönöm.

2009. febr. 25. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!