Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetek idegbeteg a szoptatást...

Lehetek idegbeteg a szoptatástól? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Úgy értem hormonálisan. Ideges,türelmetlen vagyok a férjemmel is,apróságokon is felhúzom magam,nem voltam ilyen szülés előtt.Még szoptatok,7 hós múlt a pici.Elképzelhetző az,hogy a hormonjaim miatt van ez? Tapasztalatokat várnék.

Ja,a menzeszem sem jött még meg.


2011. márc. 27. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szedsz fogamzásgátlót? Nekem a Ceclorettától volt ilyen hangulatom. Abbahagytam és rendbe jöttem.
2011. márc. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem,spirálom van,Mirena,amitől elvileg nem lehet ilyen...
2011. márc. 27. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehetsz.Meg még a szülés óta is lehetsz,extrém esetben eltart simán 9 hónapig mire a hormonok visszaállnak.Amugy végülis a mirena is hormonális,ki tudja??
2011. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szoptatás, hanem az egész terhesség, szülés és gyereknevelés, szoptatás. Így együtt mind. Nem tudom mennyit tudsz összejönni sétálásnál más anyukákkal, de ha séta közben van kivel beszélgetni, az nagyon jót tesz. Hiszen szülés után szinte 24 órában csak a gyerek van, ettől bizony kicsit kimerülhettél lelkileg. Próbálj meg úgy szervezni, össze tudj jönni másokkal, mert fel kell töltődni egy kicsit. Az ideális az lenne, ha volna nagyszülő aki egy-egy órára be tudná vállalni a picit, amíg te töltődsz. Ha nincs, akkor maradnak a hasonszőr anyukák. Nekem eddig minden gyermekszülés után kb. két évvel jelentkezett ez a feszült ideg állapot. Ilyenkor tényleg csak mások társasága tudott segíteni, hogy kicsit nyugisabb legyek. Ha a párod olyan, hogy megért, egy kiadós alvás is sokat segíthet. Amikor otthon van, néha hagyjon egyet aludni, lustálkodni.
2011. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a pihenés hiánya lehet az ok.
2011. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan lehetsz.Nekem 15,5 hónapos a kisfiam s még szülés óta nem jött meg!

Én fejem a mellemet szülés óta s még anyatejleadó is lettem.Havi szinten elvisznek 25-30 litert,ami nem is apad.Ha nem szívom le érzem,hogy kezdek ingerültté,feszülté válni.

2011. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze,értem amit írtok,valószínűleg ez is benne van,bár a férjem sokat segít,kialavatlan sem vagyok (nagyon) a barátnőmmel is szoktam találkozni néha,mégis úgy érzem magam hogy ez nem én vagyok.Nem akarom ezt elfogadni,hogy igen,szültem egy gyereket,és mostantól egy hárpia vagyok.

És nem azt érzem,hogy ha többet elmennék itthonról akkor jobb lenne,hanem azt hogy szeretném már visszakapni a testemet..

2011. márc. 27. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Leírtad. Vissza akarod kapni a testedet. Már nem akarsz szoptatni, de ehhez a hormonoknak semmi közük sincs. Csak indokot keresel, amiért elválaszthatod a kicsit. Szíved joga a te döntésed. Ha nem szeretsz már szoptatni, válasz el. Jobb egy nyugodt anyuka tápszerrel , mint egy kínkeservvel szoptató.
2011. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát a "kínkeservvel szoptató" azért túlzás,jó érzés sokszor összebújni és látni ahogy megnyugszik a cicin,de tény hogy néha terhes már a dolog.

Néha úgy érzem abbahagynám,de félek attól is hogy megbánom.

Köszi a válaszokat.

2011. márc. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!