Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A nőgyógyász el tudja állítani...

A nőgyógyász el tudja állítani a nagyfokú tejtermelést? Már 16 hónapos lesz a gyerekem.

Figyelt kérdés

A nőgyógyász el tudja állítani a nagyfokú tejtermelést?

Már 16 hónapos lesz a gyerekem.Születése óta csak fejem s közbe már 1 éve anyatejleadó is vagyok.


2011. márc. 30. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg bromocriptint fog adnia, ami a tejelválasztó hormonra hat, de te magad is apaszthatod gyógyszer nélkül, keress rá a praktikákra.
2011. márc. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem baj,ha kérdezek?

Én is anyatejleadó vagyok.Még most is olyan sok tejed van,mint az elején?Fejéssel is fenn tudtad tartani?Mennyi tejed van most?

Köszi

2011. márc. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem baj,ha kérdezel!

5 hónapos volt a kisfiam mikor belevágtam az anyatejadásba,mivel csak gyűlt-gyűlt a fagyasztóba.

16 hónapos lesz a gyerekem,de még mindig havi szinten 25 liter van.Ugyanannyi,mint az elején.Egyszerűen nem akar apadni.

Cicit nem fogadott el a kisfiam az elejétől fogva,így csak fejtem neki is.S mára már annyira fáj a mellbimbóm,hogy megőrülök.Leszívni,meg le kell,mert állandóan tele van.

Szerintem az állandó szívástól indult meg ennyire.

Fel kell keresek egy szakembert,aki valahogy tud segíteni ebben a problémámban.Ráadásul 20 kg is lefogytam emiatt.

Neked mi a problémád??????

2011. márc. 30. 10:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Megint én vagyok(a kérdező).

Nekem hála az égnek nincs problémám,csak arra voltam kíváncsi,hogy meddig lehet fenntartani a sok tejet,mert én fél éve kezdtem a leadást,most 7,5 hós a babám és még szeretném sokáig leadni.Ezek szerint,ha fejek akkor nem fog csökkenni,de jó!!Nekem nem fáj a bimbóm,mivel kézzel fejek(2 decit 8 perc alatt lefejek,már bele jöttem).Mellszívóval nekem nem jött le mind,pedig többet is kipróbáltam.

Akkor tovább már nem is akarnál adni a gyerkőcödnek anyatejet?Vagy csak a leadást akarod megszüntetni?Egyébként meddig veszik át a tejet?Amíg jó a minősége?

2011. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem csak annyit fejsz, amennyi kell a gyerekednek?

Én is anyatejleadó voltam, ezért éjszaka is fejtem az elején, de pár hónap múlva már nagyon fáradt voltam, hogy éjszaka is kelljek. Pár nap alatt megszoktam, hogy akkor nem fejek, és nem is durrantak be, csak 3 napig. Aztán egyre kevesebbet fejtem, és a legvégére (1 év után) már csak napi kétszer fejtem.

Így már csak pont annyi volt, amennyi a lányomnak kellett.

2011. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem, hogy mivel ritkábban fejtem, a tej is kevesebb volt. Az elején 35-40 litert, a legvégén 10 litert fejtem havonta.
2011. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most megpróbálom én is,hogy 20-30 milivel megyek,le 4 naponta.

25 liter tejet visznek pedig a kisfiam már 16 hónapos lesz.

Sok idő míg elapad teljesen???Mert ez borzasztó mikor érzem,hogy tele van.Teljesen feszülté,ingerülté válok,ha nem tudom kiüríteni.

2011. márc. 31. 14:42
 8/8 anonim ***** válasza:

A 74%-os vagyok, én egy hónap után lettem tejleadó, és a 13. hónapig csináltam. A lányom 14 hónapos koráig szopott.

Most 21 hónapos a lányom, és még mindig spriccel ki a tej, ha megnyomom.

Tudom, hogy ezzel nem nyugtattalak meg! :)

2011. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!