Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Menstruáció valamilyen szinten...

Menstruáció valamilyen szinten befolyásolja a tejtermelést?

Figyelt kérdés

Szülés után vagyok 5 hónappal,és tegnap jött meg először,de észrevettem h 4-5 napja kevesebb lett a tejem (alig bírok szopi után lefejni vmennyit).

Lehetséges,hogy a menstruáció miatt lett kevesebb a tejem? El fog apadni,vagy vissza tudom még termeli a mennyiséget ami elegendő a babának (iszok szoptatós teát,sok gyümit eszek,és rengeteg vizet iszok)?

Köszi a segítséget.


2011. aug. 4. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem befolyásolta,,3,5 hónappal szülés után jött meg először, majd rá 1,5 hónapra és utána havonta.

Az leős kettő extrém erős volt, de az én lányomat b nem zavarta.

igyál sok folyadékot

2011. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

1: Van, akinél igen, van, akinél nem zavar be. Amit mindenképp meg tudsz tenni, az a sok (több) folyadék bevitele, esetleg vérképző ételek fogyasztása, ezzel a tejmennyiségednek és a regenerálódásnak tudsz segíteni.

A babád szopási hajlandósága már más téma, azt kívülről nem nagyon lehet befolyásolni. Van, akinek megváltozik ilyenkor az íze vagy annyira lecsökken a teje, hogy a baba elkezd sztrájkolni. Ez ilyenkor nehéz ügy..

2: Ha nem tudsz fejni, az nem jelenti azt kapásból, hogy kevés a tejed, csak annyit, hogy pont elég!!!


3: Ha csak pár napja tapasztalod, amit, és esetleg látod is, hogy a hasad puffadni kezd (gyűjti a vizet), akkor a folyadékmennyiség lehet az esetleges ludas. Én azzal próbálkoznék először.

2011. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!