Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szopizik rendesen a...

Miért nem szopizik rendesen a babám?

Figyelt kérdés
8 hetes, nem akarja elfogadni a cicit. Ha mégis elfogadja akkor nyugtalan, mozog keze lába, Elforgatja a fejét akkor kiköpi. Visszarakom a cicit a szájába megint kezdi elölről. Ha meg cumisüvegből kapja akkor meg nagyon mohón eszik, de legalább eszik. Fejjem le neki és üvegből adjam? Már 2 hete ez a műsor megy. Muszáj voltam cumisüvegből adni neki, különben nem tudok orvoshoz menni.
2009. febr. 26. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Valami oka biztos van, hogy nem fogadja el a cicidet a babád. Nem tudsz szoptatási szakember tanácsát kikérni?

A fejés sok energiát elvesz és inkább átmeneti megoldás lehet, de becsülendő, hogy fejsz és nem adod fel.

Írd majd meg, hogy megoldódott-e!

Drukkolok!

2009. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb 2 héttel ezelöttig elfogadta a cicit. Amióta nem elég kemény nem szereti.
2009. febr. 26. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
tényleg,lehet,hogy cumizavar - mert a cumiból sokkal könnyebben jön ki a tejcsi. én megpróbálnám,hogy etetés előtt fejek addig,míg nem kezd el ömleni a tejcsi és akkor raknám cicire,hátha megtetszik neki :) vagy egy keveset adni az elején cumiból és utána cicire,hátha félig tele gyomorral van türelme szopizni ciciből. a www.lll.hu honlapján írnak a cumizavarról
2009. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne add fel!!! Próbáld megnyugtatni, akár várj egy negyed órát, s próbáld akkor újra, ha akkor se megy megint nyugtatás - várakozás - próba. Nálunk hasonló helyzet volt. De tök egyszerű oka is lehet, hogy nem eszik - nem éhes. Mindig arra gondolok, ha éhes, akkor tuti hogy enni fog!!! Én cumisüveget nem adnék neki semmiképp sem. - de ez csak az én véleményem. Ok: egyszerűbb kiszívni belőle, könnyebben jön a tej, ezért nem is akar majd szopizni, azért ugyanis meg kell dolgozni. Orvoshoz menetel előtt próbáld meg megszopiztatni, ha meg nem eszik, akkor - ha nem olyan sok idő - kibírja vagy annyit éhezik.
2009. febr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
szia, minden étkezés előtt próbáld cicire rakni, nálunk így 1 hósan kezdett szopizni, akkora tanult meg - reggel este próbáltam 1 hós koráig míg elkezdett szopizni addig cumisüvegből kapta, utána már el is felejtettük a cumisüveget és pohárból iszik mióta 6 hósan elkezdtük a folyadékpótlást, 16 hós koráig szopizott gond nélkül
2009. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanebben a szituban ez vált be: szopi elött fejj le a ciciből 30-50 ml.-t.Mert lehet hogy sok a tejcsi és sokáig csak a vizesebb hígabb tejcsi jön. Az üvegből meg együtt jön a sürübb, zsírdúsabb táplálóbb tejcsi a vizesebbel.Hanyagoljátok a cumisüveget és etetésenként csak 1 mellből szopizzon amíg azt ki nem üríti. még akkor is ha 1-2 óránként kiabál hogy éhes.Amúgy hány óránként eszik?
2009. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Két három óránként eszik...
2009. febr. 26. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!