Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még esély arra hogy...

Van még esély arra hogy megindul a tejem? Vagy már végképp lemondhatok róla?

Figyelt kérdés

3hetes lesz a lányom, nagyon kevés tejem van. hiába szoptatok és szivom is.(persze azért nem agyba -főbe)

iszok teát, és a bógyókat is.

van remény?


2011. ápr. 2. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalatomat tudom leírni,sokat ittam,de tényleg sokat,teát,alkoholmentes sört,és ha volt 10 percem ledőltem pihenni,nekem ez vált be.

Egy tejadó anyuka

2011. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a dokim,hogy napi 7 liter folyadék...rendszeresen figyelt is a kórházban,hogy mennyit iszom:) (sokszor a hányinger kerülgetett és nem bírtam már inni)hazaérve folytattam,szoptatós teát is lőtyöltem,de nem sikerült sajnos.császáros voltam,sokan azt mondják,talán ezért.de nem akarlak lebeszélni,próbálj rengeteget inni,hátha sikerül,és persze főtt kaját enni:)
2011. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én két hetes betegség után kaptam vissza a 3 hetes babámat. Kb. 3 hét alatt sikerült utolérnem újra az étvágyát és elhagyni a tápszert. Sokat ittam (3-4 liter), sokáig, sokszor szopiztunk (néha kétóránként másfél órát). Fejést (néha szopik után pár percet a semmit) sokszor elblicceltem... Tejszaporító teától puffadtunk mindketten, homeos bogyók nem igazán váltak be. Viszont a MoreMilk kapszula nagyon jó (csak nagyon drága), illetve nekem módjával! a csalántea (vízhajtó) és lightos nyugtató teák is segítenek (citromfű, kamilla).

Most 8 hós, szilárdak mellett úgy tippelem, még napi 5-7 decit szopizik, de már negyed órák alatt elintéz :)


+ Fejésnél egyébként mindig jóval kevesebb jön - a baba ügyesebb és a tejleadó reflex is jobban működik szopikor. Mindig a babát nézd, kér-e, ne azt, mennyit fejtél.

2011. ápr. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igaz, nekem nem volt sokáig tejem, viszont amikor fejnem kellett, akkor a meleg borogatás nagyon sokat segített. Pelenkát felmelegítettem vasalóval, és azt raktam a mellemre fejés közben.
2011. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm! akkor nem adom fel!
2011. ápr. 3. 23:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Napi 7 liter folyadék? Szerintem az meg már sok. A túl sok folyadék is gátolhatja a tejtermelődést.


Én őszilére esküszöm. De tényleg!

És én is iszom a teát, napi egy liternél többet nem nagyon. és van, hogy emiatt bedurran a cicim két nap múlva reggelre.


Én nem fejek egyáltalán, mert az elején én is úgy voltam, mint te. Kevésnek tűnt a tejem. de aztán eldöntöttem fejben és azóta elég a lányomnak.

2011. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, és napközbeni minimum 1x alvás. Az tényleg segít!
2011. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
meglátom mi lesz, egyenlőre nem adom fel de 1nap egyszer 60mili két mellből úgy hogy a lány 100at eszik egy hamira...kicsit elszomorít. meg maga az érzés annyira rossz hogy szoptatnám, etetném de nincs mivel és látom hogy csak idegeskedik...(bnőmtől hordom neki a tejcsit) más az anya baba kapcsolat egy szoptatásnál ...:)
2011. ápr. 4. 18:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igaz, hogy fejben dől el!Az első fiamnál végig idegeskedtem a szoptatást, állandóan attól rettegtem, hogy kevés a tejem, a létező összes tejserkentő módszert kipróbáltam stb. Most a másodiknál már jóval magabiztosabb vagyok, nincs bennem semmi félsz, hogy nem lenne elég a tejem, pedig most semmi praktikát nem vetettem be, még arra se nagyon figyelek, hogy mennyit iszom, enni keveset próbálok, hogy visszanyerjem az alakom, napi fél órát tornázom és mégis sok tejem van, jóval több mint amikor végig idegeskedtem a szopikat. Úgyhogy azt tanácsolom, hogy próbálj lazítani és élvezd a szoptatásokat, ne görcsölj a tej mennyiségén, ha könnyedén veszed lesz tejed is elég, mindenféle praktikák nélkül is:)
2011. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 xStefix ***** válasza:
100%

Jótanács: NE üvegből add neki a pótlást, mert akkor még egy cumizavart is összeszedhettek...

Igény szerinti szoptatás, amikor csak lehet/igényli és mellette fejés, ha szükséges. + elegendő folyadék, pihenés (alvás) & nyugalom, higgadtság. Nekem ezek segítettek mindig.

2011. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!