Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elértük a növekedés ugrást?

Elértük a növekedés ugrást?

Figyelt kérdés

Eddig a babám,kb.egy evésre olyan 90-120evett max.de a többet csak nagyon ritkán.Ma evett, kiszívta minden tejet a jobból,majd fél óra múlva megint jelezte, h kell vmi, csak a cicire nyugodott meg így a balra tettem és ott is elég intenzíven evett.Összesen 170-180ml evett.

na most olyan vagyok mint egy üres tejes zacsi, a következő etetésre szerintetek lesz a 2 mellemben összesen kb.180ml, h jól lakjon?(úgy 2,5-3óként szokott enni),de nem mérem mindig csak most éjjel is annyira kevésnek tűnt a tej mennyiség a cicimben, h gondoltam megmérem mennyi az annyi!

A legfontosabb kérdésem: ti egy vagy 2 mellből szoptattok?

nem kevés, h csak 2 mellből tud ennyit enni?

alapból elég kicsi mellem van:)


2011. ápr. 3. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én (pillanatnyilag is) mind a 3 gyerekem két mellből szoptatom/-tam (szintén kicsi cici, normál mirigyállománnyal), de ha rám hallgatsz, nem méricskéled, csak eteted a kicsit (ha szépen gyarapszik a súlya, pisi/kakis pelus rendben, kiegyensúlyozott baba fölösleges is). Nem írtad, hány hónapos? Növekedési ugrásnál valóban gyakrabban kér enni, a gyakoribb szopcsival pedig növeli a tej mennyiségét, így ne ess kétségbe ha nem vár akár 2 órát! Ez a kereslet-kínálat elv lényege, annyi tej legyen, amennyire a babának adott időben szüksége van. Ügyesek vagytok mindketten, bízz magadban és a kicsiben!
2011. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

szia

köszönöm a megnyugtató választ:)

hát nagyon remélem is, h megtudja magának termelni az adagját, mert nem szeretnék pótolni!Mindenesetre most kevesebbet evett, de nem is sírt , h éhes lenne,uhogy lehet reggel éhesebb csak.Most úgy vagyok vele, h akkor szopizzon csak kettőből amikor csak szeretne, csak olyan kis lustika néha, elalszik közben hiába keltem ahhoz túl álmos, h tovább egyen, és egy óra múlva jön rá, h még nem lakott jól, ezt sokszor elszokta játszani.Azt nem írtam még, h 3 hónapos éppen.Gratulálok, h ilyen szépen tudod/tad a 3 gyerkőcöt szoptatni!!Es köszönöm a választ.

2011. ápr. 3. 14:21
 3/11 xStefix ***** válasza:

Azt még tudd, hogy a tejed nem hiphopp fog megnőni, kell hozzá kb. 3-4 nap. Addig viszont lehet még olyan, hogy a babád nem tud rendesen belakni és emiatt nyűgös lesz, sír... Próbálj meg majd ilyenkor is kitartani és lehetőleg nem pótlást adni, hanem újra és újra szoptatni, ahányszor csak elfogadja! Ha kibírjátok és sokszor szopiztok, sokkal gyorsabban lesz több tejed, mint ha pótolnál is közben! A cumizavar veszélyéről nem is beszélve...

Sok sikert!

2011. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

szia

köszönöm a tanácsot! ami azt illeti most is olyan össze-vissza eszik, de érzem azért van ez most, mert kevéske a tej biztos.Remélem, ez a 3-4 nap elég lesz és beáll a mennyiség.Kicsit úgy érzem lehet ludas vagyok a dologban.Eddig úgy volt, h elaludt este olyan 8-kor és nem kelt fel csak 4-kor enni,ez volt tegnapig.De tegnap olyan 23:30körül annyira szopizta az ujjait(akkor már egy órája), h kivettem megetettem, és egyből édesen vissza aludt,de most 5:30ig aludt(utána nem szívta az ujját) Na ebből csak arra akartam következtetni, h "beadtam" neki egy + szopizást és lehet ezért is ennyire kevés a tej ma.

meg most is evett egy ciciből, és 40 perc múlva sírt a másikat kérte, hát evett belőle nem tudom mennyit, de elaludt végül akkor talán jól is lakott a kettővel remélem.De fejni nem fejek, mert tényleg totál üresek a melleim, még egy cseppet sem tudok kinyomni,pont ezért hagytam is kicsit cumizni rajta, hátha ez is serkenti a tejet!

szerintetek rosszul tettem, h akkor este megetettem az ujjszopás miatt?( azt vettem ki belőle , h éhes!)

köszönöm a segítséget!

2011. ápr. 3. 17:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Kicsik a melleim nekem is, mitöbb, a legkisebb ingerre is sokszor spriccel 3 lyukból...

A második kisfiam 4 hetesen 5 kg, s bizony nem tudom tartani vele a lépést, be kell látnom...

Kiegészítésképpen kap most már tápszert finoman növelve az adagot. Kb. 3-4 óránként szopizik és sokszor nem termelődik addigra megfelelő mennyiségű tej. Bátran szoptatom mindkét mellből, mégis. A bal meg egyébként is valamiért nehezen termel.

2011. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ az utolsónak is!

nagyon szép nagy baba ha már most ekkora,de a születési súly sem volt kicsi?

Ami azt illeti, azon vagyok, h inkább szopizzon akár 15 percenként vagy bármikor amikor akar! tegnap este kb.olyan 8ig szopizott délután 4től, kisebb nagyobb megszakításokkal, de valami mindig csurgott azért neki.8kor elaludt, 11kor kelt este enni, és aludt reggel 6ig.Reggel már csak 1 cici kellett neki, rátettem a másikra is, h picit a feszülést enyhítse és ivott belőle annyit, h könnyebb legyen az a mellem.Azóta nem kért enni, de nem merem lefejni a mellem(most nem feszít)mert üvegből nem szeretném etetni, mivel nem is tud belőle inni.reggel volt egy közepes kaki, de ilyen szép még sosem volt neki, krémes és nem is darabos volt.Pisi is volt szépen meg jó kedvűnek is láttam, aztán elaludt az ágyában minden nélkül.Remélem túl leszünk ezen az időszakon hamar.

Kíváncsi vagyok a mai napra nagyon, jobb lesz e mint a tegnapi??

2011. ápr. 4. 08:22
 7/11 xStefix ***** válasza:

Szerintem jól csinálod - csak az ő jelzései szerint haladj!

Drukkolok. :)

2011. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Stefix!

leírom, h alakultak a napjaink, még úgy érzem nem az igazi a dolog, de már alakul, napközben legalább 2órát kibír tej nélkül,de van, h eszik és kb.20perc múlva böfizik és ehhez képest 20 percre megissza a hátsó tejet. uhogy csak estére van az igazi"cici függés":)

Most már eltelt 3 nap, és tényleg kimondottan csak a baba jelzései szerint tettem cicire,volt, h naponta 20xis szopott,volt h csak 1 percet volt h 10percet is .Úgy érzem, hát nem vet szét a tej, de napközben jobb a helyzet mint este.Estére van az, h nagyon nehezen indul be a tej leadó reflex miután már felváltva szopik vagy egy órája mindkét cicin.Ekkor általában már inkább a fáradtság miatt sztem, de elég nyűgös is a baba.ilyenkor elalszik olyan fél8-8 fele, de 11körül kiveszem megetetem akkora megint van tej és csak egy cicit kér, pedig a másik is ott lenne, de nem kell neki.Szépen van pisis és kaksis pelus is, naponta legalább 2-3 alkalommal kaksizik.Pótlást nem kapott semmit,pedig van egy kis adag tejecske lefagyasztva , de valahogy minidig lett annyi amennyi kellett neki.

Ha vissza olvastok még esetleg te Stefix, akkor ha tudsz írj néhány szót, h mikor kezdhetem a gyümölcsök/levek kóstoltatását, tényleg ki kell várni a 6.hónap végét??

köszönöm

2011. ápr. 6. 08:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Jobban tennéd, ha kivárnád a 6 hót, hiszen az sem indokolja a gyümölcskóstoltatást, hogy a baba nem tud kakilni. Az emésztőrendszere igazából akkortól tud fokozatosan átállni egyéb dolgokra, fölösleges előbb terhelned, ha nem muszáj. Nálam az elsőnél (mind nehezen kaksizott, minden csepp anyatejet tökéletesen felhasznált) ezért már-már elcsábultam a gyümölcslé felé, de dokinénink is mondta, próbáljam kivárni a bűvös félévet, megtettük, így utólag, nem bántam meg.

[link] itt olvasgathatsz, és egyébként is a www.lll.hu oldal sok hasznos tanáccsal szolgál.

2011. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Egyetértek. A 6. hónap végét már nem szükséges megvárni, de a féléves fordulót érdemes.

Addig, ha éhes, ha szomjas, ha anyás: anyatej. Ezzel teszed neki a legjobbat.

A gyümölcslé, hiába tűnik vitamindúsnak, egészségesnek, sokkal kevesebbet tud, mint a tejed. Amíg csak lehet, hagyd meg a gyomor-bél-traktusán azt a védőréteget, amit a tej húz rá - ahogy elkezded majd hozzátáplálni, úgyis le fog szépen mosódni. De fél éves kor után ez már kevésbé jelent majd gondot, mint előtte.


A szopit pedig nagyon ügyesen csinálod, szuper, hogy nem kell a pótlás. Ez a verzió ugyan idő- és türelemigényes, de szerintem megéri kitartani. :)

2011. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!