Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abba szeretném hagyni a...

Abba szeretném hagyni a szoptatást, már elegem van, de lelkiismeretfurdalásom van?

Figyelt kérdés
Mostanában nem tudok játszani a babámmal, mert egyből cicict kér. Egész nap rajta lenne. Ez már lassan két hónapja megy. Eddig is 2 óránként kérte a cicit, azt hittem, a hozzátáplálás majd segít ritkítani, de nem. 8.5 hónapos. Egyből sír a közelemben, hogy neki a cici kell, és ezt egész nap csinálja, és már kicsit elegem van, hogy reggel 1 óra hosszát rajta van a cicimen, napközben meg 6-10 alkalommal kap cicit, de ő egész nap rajta lógna. Alig tudom elterelni a figyelmét a ciciről. Nem tudok semmit se csinálni már szinte. Volt már valaki hasonló helyzetben? És tuti velem van baja, mert ma is üvöltött mint a sakál fél óra hosszát, még akkor is, mikor odaadtam neki a cicit, hazajött az apja, elvitte a közelemből, lenyugodott. Aztán fennhagyta egy kicsit (nem voltam ideges, vagy ilyesmi, tényleg tök nyugodtan, próbáltam szeretgetni, de rögtön rákezdett, aztán az apja bejött a szobába, átadtam neki és rögtön jó volt. Most mit csináljak?
2011. ápr. 6. 19:53
 1/7 xStefix ***** válasza:
100%

Azt kéne kideríteni szerintem, hogy miért akar ennyire nagyon szopizni, mert ha ezt tudnád, lehet, hogy ésszerűbben tudnál dönteni. (Mert lehet, hogy nem az a legjobb, ha befejezitek!) Egyáltalán, biztos-biztos, hogy mindig szopizni szeretne?

Én azt gondolom az írásod alapján, hogy a folyamatos szopni akarás elsősorban érzelmi szükségletet takar nála. Ami eszembe jutott, mint lehetőség:

- fogzás?

- oltás, betegség?

- valamilyen családi konfliktus, extrém stressz? Ennek nem feltétlenül kell közvetlenül a babádon is lecsapódnia, elég lehet az is, ha te vagy valamiért feszültebb, mint korábban, úgyis meg fogja érezni. - Itt akár az is elégséges lehet, ha neked van már eleged a szoptatásból; ezt a fajta lelki hárítást simán megérezheti ő is, és erre reagálhat ilyen mértékű szopiigénnyel, hiszen nem akar téged elveszíteni.

2011. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Voltunk hasonló helyzetben.Fogzás,szeparációs szorongás volt az oka gondolom.Nem adtam fel,úgysem lesz jobb a helyzet,talán rosszabb lehet,ha most elválasztod.Tudom,hogy nehéz,nálunk éjszaka is 7-8 alkalommal kellett.Bíztos megbántam volna ga elválasztom.
2011. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó volt olvasni a második választ, bíztató. Meddig tartott ez az időszak nálatok?
2011. ápr. 6. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Háááááát nehéz ügy.Addig amíg az utolsó nagyörlője is kibújt.Ez 2 és fél éves korában történt meg.Akkor maradt el az éjszakai szopi,és ritkult a nappali.Most 3 éves,alváskor és ébredéskor kap most is,vannak napok,mint a mai is,hogy többször kérte nappal.Ha bekenem citrommal,akkor elfogadja,azt mondja megsavanyodott mert sokat szopizott.
2011. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen. és tényleg csak a közelségemre vágyott. Nem tudtam megérteni, hogy miért nem volt elég neki az ölembe, de elfogadtam. sokkal nyugodtabb volt, ha adtam neki. Nem tudom meddig tartott, de elmúlt. Szerintem rosszabbul járnál, ha most elválasztanád. Tudod nekem akkor is volt ilyen mikor 1 éves kora után elhatároztam, hogy elválasztom, mert már csak alváshoz kérte. Mikor elhatároztam, egyből többször kérte, pedig még nem csináltam semmit, csak a határozat volt meg. Mikor aztán erre azt mondtam magamba, na jó akkor még várok, mert nincs itt az idő, akkor egyből elég volt elalváshoz újra. Érdekesek ezek a gyerekek, tényleg mindent megéreznek.
2011. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg így van,de szerintem azért mert mi megnyugszunk és attól nyugodtabbak lesznek ők is.Egy rakás lelki gyötrelem után 2 és fél éves korában elhatároztam,hogy nem választom el,akkor sem ha belehalok az éjszakázásokba.Aztán mikor ki is mondtam a döntésemet,megnyugodtam,attól a naptól kezdve átaludta az éjszakát.
2011. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Ugye? Azok a csodálatos babai radarok. Piszokjól megérzik, ha mi feszültek vagyunk! Fantasztikus! :)


(Én is megtapasztaltam ezt anno, nekem is onnantól sikerült jól a szopi, hogy eldöntöttem, "be cool".)

2011. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!