Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden esetben felveszed ha sír?

Minden esetben felveszed ha sír?

Figyelt kérdés

Kb. 8x szoptatok egy nap, logikusan kikövetkeztetem, hogy éhes-e vagy csak szomjas, fáj a hasa vagy más.

Egyéb esetben nem ugrok rögtön...


2011. ápr. 12. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben felvettem mikor sírt.Van mikor csak testközelségre vágynak.Attól nem lesz elkényeztetett.Csak megtanulja,ha bakban van,te kisegíted.Ajánlom Ranschburg Jenő könyveit.Neten is kapsz videót ,hogy miért nem szabad sírni hagyni.
2011. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

8 hónapos most kislányom. Én kipróbáltam a sírni hagyást, és hidd el, nem vált be, pedig nem két napig próbálkoztam, és nem 5 percet vártam, hogy abbahagyja e a sírást...többet. Tudom, hogy mikor van az, hogy lehet sírni hagyni, mert semmi baja, és 2-3 perc alatt ráun. A sírás hangsúlyából találom ki. Ha mondjuk álmos, és már semmi nem jó, akkor leteszem, és két perc alatt elalszik:D

Ismered a babádat, tudod, melyek azok az esetek, amikor lehet sírni hagyni, és ne törődj azokkal, akik elítélnek azért mert néha hagyod sírni. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak érzi.

2011. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ milyen idős a pici. Egyszer nekem azt mondta egy gyermekorvos, hogy 3 hónapos koráig ne hagyjam sírni. Az anyósom "aranyköpése" az volt, hogy pici baba ok nélkül nem sír. Az én fiam most van a 7.hétben. Mi is kipróbáltuk a sírni hagyni módszert miután "mindent megvizsgáltunk" rajta...hát, annyira tud üvölteni, hogy az egész gyerek lila és nem vesz levegőt. És anyósomnak lett igaza, mindig volt valami oka a sírásnak, volt amikor csak egy böfi, vagy puki...csak ki kellett várni míg felszínre tört. Azóta ha 2 percnél többet sír mindig felveszem. És még most is mindig van oka a sírásának. Már van olyan, hogy csak egyszerűen velünk szeretne lenni. Akkor sem kézben tartogatjuk hanem a hintában. Olyankor abbahagyja a sírást és csak figyel minket, nézelődik. Szerintem érezni fogod mikor lép abba a korba, hogy csak hisztizik...remélem én is :)
2011. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig felvettem a gyerekeimet, nem hagytam sírni őket, mert van, hogy nem éhes egy gyerek, tiszta a pelenkája, nem fáj semmije, csak egy kis testközelségre vágyik. Nem vagyok híve annak, hogy hagyjuk sírni,majd megunja.
2011. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én annak sem vagyok a híve, hogy minden sírásnál rohanok, s felveszem, de annak sem, hogy sokáig hagynám sírni. A kettő közötti megoldást láttam jónak. Ha sír, nem mindig rohanok egyből, s ha 10-20 perc után is sír vagy csak keservesen, akkor foglalkozom vele. Bár apóst még most próbáljuk erre rábeszélni, mert cumizavaros lett, s eddig mindig a szájába adtuk, lenyugodott tőle, de vissza akarom szoktatni cicire, így nagyon ritkán kap cumit. S azóta van, hogy sír, de após épphogy megnyikkan, már jön is. Aminek nem örülök, mert nem elég, hogy utálok vele élni, mindenbe beleszól. Már a saját szobánkban sem lehetek egyedül. S van, hogy cicin is sír, s néha ez is fusztrál, hogy mi van, ha akkor nyit ránk. Ma a párom beszélt vele, legalább ha mindenbe beleszól, a gyereknevelést hagyja ránk. Tegnap pl. egy perc nyugtom sem volt apóstól, s amint megnyikkant a gyerek, jött s beszélt neki, mivel a cumit megtiltottuk, hogy oda adja, én is már csak akkor adom neki, ha nagyon sír, s sehogy sem hajlandó lenyugodni, de amint kezd bealudni, kiveszem a szájából. Tegnap mondanom sem kell, semmit nem aludt a gyerek. Ma hogy nem jött be, néha hagytam sírni, s csak akkor vettem fel, ha 5-10 percnél tovább tartott, cumit se adtam neki. A déli etetésnél olyan szépen evett, nem üvöltött, ahogy szokott, s cicin bealudt, majd amint büfi után letettem, sírt, vissza tettem cicire, 4 perc s bealudt. Ez volt 13-kor s még mindig alszik. S nálunk ez bevált, hogy néha hagyom sírni.
2011. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát nézd, amikor a fejemen a sampon, a panírozott husi épp odaégne, nyilván nem rohanok, de igyekszem. Nálunk pár hetesenen már a nagy hisztiknél én bevittem a szobájába, mert semmitől nem nyugodott meg, aztán 2 percig sírt, bementem, ölbe vettem, egyből abbahagyta. Szóval célzatosan leszoktattam az ilyen hülyeségeiről:)

Amúgy ha épp babakocsihiszti van, mit van mit tenni, haza kell jönni, az a baja, hogy benne van, de én nem bírom el őt a 9 kilójával a hegyre fölcipelni, úgyhogy zajosan, de hazamegyünk.

Ez babafüggő is szerintem. Az enyémet leteszem az ágyába és alszik, más baba sír és előbb 20, 10, majd 2 perc után bealszik, ha hagyják, ha nem. Szóval nem tudom, hogy mi lenne, ha sírós lenne, hagynám-e, de szerencsére ilyen gond nincs.

Általában éhes vagy fáradt, azért óbégat a kincsem, de akkor etetem vagy lefektetem a hintájába és nyugi lesz. Illetve olykor anyát akar, akkor odamegyek, fölveszem, picit járkálunk a lakásban, nevetgélünk és aztán már megy tovább a dolgára.

Szerintem minden baba néha sír, így fejezi ki a gondjait. Enyém pl. eleinte utált fürdeni, azért ordított, dehát fürdeni muszáj volt. A köldöktisztítást utálta, de hát azt is muszáj volt, az oltásokat is.

No meg az autós utazásoknál is olykor megy már a hiszti vagy a buszon, vagy séta közben (még nem tud ülni, de szeretne), és hát akkor megy a hiszti, ez van, nem tudok vele mit csinálni és most biztos durva leszek, de nem is veszem a lelkemre.

Mivel általában, ha nem változtatunk helyet, nem éhes és nem fáradt, akkor nem sír, úgy gondolom, elég kiegyensúlyozott.

Persze vicces dolog, hogy maradjatok egész nap ágyban és folyton kapjon cicit, de attól még mosni kell otthon, takarítani, vásárolni, szóval hát nem állhat meg az élet szerintem... és igen, ez néha oááááááááá-val jár:)

Amúgy én sokszor azt látom, hogy a sírós babákat hordozzák otthon is kendőben, ami ideiglenesen jó, de aztán "rákapnak" és elég nyűgösek lesznek, ha egyedül kell elfoglalni magukat...

2011. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem veszem fel első nyikkra. Egyrészt, mert második gyerek, az első jó tanuló lecke volt, másrészt, nem szeretném a 8 kg-ját órákig cipelni. 2,5 hónapos, tudom mikor éhes, tudom mikor álmos, tudom mikor vágyik csak anyára, mikor fáj a hasija, minden sírás, nyöszörgés más, mindennel jelez valamit. Egyébként ha sírni kezd, először mindig megpróbálom szórakoztatni, ha nem hagyja abba felveszem, általában jön büfi, puki, ahogy már előttem is írták, ha ez sem, akkor hagyom pár percig sírni és abba hagyja. De órákig sírni én sem hagyom. Eddig egy olyan napunk volt, hogy sehogy sem volt jó csak ölbe, egész nap. Felcsatoltam a kengurut és abban volt egész nap,

Nyugodt, kiegyensúlyozott baba és a nagyot (3 éves) többet hallom sírni naponta, mint a kicsit.

2011. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 borzas20 ***** válasza:
Kisfiam 4hónapos.Én sem veszem föl minden nyikkra.Kialakítottam egy napirendet neki,szépen megszokta.Boldog,kiegyensúlyozott baba.Néha persze neki is vannak nyűgösebb napjai,akkor többet kell vele foglalkozni.Kislányom 3 éves lesz és ő állandóan kézbe volt.Le se tehettem.Mai napig nehezen játszik el egyedül,és többet nyűgösködik egy nap,mint a kicsi.
2011. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a sírások közt is vannak különbségek. amikor úgy sír, hogy hallom, hogy valami nagy baj van, akkor felveszem, megnyugtatom (néha kendőben viszem magammal, ha épp valamit nem akarok félbe hagyni).

amikor viszont csak nyöszörög, nyafog, akkor nem veszem föl.

2011. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én szintén az arany középút híve vagyok. Tehát, ha tudom, hogy éhes, szomjas, pisis, társaságra vágyik, stb., akkor persze felveszem, de megfigyeltem, hogy ha fáradt, nyűgös, akkor inkább jobb egyedül hagyni, még ha sír is. 2 percen belül elalszik.

5 hós baba

2011. ápr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!