Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 100%-ig szoptatás mellett...

100%-ig szoptatás mellett elkötelezettek válaszoljanak! Köszi. Mi a teendő abban az esetben a szoptatás sikeres kezdéséért, ha a kórházban sajnos éjszakára elviszik a babámat, és ha sír, cukros teás pótlást kap?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 16:53
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Szeretném a babámat igény szerint és kizárólagosan szoptatni, és nagyon félek, hogy a kórházi napok bekavarnak. Hol tudok ebben előre is tanácsot kérni? Olvastam szoptatási tanácsadókról, de nem találom az elérhetőségüket!
2010. nov. 21. 16:54
 2/23 anonim ***** válasza:
35%

Tőlem csak addig vették el a fiamat, amíg megmosdatták, meg bepólyázták.

Onnantól kezdve "azt csináltam vele, amit akartam".

Adtam neki cukros teát, mikor sírt, de közben folyamatosan tettem őt mellre is.

A 3. napon szépen megindult a tejem és azóta is szopik.

Segítséget kérhetsz a kórházban, nekem pl megmutatták hogyan kell jól mellre helyezni.

2010. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

Ahol szülni fogsz,ott éjjelre elviszik a babákat? Tőlem nem vették el,csak az első éjszakán.

De ha nálatok elveszik,akkor sincs nagy gond,mert nem cumisüvegből itatják (remélhetően),hanem pohárból,igy nem fog bezavarni a szoptatásba. A lényeg,hogy amikor veled van,szoptasd legalább 3 óránként,mindkét mellből egymás után,igy 2-3 napon belül belövell a tej és semmi gond nem lesz. A teát lehet,hogy neked is adni kell addig,amig nem indul be a tejed,ha nincs elegendő előtej,de ez nem zavar be a szoptatásba.

2010. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

[link]

Nyugodj meg, attól, hogy a babád az első 4-5 napban éjjel esetleg teát, ne adj Isten tápszert kap, még nem fog leszokni a szopizásról! Én is olyan kórházban szültem, ahol éjjelre elvitték a babákat (este 11 után) és csak hajnalban hozták őket vissza, mégis mind a 4 nagyon ügyesen szopizott az első pillanattól kezdve és otthon se voltak emiatt gondok. Amikor veled lesz nyugodtan ébresztheted őt 2-3 óránként (az első napokban sok baba még aluszékonyabb, így képesek akár 4-5 órát is egyhuzamban aludni! Szóval szoptasd meg sűrűn, hogy ő is ügyesedjen, így többet fog kiszívni 1-1 szopizás alkalmával - így jótékonyan hat a tejserkentésre is. Meg persze neked is jobb lesz, mert te is belejössz, hamarabb indul be a tejelválasztás és a sűrű szoptatás miatt több tej is termelődik. Amit a baba esetleg bent hagy a szopizás után, mindenképpen fejd le! Kérd meg a csecsemősöket vagy ha van, a kórházi védőnőt, mutassa meg, hogyan kell helyesen fejni! Esténként, amikor a babák alszanak, szívesen segítenek ha szólsz! (a kórházakban vannak nagy teljesítményű "fejőgépek", amit általában bárki használhat. Bár az így lefejt tejet a babád nem kaphatja meg, de néha hatalmas segítség, nagyon jól kiüríti a sajgó, feszülő, kemény mellet is. Vigyél be saját mellszívót, azzal is fejj szopi után! Azt a csecsemősök tudják fertőtleníteni, így a babád is megihatja éjjel, ha beviszed és megkéred a csecsemőst, hogy adják neki oda. Hirtelen ennyi, ami eszembe jutott. Ha érdekel még valami, nyugodtan írj privit, ha tudok, segítek szívesen :)

2010. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Nálunk is elvitték éjszakára a babát, de én külön kértem a csecsemős nővérkéket, hogy amennyiben felébred, hozzák ki szopni éjjel is, ne adjanak neki sem tápszert, sem teát. Ezt meg is tették, nálatok is biztosan megteszik. Ha belövellt a tej, akkor pedig fejhetsz le steril pohárba (a csecsemősöktől kérd), és akkor azt adják neki, nem teát. Nálunk megmosolyogtak a nővérkék, hogy szaladgálok a kis pohárral, de nem bántam meg, 2 éves koráig szoptattam gond nélkül... Sok sikert, és szorítok, hogy minden jó legyen.
2010. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

Próbálj határozottan kiállni az érdekeidért, és kérd, hogy ha éjjelre el is viszik a babákat, a tiedet hozzák ki, vagy szóljanak neked, ha felébredne, hogy meg tudd szoptatni. Valamit amit tudsz fejd le, hogy éjjelre azt kaphassa baba, pohárból.

Elérhetőségek: [link]

[link]

2010. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon izgulok a szoptatás miatt... Igen, éjszakára sajnos elviszik 9-től reggel 6-ig a babát, sőt szülés után sem lehet egyből mellre tenni, hanem csak 5 órával később kapom meg (de aki délután szül, az csak másnap reggel).


Nappal, amikor velem van a baba, egyszerűen tegyem mellre 2-3 óránként? Nagyon nehéz így elképzelni az egészet, hiába próbálok könyvekből felkészülni, még sosem tartottam csecsemőt a kezemben.

2010. nov. 21. 17:14
 8/23 anonim ***** válasza:

Szia! Mi nagyon megszenvedtünk a szopival, de megérte, 21 hónapja szopizik.

Szóval, este 9 és hajnal 5 között bent volt az újszülött osztályon. Szülés után, ahogy összevarrt a doki, visszahozták 2 óra hosszára, amíg a szülőszobán voltam. Nagyon nehezen indult meg a tejem, 2 hét kellett hozzá. Nem volt mérhető mennyiség amit szopizott, így 3. nap már tápszert adtak neki. 4. napon jöhettünk haza, persze nem akart szopni, mert nem is volt, illetve nagyon kevés, 2 óránként cicire tettem, fejtem. De persze könnyebb volt a cumisüvegből meginni a tápszert.Végül, úgy szoktattam vissza a cicire, hogy csináltam tápszert, bedugtam a szájába a cumisüveget, szívott egy kicsit, ki az üveg, be a cici. Így játszottunk 1 napig.2. napom már csak 2 étkezésnél kellett sakkozni az üveggel. Első 3 hétben 1,5-2 óránként cicizett, de megérte és beindult a tej. A kórházba is amikor jelezte, hogy éhes, tettem cicire, utána vittem pótlásra be a nővérkéknek.Ne stresszelj, állj pozitívan a dolgokhoz, hogy tudni fogsz szoptatni. Nálunk nem hozzák éjjel a babát. Akinek van már teje, lefeji este, és azt kapja meg éjjel a baba, akinek nincs azé tápszert kap.

2010. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok még: pótlás csak 2. héten kellett nappal is, 3. héten csak este.
2010. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Az én babám is kapott cukros vizet hidd el nincs benne nagy tragédia! 10 hónapos koráig szoptattam és rengeteg tejem volt tehát nem ettől függ. Viszont azt te is tudod milyen ha az embernek leesik a vércukra! Ugyan mi baja lenne tőle? A világon semmi. Nem ugy kell elképzelni hogy amig nincs veled a kicsi döntik bele a cukros vizet hanem egy két cseppet csak hogy acukorral ne legyen gáz. Ettől ne félj!
2010. nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!