Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6-7 hetes anyatejes babáknak...

6-7 hetes anyatejes babáknak mennyi kellene ennie? Most reggel 120-at evett, az kevés? Ha felkel két óra múlva, akkor azért mert éhes, lehetséges?

Figyelt kérdés

Ma elkezdtem mérni az evéseit, mert tegnap láttam, hogy 4 napja még csak 100-at hízott, holott előtte lévő hetekben meg többeket. Négy napja sokat sír, tegnap szinte óránként tettem a mellre, de nem vagyok benne biztos, hogy éhes, hanem inkább álmos.


Mert tegnap többször volt olyan, hogy leszállt a cicimről és folyt ki a tej a szájából. Meg köhögött, mint aki félrenyelt.


Mivel 6-7 hétben van most a babám, nem merem cici nélkül hagyni, mert mi van, ha fejlődési ugrás áll a háttérben.

De akkor miért csak 50-et eszik meg estefele, ha óránként mellre teszem, és még van tejem, mert nyomom és látom.


2011. ápr. 15. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Először is ne rakd mellre óránként. Semmi értelme. Etesd 2,5-3 óránként, ha igényli. Kicsi még nem tudod megállapítani, mikor éhes. Tudod van olyan, hogy front van, és akkor a csillagos eget is lehozhatod, akkor sem lesz neki jó semmi. Nekem volt, hogy a kislányom 6 órán át üvöltött. Már én is bőgtem. Aztán a védőnő mondta. Rakjuk le, hadd aludjon be. Minden rendbe jön. El kell fogadni, hogy nem mindig tudjuk megoldani a gondjaikat. No nem mondom, hogy ne próbálkozz, de ne rakd cicire állandóan, az nem segít.
2011. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

s babád pont eleget eszik. este azért eszik kevesebbet, mert akkor zsírdúsabb a tej.

és nem ellenkezőleg gondolom, mint első. bátran rakd cicire, nem mindig az éhség miatt kell nekik, hanem megnyugtatja őket, fájdalomcsillapító stb.

2011. ápr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok:

Hát te tudod. Nekem nem ez az első gyerekem és sok nagycsaládot ismerek még, de hál'Istennek egy olyan m..ha sincs közöttük, akinek reggeltől estig lóg a cicijén a baba. No annak aki ezt tanácsolja, annak megnézném a második gyerekét. Hogy foglalkozik akkor az elsővel, ha folyton csak azzal van elfoglalva, hogy a kicsi a cicijén lógjon. Meg aztán ha ez a hozzáállás, akkor számíts rá, hogy az elkövetkező min 10 hónapban egy lépést nem tehetsz majd meg a babád nélkül. No az lesz az igazi depresszió. Gratulálok, ehhez a mai bolond felfogáshoz az előzőnek. A vitát itt amúgy le is zárom. Ígérem, nem szólok ehhez a témához többet.

2011. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a babaád több, mint eleget eszik, nem éhes. Front van, a 2,5 hónapos lányom 4-5 napja sír, kapar mindent, ami a keze ügyébe kerül. Szerintem ti is frontérzékenyek vagytok. :(


kitartás, szombat után talán már elmúlik!

2011. ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyébként a frontérzékenység nekem is eszembe jutott. Nekem is pont 4-5 napja nyűgös a babám, mint neked.


Köszönöm a válaszokat, ma megpróbálom picit ritkábban etetni, tartani a naprendemet.

2011. ápr. 15. 09:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi is 6 hetesek vagyunk, 2-3 napja szinte 2 óránként szopizik.

Gondolok az "ugrásra", a védőnőnk is említette, de elég ha heti egyszer mérjük, mondta... egyéb esetben.

2011. ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam (gondolok) vagy a frontra.

Reggel ugye evett 120-at (7-kor)

Tízóraira evett 100-at (9:45-kor)


Lehet eddig nem is evett ennyiket. Nem mértem én sem sosem, de most elkezdtem, és majd abba is hagyom, ha megnyugodtam.

2011. ápr. 15. 10:42
 8/12 anonim ***** válasza:

De jó, hogy nincs mérlegünk! A védőnő nem ajánlotta, mert szerinte beleőrülnek az anyukák. Igaza volt...

Az 5 hetes fiam fogalmam sincs, hogy mennyit eszik, mégis szépen gyarapodik.


Ne mérd! Úgyis látod, ha jól lakott!

2011. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

09:30 vagyok


hasznos lehet: [link]

2011. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt. Féltem, hogy kevés lesz a tejem. Azután történt valami, kaptam 2-szer egy eléggé fájdalmas vesegörcsöt (valaki szerint lehet hogy epegörcs volt), a lényeg, hogy nagyon sokat kellett inni, főleg vizet,hogy elmúljon. Segített. Addig azt hittem sokat iszom, de ekkor kiderült, hogy a görcs óta iszom igazán. Addig is hallottam, hogy a sok folyadék és a pihenés segít, de úgy voltam vele, ez megvan. Tévedtem.

Azóta tényleg sokat iszom, és próbálok többet pihenni, és megindult a tej! :) Mindig van elég. Akkor kezd picit csökkenni, ha megfeledkezem egy ideig a folyadékbevitelről. Ez napi több litert jelent, de tényleg mérni kell, mert hajlamos az ember azt hinni már sokat ivott, aztán lehet hogy az nem is volt több mint 1 liter.

2011. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!