Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6-7 hetes anyatejes babáknak...

6-7 hetes anyatejes babáknak mennyi kellene ennie? Most reggel 120-at evett, az kevés? Ha felkel két óra múlva, akkor azért mert éhes, lehetséges?

Figyelt kérdés

Ma elkezdtem mérni az evéseit, mert tegnap láttam, hogy 4 napja még csak 100-at hízott, holott előtte lévő hetekben meg többeket. Négy napja sokat sír, tegnap szinte óránként tettem a mellre, de nem vagyok benne biztos, hogy éhes, hanem inkább álmos.


Mert tegnap többször volt olyan, hogy leszállt a cicimről és folyt ki a tej a szájából. Meg köhögött, mint aki félrenyelt.


Mivel 6-7 hétben van most a babám, nem merem cici nélkül hagyni, mert mi van, ha fejlődési ugrás áll a háttérben.

De akkor miért csak 50-et eszik meg estefele, ha óránként mellre teszem, és még van tejem, mert nyomom és látom.


2011. ápr. 15. 07:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is 6 hetes,nálam is van mérleg.4 hétig mértem rendszeresen,teljesen változó mennyiségeket evett.A kórházban már 90et,aztán itthon 70től egészen 130ig ugrándozott a mennyiség.2 hete már csak hébe-hóba mérem,amikor úgy érzem nincs úgy tele a cicim.Ha kell adok pótlást,de volt,hogy mire megcsináltam már be is aludt,tehát elég volt neki.Ha mégsem,akkor visszarakom ugyanarra a cicire.

Egyébként nekem is van,hogy semmi nem jó neki,és csak a cicin nyugszik meg.De nyilván nem minden nap van így.

Szerintem mindent jól csinálsz,hallgass az ösztöneidre,és figyelj a babád jelzéseire.

Kitartást!

2011. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!



3 gyerekes anyuka vagyok! Első két gyerekemet nem tudtam szoptatni. A harmadik elmúlt 1 éves és még mindíg szopizik! Azt javaslom ne méregesd!!! A baba eszik annyit amennyi neki kell! Ha óránként rakod cicire az sem baj! Én volt, hogy félóránként! Szépen be fog állni! Nem kell ilyen "ugrásokra" figyelni! A harmadik a legnyugodtabb gyerekem! Sokszor csak azért akart cicizni, hogy egy kicsit megnyugodjon!

NE foglalkozz senkivel!!! Úgy csináld ahogy Te jónak gondolod! Szerintem nem jó ötlet órákat hagyni sírni, pláne nem iyen picit! Lehet, hogy egyszerre kevesebbet eszik és töbször kér! Amikor csak szeretnéd szoptasd meg és örülj neki, hogy nem kell tápszer!!!


Jó babázást!

2011. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!