Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vasárnap volt 5 hós a lányom,...

Vasárnap volt 5 hós a lányom, csak anyatejes. Idáig este 8-reggel 6-ig aludt. Tegnap elött 3.45-kor ma meg 2.30-kor kelt hogy éhes. Napont 5 x evett, tegnap meg 7x. Miért ébredhet fel?

Figyelt kérdés
Fel kellt hajnalba,megetettem,nem nyafizott hogy éhes lenne,de elfogadta. Ez miért van hogy 2 éjszaka is fel kel?
2010. jan. 19. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
ha ez állandósul, akkor szerintem ez egy jel, hogy már nem elég neki az anyatej. kihúzhatod fél éves koráig, de készülj fel, hogy sokszor fog ébredni. vagy lassan elkezdheted a hozzátáplálást, így jól fog lakni estére. én a tejpéppel próbálkoznék, az sok babánál segít. az enyém 6 hetesen aludta át az éjszakát, 4 hónaposan meg elkezdett felébredni, meg napközben is éhes maradt, elkezdtem a hozzátáplálást, estére tejpépet adtam neki, és újból átaludta az éjszakát. most 10 hónapos, csak fogzás idején ébred fel, egyébként alszik egyben 13-14 órát is. sőt, volt, hogy 15öt. :)
2010. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akár már ma este is adhatok neki tejpépet? Azt is kóstoltatni kell vele mint a gyümit,zöldséget? Vagy abból adhatok neki annyit amennyit elfogad? 6 féle tápszerrel próbálkoztunk már és egyiket sem fogadta el.
2010. jan. 19. 10:03
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!

Szerintem biztos hogy igaza van előttem szólónak. Mi holnap leszünk 5 hónaposak, és ugyan ez van nálunk is, annak ellenére hogy este néha kell a táp is. Szerintem csak a fogacskája jön és arra kel fel. Lehet nálatok is ez van. Mi sem ettük meg a tápot. Egyik HA-t sem, aztán a simát elfogadta. Melyiket próbáltad?

szia

2010. jan. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy igy van ahogy előttem irták, habár a mi esetünkben nem segitett a hozzátáplálás. Az én babám is átaludta az éjszakát, aztán egyszer csak elkezdett felébredni ugyanúgy ahogy a tied. Azonnal megetettem, és egyből vissza is aludt. A hozzátáplálás óta nem változott semmi és hiába kap tápszert is lefekvés előtt az se segit. Ezért én arra gondoltam, lehet hogy nem is volt éhes mikor előszőr felkelt csak mivel megetettem megszokta hogy éjjel újra felkeljen enni.
2010. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! A tejpéppel kapcsolatban: a dobozán le van írva, hogy kell adagolni. Először csak 1 evőkanálnyit adhatsz neki, aztán fokozatosan egyre többet. Az én lányom se ette meg a tápszert, de először a tejpépet sem, pedig kevés volt a tejem. Aztán 5 és fél hónaposan elkezdtem kóstoltatni vele gyümölcsöt, főzeléket. Lassan ment, de pár hónap alatt ki tudtam váltani vele egy-egy étkezést, és csak akkor fogadta el a tejpépet is. :( És csak ezek után kezdett el tápszert enni. Legyél türelmes, próbálkozz, egy idő után megérzi, hogy kevés a tej és el fogja fogadni valamelyiket. És aztán, ha tudod, hogy jóllakott este, akkor nem feltétlenül kell megetetni éjszaka, ha fel is ébred, már tudni fogod, hogy nem az éhség miatt. Szerintem.
2010. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és van olyan tejpép, ami 4 hónapos kortól adható, gluténmentes, szóval nyugodtam elkezdheted akár ma is. :)
2010. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hamana,mildibé,milupa milumil,beba sima, vagy h.a,teljesen mindegy volt neki,egyik sem ízlett neki.Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak! Még annyit kérdeznék,hogy napközben kóstóltassam a tejpépet vagy este is lehet,hogy kicsit laktassa el az az egy kanálka?
2010. jan. 19. 10:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és rizs vagy tejpéppel érdemes próbálkoznom?
2010. jan. 19. 11:04
 9/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, mi a milupa gyermekálom tejbedarapéppel kezdtük. nem nagyon van benne olyasmi, ami allergizálhatá, mert tápszer alapú, dara allergiáról meg még nem hallottam. én úgy csinálnám, hogy adnék neki délelőtt 2 kanállal, ha estig nem lesz semmi, akkor nyugodtan adhatod. mondjuk én mindig a bátrabbak közé tartoztam, ha te óvatosabb vagy, akkor csinálhatod úgy is, ahogy írtad. aztán másnap mehet féladag, harmadnap egész adag. nekem úgy sikerült a kóstoltatás, hogy addig verte a hisztit a babám 4 hónaposan, mikor elvettem tőle, hogy egyből lecsúszott fél adag:) semmi baja nem lett tőle.
2010. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!