Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan zajlik nálatok az...

Hogyan zajlik nálatok az éjszakai szoptatás?

Figyelt kérdés
A fiam 10 hetes. Külön szobában van, az ő szoba ajtaja és a miénk is nyitva van, így meghallom ha nyöszörögni kezd+bébiőr is van. A folyosón kapcsolok csak villanyt, ami egy kis fényt ad be a szobájába. Nem szólok semmit, nem puszilgatom meg, csak szépen kiveszem a kiságyból, van a szobájában egy kanapé, mert én fekve szoptatok, leteszem az ágyra, mellé fekszem, és már adom is neki a cicit. Van amikor még a szemét sem nyitja ki. Olyan 5-10 perc alatt megszopja magát, utána felveszem, megvárjuk a büfit, és olykor a bukit is, mert ő bukós baba, kicsit még ringatom, dajkálom, és utána szépen-lassan vissza teszem az ágyába. Bekapcsolom a légzésfigyelőt, betakarom, kicsit még várok, addig leülök a kanapéra, és csak utána megyek vissza Apa mellé aludni... :-)))))))))
2009. márc. 5. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk van egy kiságy a hálószobában is, abban alszik éjszaka. Én is felkelek ha már forgolódik, a szemét még ki sem nyitja, nem is sír. Kiveszem az ágyból, berakom az ágyunkba kettőnk közé és ott etetem. Nem szoktam este büfiztetni. Ő éjjelente 1-2-szer kel fel születése óta. Ha éjfél előtt ébred, akkor visszarakom az ágyába, de ha éjfél után (3-4-5 óra), akkor már ott alszik velünk reggelig.
2009. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy zajlik szinte, mint nálatok. A gyerekszobában egy fotel van, én ülve szoptatok.

Csak annyi a különbség, hogy amikor szépen óvatosan visszateszem a kiságyába, akkor felpattannak a szemei, és esze ágában sincs visszaaludni :-(

Ilyenkor addig kell simogatni, cirógatni, míg elalszik, és ez van amikor 30-40 perc is. Ez a kemény része az éjszakai szoptatásnak!

2,5 hetes kisfiú Anyukája

2009. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Kisfiam 10 hetes, és köztünk alszik, nincs még külön szobája. Persze van kiságya, de nálunk az első két gyerek is köztünk aludt, nekünk így volt jó, imádtuk. Nagyon sokáig szoptattam őket, és éjjel csak szopiztak, jóformán fel sem ébredtek rá sosem. Mindenkinek más válik be. Tudom, hogy sokan elítélik, hogy miért alszik köztünk, de mikor az első két gyerek is köztünk aludt, néha tényleg olyan távolinak tűnt, hogy egyszer megnőnek. De megnőttek, 6 és 9 évesek, és már külön szobában alszanak évek óta.
2009. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak: Van amikor nálunk is kipattan a szeme, és úgy vigyorog, mintha reggel 10 óra lenne. :-)) Ilyenkor én is "elszenvedek" vele, van amikor fél órákat is.

Átérzem a szitut...

2009. márc. 5. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is az első gyerekem velem aludt mert másfél óránként szopott, és ezt nem lehetett birni ugy hogy kiságyba aludjon.A második gyerkőc most 7 hetes és szintén velem alszik meg a nagyobb tesójával,majd ha beáll neki ogy 1-2-szer kel csak fel beszoktatom a kiságyába.Sajnos nálunk apa alszik külön szobába:(

Engem is megszóltak érte de nekem igy jobb és a gyereknek is mert nem vergődik ki az álom a szeméből.Ha mocorog a szájába nyomom és ugy szopik, ki sem nyitja a szemét.Ha végzett akkor kiköpi, és a jó benne hogy én is alhatok addig is.:)

2009. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!