Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki ad le anyatejet, naponta...

Aki ad le anyatejet, naponta mennyit tudtok lefejni?

Figyelt kérdés

én is szeretnék, kb napi 3-4 dl tejem van amit lefagyasztottam, de már tele van a fagyasztónk. Van nagyobb mennyiségnél érdemes?

És h-sz-p mennek a tejért? Aznap fejtek vagy előző nap is?


2011. ápr. 23. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Én tejleadó voltam 2008 ban.Akkor én napi kb400-700 ml között tudtam lefejni.Akkor h-sz-p jöttek a tejért,és mivel sterilen kellett fejni(mosakodás,szájmaszk)steril üvegbe(ők adták)kellett tenni a tejet és egyből hűtőbe,így az összes tejet ami a két szállítás között összegyűlt elvitték.Elvileg akkor már budapesten napi 1dl-ért is elmentek.Hívd fel őket és érdeklődj!szerintem érdemes tejet leadni főleg ha amúgy kiöntenéd.utólag megjegyzem nekem a 3 gyerekem közül kettő nem itta meg a lefagyasztott tejet!
2011. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most fejeztem be 2 hete,mert annyira sok tejem volt,hogy gyógyszerrel kell most apasztani.A kisfiam már 16 hónapos,de még mindig ekvittek 25-30 litert havonta.

H,sz-p-n viszik a tejet.

Folyamatosan fejed,ami ők küldenek üvegbe.Már 2 deciért is kimennek.

Én 1 évig csináltam,de egy cseppet se apadt a tejem.Most is csak küszködök,most meg azért,hogy elapadjon.

Mindennap ki kell főzni a mellszívó alkatrészeit pelenkába s 2 hetente vízkőoldozni.Ha csak egy ici-pici baci belekerül kiöntik az összes tejet,mivel egybeöntik.

Én is így jártam az elején.Az első három alkalommal nem fogadták el,pedig alkalmanként elvittek vagy 8 üveggel.1 üveg 350 ml-es.

De utánna már nem volt gond.Csak a sok fejéstől beáll a kereslet-kínálat.Azt mondta a nőgyógyászok,hogy ez még 5 évig is így maradt volna.De ő az apasztás mellett döntött,mivel a mell is megnyűlik idővel.

Nem szeretnék plasztikai sebésznél kikötni.

2011. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam!


Még annyit hozzáfúznék,hogy 20 kilót lefogytam az állandó mellszívástól!

2011. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Szia!

Érdemes ekkora mennyiséget már leadni szerintem.

Nálunk minden nap jönnek érte,napi 1 litert adok le a 8 hós fiam mellett,pedig ő is főleg még csak anyatejes,kevés szilárdat eszik.A legtöbb 1200 ml volt naponta,amikor még éjjel is fejtem,de 3 hónap után abbahagytam az éjjeli fejést,mert már elfáradtam,úgyhogy most beállt ez a napi 1 liter.

Üdv

2011. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor utánajárok!

Igen, a kislányunk sem rajong a fagyasztott kiolvasztott tejért.

Minden nap kifőzitek a mellszívót? Elég az?

Hogyan csináljátok a vízkőtelesítést?

2011. ápr. 25. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!