Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van arra valamilyen táblázat,...

Van arra valamilyen táblázat, hogy mennyi anyatejet kell ennie naponta a csecsemőknek különböző korukban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Testsúlykilogrammonként 150 ml/nap.Szerintem ez hülyeség az enyém felét sem ette meg soha...
2010. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs és nem is érdemes ezen filózni :) Mivel minden babának mások az igényei, az anyatej mindig a baba igényeinek megfelelő összetételű, így nem lehet úhy megszabni , mint a tápszer mennyiségét. Az anyatej egy szoptatáson belül is változó összetételű, eleinte a hígabb, édesebb első tej, aztán a sűrűbb középső, legvégül a zsíros, laktató hátsó tej. Ha figyeled a babádat és igény szerint szoptatsz, biztos lehetsz benne, hogy eleget fog szopizni, így a tejtermelést is szabályozza.
2010. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

A 150 mili/kg tápszerre vonatkozik. Anyatejre nincs ilyen táblázat, sehol, senkinek, még a WHO-nak sem.


Ha van elegendő pisis-kakis pelusa, éber, élénk, jól fejlődik, akkor eleget eszik.

2010. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Nekem a védőnő és a gy.orvos is azt mondta,hogy anyatejesekre is vonatkozik a 150ml,bár sztem ez hülyeség az én babám soha nem szopizott ennyit még felét sem,naponta..
2010. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az anyatejes babák 400 és 1200 g közötti tejet szopiznak. Ez babafüggő, hogy ki mennyit igényel. Mivel az anyatej nem állandóan egyforma összetételű (mint a tápszer) nem lehet meghatározni a pontos napi szükségletet sem.
2010. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
72%

A védőnő és a gy.orvos is rosszul tudja. Anyatejre nincs táblázat!


Annyit "kell" ennie, amennyire éhes/szomjas. Ezt pedig úgy tudod elérni, ha mindig megszoptatod, amikor ő szeretné és addig hagyod, amíg ő szeretné. Ennél jobb tanács nem létezik! És konkrétabb sem, "sajnos".

2010. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsöff85 ***** válasza:
1 éves korig a táplálék 2/3-a anyatej kellene hogy legyen. Na akiknél már 8-9 hónaposan csak reggel, este szopizik a baba (sajnos a nagy átlag) azoknál ez nagyon nincs meg, mégis ez a leggyakoribb :(
2017. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!