Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatástól...

Igény szerinti szoptatástól apad a tejem?

Figyelt kérdés
Eddig 3 óránként szoptattam, kisfiam mindig az előírt mennyiséget ette. Most 2 hete igény szerint szoptatok. A mellemben szinte soha nincs elég tej neki, össze-vissza szopizik, és nyűgös is. Már fejni sem tudok. Elapadna a tejem?
2009. márc. 5. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Eddig ilyet még nem hallottam. De nem kizárt, abban az esetben, ha rövid időközönként keveset eszik, és nem fejed ki a maradékot. Ilyenkor ugyanis úgy áll be a kereslet-kínálat egyensúlya, hogy a tested úgy érzékeli, a mellben maradó tejre nincs szükség, így azt következő alkalmakra nem termeli meg. Ezért mindenképp fejd ki a maradékot!


( de ez amúgy 3 óránkénti szoptatásra is igaz. mondjuk azt nem értem, hogy ha a 3 óránkénti evéssel nem volt gond, nem volt nyűgös stb. akkor miből gondoltad hogy többször kell szopiznia. Nálatok akkor a 3 óránkénti evés volt az igénye, nem? Vagy rossz a logikám?)

2009. márc. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most 4 hónapos a kisfiam, amikor 2 hónapos lett úgy éreztem, hogy gyakrabban kellene etetnem. A 3 óránkénti evésről mi is áttértünk pár napra az igény szerintire. Annyira nem jött be, hogy Ő egyre korábban lett éhes és egyre kevesebbet szopizott alkalmanként, én meg görcsben voltam az egész miatt. Azt hiszem négy nap után megint 3 óránként etettem és csodák csodájára visszaállt a rend.

A fiad is valószínüleg csak "nassol", kedvtelésből eszik és nem azért mert éhes, így a kevés tejtől hamar kedve lesz ismét enni. És ha kicsiket eszik, akkor a tejed is kevesebb lesz. Ráadásul a szoptatás alatt termelődő tej a tápanyagokban gazdag, amihez így nem jut hozzá.

A védőnővel és az orvosotokkal figyeljétek a súlynövekedést és ha ott látszik, hogy kevés a tej, tegyetek valamit. Ha van kedved olvasdasd a La Lache Liga honlapját, szerintem nagyon jó. www.lll.hu

2009. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Aból gondoltam, hogy cicizni gyakran kéredzkedik mostanában. Persze cicizés közben is nyeli a tejet, mikor meg enni akar, úgy veszem észre, kevés van.

2009. márc. 6. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!