Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lányomnak most bújt ki a...

Lányomnak most bújt ki a felső két középső foga. Hogy fogok így szoptatni?

Figyelt kérdés

Az alső kettő középső foga már nagy, de ott ott van a nyele, nem zavar. Felül a két második foga van meg, de azokat csak néha érzem, ha erősen meghúzza a cicim. De mi lesz, ha a két középső is megnől?

Néha már így is ráharapott a cicimre, azt hittem a szájában marad, és csillagokat láttam...

Ezt hogy lehet kezelni?

8,5 hós, nem szeretném leszoktatni a ciciről..


2009. márc. 5. 22:02
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Nálunk is ez volt,és 7 hónaposan le kellett választanom a kisfiamat,mert minden egyes alkalommal,mikor szopizott ömlött a vér a szájából!

Remélem nem ijesztettelek meg :(


A válaszok engem is érdekelnének,mert nekem most egy 4 hós kiscsajszim van és kezdenek bújni a fogacskák!!!

2009. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Szió!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy miből iszik? Úgy értem, hogy milyen cumis üvegből?

2009. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kislányomnak már kinn volt alol is felül is 3-4 fog és olyan ügyesen cicizett h nem fájt nekem .Nem is éreztem h neki foga van.
2009. márc. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a nagyobb gyerekeimet kb. 18 hónapig szoptattam, tehát már szépen voltak fogaik. Mikor az első fogacskák kibújtak, bizony megesett, hogy kipróbálták, vajon mit lehet velük kezdeni, megharaptak. Ilyenkor elvettem a cicit, elmondtam, hogy nem szabad harapni, mert anyának fáj, majd folytattam a szoptatást. Ha ismét megharapott, ugyanezt csináltam. Vigyáztam, hogy ne tegyem neki érdekessé a dolgot. Sokszor azért harapnak a babák, mert játéknak veszik, tetszik nekik, hogy az anyuka "vicces" arcot vág, ha megharapják.
2009. márc. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Elfelejtettem írni, hogy később már egyáltalán nem haraptak. Emiatt kár lenne abbahagyni a szoptatást.
2009. márc. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretném abbahagyni!

Nem cumizik, csőrös pohárból iszik.

A baj, hogy ez az elveszem, anyának fáj módszer nem jön be, semmilyen harapásra. Már azt is próbáltam-szakirodalomban olvastam-hogy ilyenkor leteszem és otthagyom, és hogy ebből megtanulja, hogy ez nem jó dolog de csak röhög rajtam.

Kicsit félek, de remélem azért nem lesz nagy baj.

2009. márc. 6. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Szió!

Második vagyok és azért kérdeztem, mert az én lányom is igencsak harapdált, mikor az első fogai kibújtak. Néhány hét után eszembe jutott, hogy esetleg a cumisüveg miatt harapdálja, mivel akkor gyorsabban folyik belőle a víz, ha a tövénél ráharap. Miután kicseréltem, megszűnt a harapdálás.

Ugyanúgy, mint nálatok, nálunk sem jöttek be a "nagykönyvek" tanácsai, legalábbis tartósan egyik sem.

Próbál meg lecserélni a csőrös poharát, hátha nektek is bejön ez a módszer.

2009. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!