Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy telik az elso nap a...

Hogy telik az elso nap a korhazban a picivel?

Figyelt kérdés
Ha alszik felebred,vagy ebresztem,cicizes,a cukros viz utanna?Kakilnak mar ilyenkor?Hany kortyokat ciciznek,es mennyi idonkent?Bocs a butanak tuno kerdesekert,remelem szulessel egyutt szuletik az anyai oszton is...:-)
2009. márc. 9. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az anyai ösztön miatt ne aggódj, jön az, ha kell! Sőt már azt is az anyai ösztönöd sugalta, hogy ezt megkérdezd.

Nézzük! Elvileg nem szabad ébreszteni a babát, de fontos a tej beindulása miatt, hogy elég inger érje a mellett, ezért ha 4-5 óránál többat alszik, akkor érdemes. (az újszülöttek még sokat alszanak, az amikor nem hagy aludni az később jön) Akkor kell etetni a babát, amikor felébred, és ahányszor felébred. Nem jó ötlet cukrosvizet adni neki, inkább ne adj. Kakilni kakilnak, mégha az első pár napban nem is jutnak sok kajáloz. A lenyelt magzatvizet kakilják ki.

Ne izgulj! A csecsemős nővérek szívesen segítenek és biztosan lesz gyakorlott anyuka is akitől lehet kérdezni bátran.

2009. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk Tatabányán úgy volt, hogy vasárnap este fél 10 kor született meg a kisfiam (szombaton lesz 6 hós) rámtették, pár perc velünk és elvitték. 2 órát az előtérben kellett lennem (apa is ott volt) majd betoltak a szobába. reggel 5 kor behozták a kicsit és mellém tették. rooming in-ben voltam, ezután már csak akkor vitték el amikor kértem. rögtön szopizott és bújt. ilyenkor még csak előtej van. ameddig jónak gondolod addig van ott, majd büfi és leteszed. persze egész nap is fekhet melletted ha te azt szeretnéd. csak a roomingban. a másikban szopi után elviszik őket. sokat alszanak ilyenkor, de mi 3 óránként ébresztettük, ha magától nem ébred. az elején fontos, h sűrűn mellre tedd, h beinduljon a tejed. ha vmi kérdésem volt ott voltak a csecsemős nővérek és segítettek.

mikorra várod?

2009. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Székesfehérváron úgy volt, hogy első éjszaka elvitték a babát, hogy tudj pihenni. Aztán egész nap veled van, csak ha kéred, akkor viszik el. Állítólag elég az előtej, de a mi szobánkban ez nem nagyon jött be. Sokat sírtak a babák, és akkor a nővérkék adtak nekik cukros vizet. Nyugi nem lesz semmi baja tőle, még nincs foga, ami elromoljon. Az első kaki az zöld színű, még amit a magzatvízből lenyelt. Aztán sárgás-barna, az anyatejtől. Kell is, hogy kakiljon, figyelik, addig haza sem mehettek, ha nem volt széklet.

Egyébként elvileg megmutatnak mindent, a szoptatástól kezdve, a fürdetésig. Ha nem, akkor kérdezd meg, amit nem tudsz, mert kötelességük lenne beavatni.

2009. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol kapnak cukros vizet szerencsére. Az Istvánban pl. szülés után két órát rajtad van a pici, utána kerültök le a csecsemős részre. Megvizsgálják, és rögtön visszakerül hozzád. Még ellátnak aznap pár jótanáccsal (pelusozás, köldökcsonk ápolás, ciciztetés), de utána már kérdezned kell, ha nem tudsz valamit. Maguktól nem mondják. Én totál véresre harapott cicvel, hulla fáradtan jöttem haza, három napos nemalvással.
2009. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aprilis 4-re vagyok kiirva,most taposom a 37.hetet.Koszi a valaszokat!De ha nem eleg az elotejci neki,akkor kerjek tapszert,de elotte mindig cici es utanna poharbol vagy kiskanallal tapszer?
2009. márc. 9. 16:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a természet kitalálta, hogy elég legyen a kolosztrum, ami egyébként nagyon fontos is, és a mennyiségi hiányt pótolja a minőség. Azon se lepődj meg, hogy a kicsidet kisebb súllyal viszed majd haza, mint ahogy született, a 10%-os súlyvesztés is teljesen normális. De ne akarj neki adni semmit a ciciden kívül, ezt majd a csecsemősök megoldják, ha feltétlenül kell. Az én kisfiam csak forralt, lehűtött vizet kapott és cicit. Császáros voltam, kedden reggel császároztak és csütörtök este már volt tejbelövellésem, szóval az a lényeg, hogy minél többet legyen cicin a kisbabád. Ne aggódj, nem olyan ijesztő ez az egész, mint amilyennek tűnik. Minden jön majd magától. De ne akarj mindenféle kemikáliát adni a babádnak! Ha azt veszed észre (majd 2-3-4 hét múlva), hogy éhes a gyereked és nem nyugszik, akkor gondolkodj tápszerben.

NAgyon szép szülést, sok tejcit kívánok!!!!

2009. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, azt kihagytam, az én fiam is rögtön kakilt. Cukros vizet sztem se adj neki, ne is engedd, sőt én teát sem adok neki. Inkább víz, ha nagyon muszáj.
2009. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!