Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudom elkerülni azt hogy...

Hogy tudom elkerülni azt hogy a bimbóm ne repedezzen ki az első szoptatások alatt a kórházban?

Figyelt kérdés
A 3. babámat várom! Az első két babámnál kínszenvedés volt a szoptatás a kórházban!!!
2011. okt. 20. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ó. Tegyél rá anyatejet, hagyd megszáradni rajta. Nedvesen sose húz rá melltartót, de ha lehet, pólót sem.
2011. okt. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:

Kenheted különféle krémekkel is és ami a legfontosabb: ügyelj a helyes mellretételre!

Viszont ezektől függetlenül azért számolj vele, mert nincs tutibiztos megelőzés sajnos. Ha ezekre ügyeltél, mindent megtettél.

(Bimbóvédőt lehetőleg ne használj, legalábbis ne az elsők között, mert szoptatási gondokat okozhat, észrevétlenül is.

2011. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első babámnál én is így jártam.

A második babámnál Garmastan krémet használtam. Az egy csoda! :)

Semmi, de semmi bajom nem volt, nem repedezett, vérzett.


Sz.tem próbáld ki!

2011. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anya a második terhessége alatt durvább törölközővel dörzsölgette, edzette több hónappal a szülés előtt és nem volt baj mint az elsőnél. Valaki ajánlotta.
2011. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó válaszoló!


Ezt a törölközős "praktikát" én is hallottam, DE SZIGORÚAN TILOS csinálni, mert koraszülést okozhat!

Akkor inkább érzékeny, repedező mellbimbó és a csodakrémek...NEM?


Kedves kérdező: ne próbáld ki a mellbimbó dörzsölést! :(

2011. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Egyetértek, a dörzsölés nagyon kockázatos, mert ha túlzottan ingerlik a bimbót, az oxitocin hatására méhösszehúzódások lehetnek, magyarul beindulhat a (kora)szülés. Ezt semmiképp nem szabad csinálni! (Arról nem beszélve, hogy a dörzs hatására a bimbó egyébként is érzékeny bőre ponthogy kirepedhet, kiszáradhat...)

Ha anyukádnál nem így volt, akkor szerencséje volt! Aki pedig ezt javasolta neki, azt inkább nem minősíteném!!

2011. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a legjobb, ha csak úgy adod a szájába, ha nagyon mélyen be tudja cuppantani, akkor kevésbé repedezik ki.

meg én reménykedem benne, hogy többedig szoptatásra megedződik a mell. vagy ne reménykedjek? (még csak most várom a második babánk).

2011. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!