Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erről mit gondoltok? Akik a...

Erről mit gondoltok? Akik a természetes elválasztódás hívei, azok engednék 8 éves korik szopni a gyereket, ha az igényli?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch? V=fxv6R9fUO74

Csak normális stílusban íródott véleményeket várok!igen/nem és miért.


2011. máj. 5. 23:48
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
2011. máj. 5. 23:48
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztem meg a videót de nem engedném. Az én lányom 22 hónapig szopott, igaz a végén már csak este. Akkor már kezdtem terhesnek érezni és inkább összebújtam vele, de nem adtam oda neki Hamar le is szokott, szerintem ez kb. pont időben volt, 8 év az nagyon durva.
2011. máj. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

én láttam róluk egy dokumentumfilmet egyik nap

8 év az nagyon sok, ennyi ideig biztos hogy nem

én csak 7 hónapig tudtam sajnos :( de semmi bajom a hosszan tartó szoptatással,

a mi társadalmunkban, kultúránkban nem elfogadott ez, de vannak olyan természeti népek, akiknél igen

de a 8 év már nem fér bele nekem sem, sőt azt hiszem az 5 sem, (a filmben a másik családnál 5 éves volt a kisfiú, aki még szopott)

megszólalt több szakember is, volt aki ezt nagyon rossznak tartotta, de volt olyan is, aki azt monda hogy azon kívül, hogy számunkra ez nagyon furcsa, és egyáltalán nem elfogadott dolog, igazából nem okoz bajt egyikőjüknek sem,

2011. máj. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
En mar regebben is lattam a videot es meglepett. Nagyon szeretek szoptatni, de 5-8 evet mar nem tartok normalisnak sajat magam szamara. Persze mindenki mas, nem itelem el, de en nem csinalnam. Van, aki mar engem is megszol a 2,5 eves szoptatasaert, persze ez engem nem erdekel. Ugy erzem, hogy mindenki ertekrendje mas, csak ez mar eleg szelsoseges dolog. 5-8 evesnel semmi funkcioja nincs ennek, ez csak komfortot ad. Talan karos is, mert az sem jo, mert nehezebb lesz a levalas az anyarol. Sajat gyerekemen nem kiserleteznek ilyennel, mert nem akarok 10 evvel kesobb rajonni, hogy ezert lesznek beilleszkedesi problemai.
2011. máj. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=LjSsUUWWc50&feature=related


Hát nekem ez is furcsa, de hát kinek mi hogy jó...

2011. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném semmi esetre sem, ez már nem természetes még akkor is ha így akarja. És ha valaki 20 éves koráig szeretné!?
2011. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem engedném.Bár magam is sokáig szoptattam (3 év)ez már túlzás.Egy 8 éves gyerekkel már mást kéne csinálni.
2011. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is max 3 éves korig tartanám elfogadhatónak, de már az sem az igazi. Azért egy 8 éves a mai világban lassan kiskamasz.
2011. máj. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Uhhhh azta ez de durva, ez már szerintem beteges, és komoly hátrányokat okozhat a lelki fejlődésben... Mondjuk nekem a 2-3 év is már irreálisan sok, egy értelmes, már beszélni tudó gyereket én nem fogok a mellemre rakni, de persze van akinek úgy jó.
2011. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Pár hónapja kérdezte itt valaki, hogy 2 éves gyereket gáz-e szoptatni. Erre valaki (állítólag) orvos végzettségű azt írta, hogy a nemi fejlődésében kárt okoz. Akkor ezen jót mulattam, de azt hiszem a 8 éves gyerekre ez már tényleg igaz lehet.

Az első gyerekem 15 hónapos koráig szopott, de a környezetemben már mindenki megszólt érte. Mondjuk engem nem érdekelt. Most a második gyerekem 15 hónapos, de nem látom, hogy szeretné abbahagyni. Én 2 éves koráig engedni fogom, utána jön az erőszak, sajnos. Remélem addig abbahagyja.

2011. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!