Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le a szopiró...

Hogyan szoktassam le a szopiról? Már 2 és fél éves!

Figyelt kérdés

Biztosan sokan kiakadtok a kérdésemtől, de tényleg tanácstalan vagyok. Mindig azt várom, hogy elhagyja magától a cicit, de nagyon függ tőle, imádja! Esze ágában sincs abbahagyni a szopizást. Mondjuk már csak este, éjszaka kéri, de akkor nagyon erőszakosan.

Egyszer elmagyaráztam neki, hogy nincs több cici, mert anya beteg, gyógyszert szed, de olyan rettenetesen sírt emiatt, hogy egy félóra múlva nem bírtam tovább, megsajnáltam. Azóta is szopizik, de nem tudom hogy vegyem el tőle úgy, hogy ne okozzon ez neki ilyen nagy fájdalmat. Ráadásul simán kiszolgálja magát éjszaka, átmászik az ágyamba és megkeresi a cicit, hozzám bújik.


2011. okt. 18. 10:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

Neked kell erősnek lenni, ha egyszer azt mondod, hogy vége, akkor ne engedd többet. (a szülők ágyába bemászni pedig már ebben a korban nem szabadna)

én láttam 5 éves gyereket még mindíg szopni, az anyja azt mondta, hogy majd abbahagyja ha már nem kell neki....

2011. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Miért ne bújhatna hozzám, ha kedve tartja? Az égvilágon semmi ártalmasat nem látok benne.
2011. okt. 18. 11:01
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Ez csak Rajtad múlik. Ha elhatározod, hogy nem szoptatsz többet, akkor mondd meg neki, és a sírást valahogy máshogy kell "elmulasztani".

Amíg nem szánod rá magad végleg, addig nem fog menni...


Ha meg csak azért zavar, mert hogy már ennyi idős, akkor ne zavarjon. Sok gyerek szopizik még ennyi idősen. Szóval tényleg azt kell mérlegelned, hogy mennyire fontos Neked ez a dolog, és aszerint dönteni.

2011. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%

Na tanácsot azt nem tudok adni, mert nálunk ugyanez a helyzet, csak épp a fiam 3 éves. Teljesen cicifüggő.

Nemrég (sokadszorra) bepróbálkoztam, hogy nemsokára elfogy a tejecske és már nem lesz cici esténként (ő már csak este kap) erre Ő: -Akkor én most mit eszek? De ezt olyan kétségbe esetten, hogy persze azóta sem fogy el...


Azthiszem csakis akkor tudjuk végleg elvenni, ha már mi nem akarjuk. És valljuk be őszintén, olyan jóó amikor ott szuszog félálomban, megnyugodva, elégedetten...

2011. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
26%

első vagyok.

Nekünk 3 gyerekünk van, de a szülői háló mindíg is tiltott terület volt. Nagyon nem szerettem volna,ha a gyerekek csak úgy bejárkálnak. Volt babyphone, hallottam,ha ébrednek, de én soha nem engedtem meg, hogy a hálóba kopogás, kérés nélkül bejöjjenek. Nem is tették 2,5 évesen sem.

2011. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen, ebben lehet valami. Igazából én sokalltam be. Nekem már fárasztó, néha már idegesítő érzés az, ami pedig eddig olyan rendjén való volt, és szép.

Azt hiszem, igazad van abban, hogy nekem kell ott belül, magamban eldöntenem, hogy vége, és akkor lépni. Ez tényleg fontos.

2011. okt. 18. 11:06
 7/22 A kérdező kommentje:
Hogyha még jólesne nekem is, el nem venném tőle semmi pénzért. Pedig sokan támadtak miatta a környezetemben. De már ezen sajnos túlvagyok. Most már terhes sokszor.
2011. okt. 18. 11:12
 8/22 A kérdező kommentje:
Különben, ha jobban belegondolok, leginkább éjszaka zavar nagyon, és itt viszont beköszön az a hozzászólás, hogy ne hagyjam, hogy az ágyunkba másszon. Lehet, hogy van benne valami? Csak hangosan gondolkozom.
2011. okt. 18. 11:15
 9/22 anonim ***** válasza:
10%
Szia! Mond azt neki, hogy elromlott a cici. És kend be ecettel, hogy el is higgye. Lehet drasztikus, de egy próbát tényleg megér.
2011. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%
szerintem sokkal jobb lenne ha külön szobában aludna.nálatok az van amit ő akar, ő diktál. ha ezt megszokja nagyon nehéz dolgod lesz később.
2011. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!