Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt miket ajánlato...

Szoptatás alatt miket ajánlatos enni? És miket kell kerülni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami puffaszt téged, azt ne egyed. A k betűs ételeket kerüld, káposzta, karalábé... Ha hasfájós a baba, akkor ha nem izol tejet egyáltalán, elmúlhat nagy eséllyel a hasfájása.

Sok vizet igyál, pihenj amikor csak tudsz.

2011. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

attól függ hogy hasfájós e a baba vagy sem,

ha hasfájós, akkor ki kell tapasztalnod, hogy milyen ételeket bír kevésbé

ha nem hasfájós, akkor bármit ehetsz

én mindent ettem, még puffasztóakat is, pl bab, nálunk nem volt gond semmitől

2011. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsővel én is mindent ettem,és majdnem mindent ittam. A porból készült üdítőket kerültem,mert ha azt ittam,akkor a lányunk nagyon nyűgös lett.


Ehetsz mindent addig,míg azt látod,hogy jól van a babád. Ha észre veszed,hogy nyűgösebb,akkor az ételek közt szelektálni kell.

A szénsavas italokat azonban nagy mennyiségben kerüld! és persze a gyógyszereket,és az italt,cigit,drogot.

2011. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Javaslok olyan ételeket amik építőleg hatnak a kicsi szervezetére. Pl rengeteg csíranövényt egyél. sokkal több zöldséget és vitamint kell enned hisz gyakorlatilag egy új életet kell nem csak táplálnod hanem "növesztened" ami rendkívül sok "építő" anyag bevitelt kíván. Az egyetlen olyan teljes értékű eledel ami akár az anyatej helyettesítésére is alkalmas az aktív árpacsíra. Erről itt olvashatsz bővebben (én konkrétan ezt ajánlom):

[link]


Egy tanulmány az összetételéről és anyatej pótlásáról:

[link]


Ezt azért írom, mert későbbiekben amikor már nem szopikázik a baba akkor ezt lehet neki adni és rendkívül egészséges lesz, mert csak természetes formában tartalmazza a nélkülözhetetlen vitaminokat, fehérjéket, ásványi anyagokat.

2011. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már olyan vagy, hogy megkérdezed, akkor talán felesleges is írnom, de talán mások kedvéért: szeszes italokat, dohány termékeket, koffein tartalmú termékeket.
2011. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A koffeint is kerülni kell!! Az is átjut a tejcsibe!
2011. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!