Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a különbség a szoptatás...

Mi a különbség a szoptatás által leadott kilók és a mozgás által leadott kilók között a méregtelenítés szempontjából?

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Sztem a mindegy milyen módon leadott kilókból felszabaduló méreganyagok így is úgy is bekerülnek a véráramba és ezáltal az anyatejbe, nem?


2011. máj. 8. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a mozgás által leadott kilókkal van a baj,hanem vannak bizonyos diéták,amik tilosak szoptatás alatt,mert méreganyagok szabadulnak fel és ilyen a koplalás is.
2011. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, h a méreganyagok a zsírban raktározódnak és ha eltűnnek a zsírpárnák, akkor felszabadul a méreganyag, vagy nem?
2011. máj. 8. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit zavaros a kérdés, és nem vagyok szakértô :)..., de talán a tornánál az izzadsággal is kimegy egy részük, míg a koplalásnál több juthat az anyatejbe.

Mértékkel szabad diétázni és tornázni, csak drasztikusan nem. Drasztikus koplalásnál a méreganyagok mellett fogyhat a tej ill. nem jut megfelelô tápanyag a kicsinek. Durva tornánál, versenysportnál meg úgy tudom, savas lesz, és szintén fogyhat a tej a folyadékveszteség miatt.

Maga a szoptatás (ahogy itt olvasom) nem mindenkinél fogyasztó hatású, de tény, hogy energiát követel a szervezetedtôl és talán (gondolom) kicsit olyan, mintha sportolnál és vízhajtót szednél. De a tejet nem hiszem, hogy ugyanazzal a céllal állítod elô, mint az izzadságot meg a vizeletet, így nem hiszem, hogy a szoptatás maga méregtelenít.

2011. máj. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!