Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres anyukák! Igaz az,...

Tápszeres anyukák! Igaz az, hogy a baba elhízik, illetve felpuffad a tápszertől?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4 hós múlt, és még csak 6 kg. 3 kg volt születésekor. Szerintem nem igaz.
2009. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom Beba Start Aktív Ha-t eszik 3 hónapja, és nem vettem észre, hogy aránytalanul hízna, vagy puffadna tőle.

Mondjuk nagyon aktív, agilis baba, egész nap ficereg, most kezdett forogni... - lehet hogy ledolgozza :)


Szerintem ez az állítás inkább a régebbi, rosszabb tápanyag-összeállítású tápszereknél fordulhatott elő.

2009. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Régen valóban ezt tartották, hogy a tápszeres babák nagyfejűek, elhíznak, stb.


De a mai modern tápszerektől már nem híznak el a babák, ha helyesen adagolják.


5,5 hós tápszeres kislány anyukája

2009. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem igaz. Az én első lányom is sok tápszer megivott, bár szoptattam is 11 hónapos koráig, mégsem hízott el, sőt, elég soványka volt. A barátnőm kisfia is születésétől kezdve 2 évig tápszert kapott, de ő még soványabb volt, mint az én lányom...
2009. márc. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! EZ megnyugtató. Kiegészítésként kap a babám tápszert, nem sokat, de a védőnő rámförmedt, hogy ha ennyit eszik, akkor hatalmas lesz.
2009. márc. 12. 11:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda kedves aranyos védőnő. Küldd el a búsba :-)))))

Nem igaz az állitása.

2009. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét gyerekem tápszeres, szinte születésük óta. Mindketten vékonyak, a kisfiam most 14 hónapos, és nincs 9 kiló! De a lányom is vékony a mai napig, ő 6 éves.
2009. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 hós lányom most 6 kiló,és 3kilóval született.Tehát nem óriás,nem nagyfejű(ez genetika!)és nem puffadt arcocskájú.A tápszertől se hízik havi 400-450 grammnál többet.
2009. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kislányom születéskor volt 3350, most 2,5 hónaposan 4770 gramm. Nem soványka, de egyáltalán nincs elhízva. Állandóan jár keze-lába, mozgékony. Előző dokinő és védőnő basz..... hogy sovány, lecseréltem őket :) Érdekes, a mostaniak elégedettek (mint ahogy én is) a baba fejlődésével.


(Megjegyzem előző orvosi kollegtíva szopi párti volt, és ott én csupa elhízott, mozogni alig tudó szopis! babát láttam)

2009. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most lesz 1 éves, és 9 kg. Ami szerintem még kevés is.

Az arcformája kerek, de nem puffadt.

Ez egy tévhit!

2010. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!