Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam, ha hirtelen...

Hogyan csináljam, ha hirtelen abba kell hagynom a kizárólagos szoptatást gyógyszerszedésem miatt?

Figyelt kérdés

Járt így valaki? Tudnátok segíteni?

Elvileg 2-3 naponta kellene átvezetni a tápszerre babámat, de ha kiderül egy eredményem miatt, hogy gyógyszert kell szednem, akkor sajnos hirtelen kell megtennem.

Tapasztalatokat szeretnék olvasni és tanácsot.


2011. máj. 14. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom:(

Én a helyedben felvenném a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval. Ő tud neked tippeket adni az elválasztáshoz is, és utána tud nézni, hogy az adott gyógyszer mellett valóban nem ajánlott-e szoptatni.

2011. máj. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Maxima ***** válasza:

szia

nagyon sajnalom ami veled is tortent.nekem 4 hetes volt a pici babam amikor kaptam egy epegyulladast,ugyeleten toltottem a fel napomat infuziora kotve. utana 5 napig antibiotikumot kaptam ami mellett nem szoptathattam. sajnos a tapszerhez kellett nyuljunk, a tejemet pedig fejnem kellett es ki kellett ontenem.de a gyulladas es az antibiotikum miatt jelentosen lecsokkent a tejmennyisegem,igy mar csak nappal kap anyatejet,reggel este tapszerezni kell.most 7 hetes.nem irtad milyen gyogyszert kell majd szedned, azert irtam le az en esetemet hogy az antibiotikum miatt lehet ilyen sajnos.de lehet szerencsesebb leszel es olyan gyogyszert kapsz ami mellett ugyanugy lehet szoptatni.remelem nem ijesztettelek meg nagyon :) jo babazast :)

2011. máj. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves Maxima,

terhességem végén Staphylococcust találtak, de nem kellett vele foglalkozni, szülésnél kaptam 1 amp. antibiotikumot... még a kórházban a 3. napon belázasodtam, találgattak, hogy talán a tejláz és nem foglalkoztak velem, majd férjemmel bementünk az osztvez. orvoshoz, amikor felhívtam a figyelmét a baktériumra... ő is csak gyanakodni tudott, mert a vizsgálatok nem találtak kivetnivalót. Augmentint kaptam, majd itthon folytattam. Emellett lehetett szoptatni, viszont ez volt az egy amire a baktérium nem volt érzékeny, úgyhogy nem tudom mennyit ért a kúra.

A kötelező nőgyógy kontrollon cytológiát vettek, negatív lelet mellett volt egy kis gyulladás. Vissza orvoshoz, aki tenyésztésre kenetet vett. Na innentől kezdve vannak panaszaim, előtte nem voltak. Úgyhogy a gyulladás, ami most már kiterjedtebb is lehet, komolyabb gyógyszer kell, nem hókusz-pókusz. Hétfőn tudom meg az eredményt. Fel vagyok készülve tudatilag, de a technikájára nem.


A szoptatási tanácsadó is találgatni tud majd, a védőnőnk is azt mondta, hogy túl sokat nem tudnak segíteni és a vélemény úgyis ismeretes.

2011. máj. 15. 08:31
 4/9 Maxima ***** válasza:

kedves kerdezo!

remelem nem lesz semmi komoly bajod :) azert majd ird meg ha megtudtal valamit. szurkolok neked

2011. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:

Staphylora Augmentint adtak??? :-o

Hát, én még csak tanulom, de már nagybetűkkel benne van a mikrobiosz könyvemben, hogy a staph. fajok 90%-a rezisztens a penicillinre..!!! Hoppá.


Kérdező, ne "szimpla" tanácsadót keress fel, hanem IBCLC-t (szaktanácsadót), ŐK biztosabban tudják, mit szabad szoptatás mellett és mit nem.

Igen, nyilvánvalóan az az alapállás, hogy még gyógyszer mellett sem célszerű elhagyni a szopit (pláne a csak szopit és azonnal), de lehetnek olyan esetek, amikor már ők is ezt fogják javasolni. Én megbízom bennük, mert ismerem a képzésük komolyságát, úgyhogy én biztosan megkérdezném a véleményüket a helyedben. Tudod, ezzel semmit nem vesztesz - de azzal esetleg igen, ha rosszul döntesz, mert előzőleg nem kaptad meg a kellő információkat...

Én Rózsa Ibolyát ajánlom neked, telefonon.

2011. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Maxima, Isteni csoda, hogy semmi nem tenyészett ki, csupán felborult a PH.


Kedves Stefix, úgy..., ahogy írod! Először én sem értettem hozzá, másrészt még a papíron is az állt, hogy az augmentinre nem érzékeny a baktérium egyes egyedül. Oszt.vez. főorvos úgy döntött, hogy az Augmentin "mindenre jó". Utólag már én is okos vagyok. Na de szembeszállni a "nagyokkal"...

2011. máj. 16. 16:49
 7/9 xStefix ***** válasza:

8-S


A lényeg, hogy nincs semmi baci. A ph-borulás se túl jó, de remélhetőleg hamar visszaáll. Mit javasoltak végülis?

2011. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Maxima ***** válasza:

Kedves Kerdezo!

Ennek szivbol orulok hogy nincs komolyabb problema :)

2011. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok!


Feminella Vagi C hüvelytabletta két dobozzal (12 napi kúra).

2011. máj. 17. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!