Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy kizárólagos...

Miért van az, hogy kizárólagos szopis babákkal sokkal több baj van?

Figyelt kérdés

Most biztos lavinát indítok el, nem ez a szándékom, csak szeretném megosztani a "megfigyeléseimet".

Környezetemben azok a babák sokkal "problémásabbak", aki szopiznak. Van hogy óránként ennének, van, hogy órákig esznek, éjjel 3-4x kelnek, csak cicire nyugodnak meg, csak cicivel tudnak elaludni, tépik rángatják a cicit, ami rettentően fáj az anyának...... míg ezzel szemben azok a babák, akik cumisüvegből kapnak enni (mindegy, hogy tiszta anyatejet vagy tápszert) sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak. Miért van ez szerintetek?


2011. máj. 16. 08:43
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
75%

A "cicis" babák azért csinálják ezt mert BÁRMI bajuk van (tehát nem csak éhség esetén, hanem fáradtság, fájdalom esetén is vagy ha csak az anyjuk közelségére vágynak) a cicit kérik, nekik az ad megnyugvást. Azért van az,hogy ilyenkor sokszor rángatják vagy órákig a cicin vannak, mert tulajdonképpen nem is éhesek hanem csak egyszerűen cumizni akarnak, elszundítani vagy megnyugodni vagy csak az anyjuk illatát érezni.


Az én kislányom is ilyen és egyáltalán nem nyugtalan, éppen a hétvégén kaptam meg, hogy ilyen nyugodt, áldott jó babát mint az enyém, ritkán látni. És nagyon erős a kötődés közöttünk, én igenis mellre rakom, ha ő igényli.

2011. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez a megfigyelés nagy butaság. 2 kizárólagosan szoptatott gyerekem volt (most is van csak már nem szopnak) és semmi nem igaz rájuk a leírtakból. Nem ettek órákig, nem ettek óránként, soha nem rángatták a cicit és pár hónapos koruk után átaludták az éjszakát.
2011. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is így van valamilyen szintem.Az én babám 9 hetes és az elmúlt pár hétben nagyon nyűgös volt sokszor,bár rájöttünk hogy kezd csökkenni a tejem és elkezdtem odaadni a lefagyasztott tejeket.most ott tartunk hogy bár kezd visszajönni a tejem,de a babám ellustult és alig akarja kiszívni a tejem végét.Én lefejem és üvegből adom oda neki,és sokkal nyugodtabb akkor.a cicimen csak kínlódik fél óráig és alig szív ki valamit is.Alapból egyébként egy nagyon nyugodt baba. Szerintem neki sem jó ha kinlódik meg nekem sem. Bár amúgy én azt vettem észre hogy ha tápszert kap mondjuk este felesben anyatejjel akkor hamarabb felkel hogy éhes. mondjuk nem értem hogy miért,hisz azt hallottam hogy a tápszer később dolgozódik fel a pocakban. Az a lényeg szerintem hogy legyen elég tejcsi és akkor nyugodt a baba szopizás közben is,és ha jól lakik akkor nem lesz egy óra múlva éhes.Én ezt tapasztaltam a babámon. Bocs ha hosszú lett.
2011. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
0%

mert a tápszer minősége/mennyisége előre ki van számolva, mindig ugyanolyan. ezért jobban be tud állni rá a baba. nem függ a minősége az anya táplálkozásától, ezért ritkán hasfájósak (de akad hasfájós tápszres baba is, csak ritkább)

mi tápszeresek vagyunk és tényleg igaz ez az állítás ahogy tapasztalom a környezetemben lévő anyatejeseket és minket összevetve. alkati kérdés is, de másik részről ezeknek tudom be. a cumis anyatejes dologról nem tudok nyilatkozni

2011. máj. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy nagy hülyeség!!

A lányom 26 hónapos, még ciczik, soha nem volt cumisüvege, iszik pohárból, 1,5 éves kora óta önálóan eszik.

Nem cicivel alszik el, soha nem tépte, nem volt egész nap cicin....

2011. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
50%

előző

ja és születése óta van cumija

fiamnak is volt, ő 21 hónapig cicizett,

2011. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
68%
Két babát szoptattam kizárólag anyatejjel 6 hónapig(és még utána egy évig,és én ilyet nem tapasztaltam amit írtál.A leg első hetekben az egyik kb 2 a másik 3 óránként evett és később ezek az idők egyre hosszabbak lettek.Maga az evés 10-20 perc volt,csak "úgy"sosem akartak a cicimen "lógni".az első babámnál kb 2-3 hétig fájt a szoptatás,kentem bimbó-védő krémmel és amikor elmúlt(megedződött)soha többé nem fájt.(még akkor sem,mikor már fogacskák voltak,soha nem harapott)A másodiknál az elején sem volt ilyen.A nagyobb soha életében nem evett vagy ivott cumisüvegből(remélem a kicsi sem fog)és kiegyensúlyozott,nyugodt,vidám,alkalmazkodó volt mindig.Érdekes a felvetésed,szerintem problémásabb lehet(nem biztos csak a logikám szerint)ha nem ciciből eszik,egyéb okok miatt,hiszen odáig el kell jutni(nincs tej,nem hizik,éhes stb bármi,) tehát én fordítva gondolnám,bár én sosem tettem ilyen "megfigyeléseket",csak az általam jónak gondolt módon etetek.Mint ahogy mindenki más.2,5 éves és egy 6 hónapos igény szerint szoptatott kisfiúk anyukája
2011. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten van igazság abban, amit a Kérdező állít, még ha vannak is szerencsére kivételek. Szerintem az ok egyszerű: az anyatej sokkal hamarabb emésztődik, így hamarabb is lesz éhes a baba, és valóban, a cici jelenti az egyetlen "jolly jokert" fájdalom, félelem, unatkozás, nyűgösség, álmosság esetén is.. ezért igénylik többször a cicit is, így az anyuka kimerültebbnek érezheti magát. Mondjuk azért ez baba- és anyafüggő is szerintem.
2011. máj. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
0%

ez most nem sértegetése a szopis babáknak, de látom mindenki magára veszi, aztán leírja, hogy ők az ellenpélda. próbáljátok általánosságban nézni, hogy mik a tapasztalatok!

szerintem logikus, hogy tápszerrel bizonyos dolgok egyszerűbbek, de ezt le is írtam, hogy miért. és erről nem az anya tehet. sőt, örüljetek neki, hogy adhattok anyatejet a babának, ez nagy kincs. viszont hála Istennek, van tápszer is és így annak a babája, akinek nincs teje az sem marad éhen, vagy nem kell tehéntejet adni neki. mint ahogy valószínűleg régen tették. bár lehetséges, hogy nagy családokban mindig volt valaki aki ki tudta segíteni a másik anyát tejjel.

2011. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 xStefix ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező, a megfigyelésednek van némi (igazság)alapja, de sose ilyen egyszerű a helyzet!

Nem tudom, te magad gyakorló anyuka vagy-e már, de ha igen, akkor is inkább a nem kizárólag szoptató csoportba tartozol, gondolom. Ami nem baj, egyáltalán, mindössze magyarázhatja az álláspontodat.


Tudod, az van, hogy a gyerkőceink egyrészt nem egyformák, másrészt egyáltalán nem gépek. Az, amit te leírtál a kizárólag anyatejes babák "hisztijéről", sokakra igaz, valóban - DE az a helyzet, hogy ezek a jelenségek NEM abnormálisak!!! Csak valamiért ezt sokan nem veszik figyelembe / nem hiszik el / nem tudnak róla...

Az, hogy ez neked mégis problémásnak tűnik, szerintem azért lehet, mert talán nem tudod (pontosan), hogy a gyerekek VALÓJÁBAN hogyan is működnek. Ahhoz, hogy el tudd dönteni, mi a még normális és mi nem az már, ismerni kellene a természetes fejlődésmenet különböző összefüggéseit, mind biológiailag, mind pszichológiailag. És - hacsak nem vagy képzett ezeken a területeken és/vagy nem vagy nagyon gyakorlott anyuka - esélyes, hogy ezen információk hiányában nem is fogod tudni helyesen értelmezni ezeket a jelenségeket.

Azok, akik csak szoptatnak, tényleg tapasztalhatnak ilyesmiket, mint amikről te is írtál (bár ez sem törvényszerű, sőt) - de akik közülünk ISMERIK a dolgok menetét, azok tudják, hogy bármi ilyen is van, az hozzátartozik a rendes fejlődésmenethez és nem problémának tekintendő. - Persze még ezen a széles palettán belül is vannak olyan esetek, amikkel már foglalkozni kell/érdemes, de sokkal-sokkal több tartozik bele a "még o.k."-kategóriába, mint ahogy azt a nagy többség gondolná.

Sokat lehetne írni azokról, amiket megemlítettél, de sem időm, sem módom nincs most rá és talán nem is mindenkit érdekel. Én azt tudom neked tanácsolni ezzel kapcsolatban, hogy ha kíváncsi vagy rá, hogyan is működik egy gyerek "mélyebb összefüggéseiben", olvass utána a (helyes!) szakirodalomban, vagy kérdezz ilyen beállítottságú tapasztalt anyukákat. Szerintem találkoznál olyan magyarázatokkal is, amikről eddig nem hallottál vagy nem jutott eszedbe, hogy ilyen is lehet.


Mindezt abszolút jó szándékkal írtam ám neked, semmiféle negatív dolog nincs bennem, sőt! Nagyon jónak tartom, ha valaki figyeli a környezetét és esetenként levonja a konzekvenciákat is - csak néha előfordul, hogy nem egészen jó felé gondolkodun;, dehát ezen lehet finomítani. ;)

2011. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!