Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akkor is nő a tejem mennyisége...

Akkor is nő a tejem mennyisége, ha több idő van a két szoptatás között?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy feltelleni van több ideje. Pl meghosszabbíthatom a szopik közti időt, ha adok neki egy kis pürét is: tejcsi-püré-tejcsi.
2009. márc. 12. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, nem

minél többször teljesen kiürül:) annál több termelődik

2009. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, minél sűrűbben szopik,annál kevesebb a tejem. Lehet? 2 és fél, 3 óránként eszik nappal, éjjel 5 óra kb. 4 hónapos
2009. márc. 12. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig több úgy a tejed,de hosszútávon el fog apadni, mert a szervezeted azt az üzenetet kapja, hogy kevesebb is elég, mert ritkábban van kiürítve. Szóval, ha már akkora a babád (4 hós elmúlt) inkább azzal próbálkozz, hogy szopi után kínáld meg pürével, ha nem elég neki a tej.
2009. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok,

ebben az időszakban ilyen volt nekem is, ne ritkítsd mert kevesebb lesz, kevésnek érzed, de ha lefejnéd 3 óránként akkor több lenne mintha lefejnéd mondjuk 5 óránként ezt úgy értem ha mérni szeretnénk,

lehet hirtelen több kell a babának, de a tejtermelés úgy fogja követni a szükségletét ha ugyanúgy sűrűn szoptatod, egy idő után több lesz benne,

nekem volt olyan hogy úgy éreztem hogy üres mégis ciciztettem és kb 2 hét alatt helyreállt, szerintem inkább rakd mindig cicire ahogy eddig, hiába érzed úgy hogy mondjuk puha,

én 16 hós koráig szoptattam és 4 hós kora körül nekem is volt ilyen

2009. márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. De nem gond, ha két és fél, három óránként szopizik. Már négy óránként kéne neki, nem?
2009. márc. 12. 14:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szia, 1-2 hét és beáll, ha elfogadja biztos szüksége van rá, illetve majd érzed mikor több lesz és akkor ritkítod- nem baj had szopizzon
2009. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Az anyatejes babák általában nem szoktak áttérni a 4 óránkénti evésre, mert az anyatejet könnyebben megemésztik, mint a tápszert. Emiatt kár még elkezdeni a hozzátáplálást. Nem baj, ha 3 óránként szopik, ha neked is megfelel ez az időbeosztás. Az én gyerekeim is fél éves korukig csak szopiztak és végig 3 óránként ettek, csupán éjjel húzták ki max 6 órára. Amikor már tízóraira és ebédre is szilárd ételt kaptak, akkor állt be náluk a 3 és fél, 4 órás rendszer. nagycsaládos anyuka
2009. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!