Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha csak reggel és este szoptat...

Ha csak reggel és este szoptatok, hogy lehet megtartani a tejet sokáig?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy azért termelődni fog, vagy nagyon lecsökken, illetve elapad idővel?
2008. febr. 17. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát bizony lassan lecsökken és elapad így a tejed. Lassítani tudod azzal, ha fejsz napközben minél többször. De ezzel is csak lassítani tudod a folyamatot, előbb-utóbb így is elapad, mert a fejéssel nem tudod ugyanazt az ingert kiváltani, mint amikor a baba szopizik, csak hasonlót. Azért érdemes fejni, mert legalább valamivel tovább lesz tejed. Ha fejsz, az a legjobb, ha gyakrabban fejsz, mint ahogy a baba enne, így serkented a tejtermelést a legjobban. Minél gyakrabban próbálj fejni!

És még egy fontos dolog! Napközben ne kapjon a baba cumisüveget (itassátok pohárból, már születésükkor nagyon ügyesek!), mert ezzel megváltozik a szopitechnikája és idővel ez is a tej elapadását sietteti, mivel a megváltozott szopitechnikával nehezebben jut a tejcihez, így lassan elmegy a kedve a szopizástól!

Nem tudom, miért tudsz csak kétszer szoptatni, de kitartást és sok-sok türelmet kívánok, hogy minél tovább legyen tejed és szopizzon a babád!

2008. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Két-három hónapig fog talán megmaradni, de a vége felé már csak szivárogni fog valami, ez tulajdonképpen az igazán fokozatos elválasztás, mert egy idő után már nem is a tej miatt szopizik a baba, hanem csak az íz és az élmény miatt.


Az előttem szólónak: nyilván azért szoptat reggel meg este, mert már elválasztja a babát, és ezt a két étkezést még nem váltotta ki mással.

2008. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen. Már hét hónapos a pici lányom, és most már csak kétszer szopik reggel és este, esetleg még délután egy kicsit. Már sokmindent eszik és szépen fejlődik.
2008. febr. 17. 18:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 8 hónapos korától keztem a reggeli és esti szoptatást, nem tudom, hogy mi lett volna, ha fejem, napközben, nekem a fiam 11 hónaposan leszokott. szépen lassan egyidőben el is apadt a tejem.

Azóta még csak eszébe sem jutott a cicim felé fordulnia, még véletlenül sem (most lassan 16 hónapos)

mi a reggeli és esti tejcit tápszerrel pótoltuk azóta és bár szépen iszik pohárból, a tejet cumisüvegből kéri, pohárból, vagy csőrösből nem issza meg.

2008. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!