Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha a babám elalszi...

Mit tegyek, ha a babám elalszik szopi közben, és emiatt nem eszik eleget, ami miatt nem tud aludni sem rendesen?

Figyelt kérdés
Keltegetem, de nem kel fel, amint cicire rakom elalszik.
2011. máj. 18. 19:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ébredés után közvetlen próbáld megszoptatni. Jobb ötletem sajnos nincs.
2011. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 krisztivan ***** válasza:
Ha bealszik akkor nem biztos,hogy annyira nagyon éhes.Próbáld ritkábban etetni és azt is ébredés után.Hátha.
2011. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Janka holnap lesz egy hetes, és 4 óránként kap enni, ennél jobban le lehet csökkenteni az etetést?

Ő nagy súllyal született 4330 gr 58 cm, befolyásol valamit a születési súlya?

2011. máj. 18. 21:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, befolyásolja. Minél nagyobb egy csecsemő, annál többet és hamarabb alszik. Azt mondta a doktornő, hogy a nagy babáknak könnyebben leesik a vércukor szintje, ezért alszanak el hamar és nehezebb is ébresztgetni őket ilyenkor. Tudom, most jön a lincselés, meg a lehurrogás, de ilyenkor szoktak egy kevés cukros vizet adni szopi előtt (tényleg csak egy nagyon keveset), ez egy kicsit felpörgeti és szopi közben nem alszik el olyan könnyen.
2011. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 krisztivan ***** válasza:
21.07-es vagyok.A fiam is nagy súlyal született(4430gr,61cm)de nem aludt el kaja közben.Ha alacsony a vastartalom a vérében az is okozhat aluszékonyságot.A helyedben inkább megkérdeznék egy hozzáértő orvost vagy védőnőt,mert mi itt csak találgatunk.
2011. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A babád még nagyon kicsi! Az is lehet, hogy besárgult egy kicsit, és azért aluszékony, vagy egyszerűen nem jut elég tejhez(hiszen bealszik) ezért viszont aluszékonyabbá vált (ördögi kör).

Jó lenne a babádat ébresztgetni szopi közben, hogy elegendő tejhez juthasson. BE szokott válni, ha levetkőzteted egy pelusra és úgy szopiztok (gondolom már nincs túl hideg nálatok) A 4 óránkénti etetés túl ritkának tűnik nekem egy hetes baba számára (bár vannak kivételek mint tudjuk), jó lenne gyakrabban etetni, hogy azért a 3 órához közelítsen. Ha egyébként 2,5-3 óránként eszik, és egyszer-egyszer alszik egy nagyobbat, az nem gond.

Megpróbálhatod, hogy a lefejt tejet pohárból/kanállal adod neki, úgy hátha ébren marad etetés végéig és nagyobb adagot megeszik. Megerősödve majd kibírja ébren a szopit.

VAlamint ajánlom, hogy vedd fel a kapcsolatot szoptatási tanácsadóval, vagy szoptatásban jártas orvossal/védőnővel!

Jó babázást kívánok!

2011. máj. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én is a sárgaságra tudok elsőre gondolni, még ha nem is volt olyan súlyos, hogy emiatt bent tartottak volna. szintén nagy súlyú babám született és ő is nagyon aluszékony volt az első hetekben, ugyanezt csinálta. de szépen gyarapodott ennek ellenére, átlag heti 250 grammot. ne aggódj, szépen fog nőni.
2011. máj. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a jó tanácsokat, szerencsére nincsen besárgulva a babánk, a védőnőmet is elértem, azt mondta vannak olyan babák, akik a cicit altatóhelynek tekintik.Most próbálkozunk mindennel, és ha semmi nem hat, akkor a védőnő szerint le kell fejnem a tejem és úgy odaadni neki,mert ha nem eszik rendesen az nem lesz jó.


A4 órás evésről azt mondták a kórházban meg itthon is orvos védőnő, hogy az nagyon jó, mert neki más szükséglete van mint egy kissebb babának.

2011. máj. 19. 11:05
 9/14 bettineni ***** válasza:
100%
Egy hetes babanal termeszetes az aluszekonysag. Az en babam felalomban is szopizott, de nem eleget. Ezert attertem a fejesre, a kanalas modszert en is kiprobaltam. Nagyon kicsit raktam a szajaba, megis felrenyelt, nem kivanom senkinek azt az erzest. Több helyen is olvastam mar a kanalazasrol, mert hogy a cumisüvegböl valo itatas rossz hatassal van a szopizasra, de a kanalazas veszelyes!
2011. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 bettineni ***** válasza:

Az en kislanyomnal is volt ilyen periodus es feltem, hogy belekerül az ördögi körbe es egyre kevesebbet eszik majd. Alaptalan volt a felelmem, mert csak ki kellett varnom, hogy jol megehezzen es akkor szopizott megint mint a kisangyal.

Ha ugy erzed, hogy most mar sokat aludt es itt az eves ideje, akkor törölgesd at az arcat nedves ruhaval. Attol biztosan felebred. Ha elkezd a cicin aludni, azonnal vedd ki a szajabol, ne szokjon hozza.

2011. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!