Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most mit csináljak? Szoptassam...

Most mit csináljak? Szoptassam, vagy ne?

Figyelt kérdés
A kislányom 16 hetes, és úgy kb. 4 hétig egy dekát sem hízott, de keveseket is evett. A védőnő javasolta, hogy esténként ne szoptassam, hanem adjak neki tápszert. Így is tettem, és érdekes módon 160-at csinálam, és mind megette, pedig előtte ciciből maximum 110 grammot evett. Másnap hajnalban is 160 grammot, majd 200 grammot evett, de ezt ciciből, és nagyon megörültem, hogy visszajött az étvágya. Viszont azóta egyre kevesebbet és kevesebbet eszik, és egész nap sír, nyugtalanul alszik. Most először 40 grammot, majd rá 2 órára 20 grammot evett, gondoltam megpróbálom a tápszert, és megette mind a 160-at és most nem is sír. Most nem tudom, hogy mit csináljak, mert egyértelmű, hogy már csak ennyi a tejem.:(
2011. máj. 20. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy mit szeretnél, ha szopizna, vagy ha nem.


Ami biztos: ha tápot adsz neki, és cumisüvegből, akkor logikus, hogy abból többet fog enni, mert kevésbé kell megdolgozni érte.


Ha rendszeresen tápszerezed, akkor az mindenképpen a tej csökkenéséhez vezet, illetve a cumisüveg használat miatt a mell elutasítása is bekövetkezhet (het!, ez nem törvényszerű, de főleg ilyen pici babánál van rá esély).


A védőnőd szemmel láthatólag nem szoptatáspárti, mert mindezekkel nem foglalkozott...


Ha szeretnéd a szopit, hívj fel egy szoptatási tanácsadót ( [link] és ott segítenek majd neked.


Ahhoz, hogy pontosabbat lehessen mondani, kell tudni, hogy mennyivel született, időre -e stb. stb.

2011. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp szoptasd meg, de pótolj tápszerrel. Én is ezt csinálom. El vagyok keseredve, mert keveset szopizik, tápszerből enyém is megeszi az adagját. De azért mindig megszoptatom, mert jól esik, ezt nem tudom elhagyni, pedig tudom hogy kevés neki. De várok a jelzésére és akkor tápszert készítek.
2011. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A helyedben a tápszert teljesen elhagynám és amikor a baba kér enni megszoptatnám. Esetleg kezdj el inni édeskömény teát, ez fokozza a tejtermelést és hidd el, h lesz annyi tejed, h a babának elég legyen.

Ne nézd , h két evés közt mennyi idő telt el és legfőképp ne méregesd mennyit eszik. A szopizások idejét se szabd meg, akár egy órán át is szopizhat.Kitartás és sok sikert! vnő

2011. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A védőnőm igenis szoptatáspárti, de úgy látom az a rész elkerülte a figyelmed, hogy 1 hónapig anyatejtől egy dekát sem hízott. Mindjárt 4 hónapos, és 6kg helyett csak 5kg. Ezért volt muszály a tápszer, és most el is kezdett hízni,szépen ahogy kell, csak az a gond, hogy mivel az esti szopizás kiesett, már nem termelődik elég tej, hiába enne...:(
2011. máj. 20. 15:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld gyakrabban szoptatni, az fokozza a tejtermelést. Meg a jó kaja, pihenés.

Ha mégsem sikerül, akkor még mindig lehet tápozni éjjel.

2011. máj. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

13.43 vagyok

Mindenki maga dönti el, hogy hogy csinálja a gyerekével. Már megint a non-stop szoptatás. Ha a tápszertől látod, hogy hízik, akkor adj neki. Az a lényeg, hogy ne legyen éhes, és ha nem a tejtől lakik jól, akkor a tápszertől. A kislányom 1 óra szopi után is kb. 15 perc múlva éhes. Kérdem én: akkor megint szoptassam? Hát akkor már tápszert kap, fejlődik is gyönyörűen. Nekem 11 hetes és most 6 kg körül van. Így én sem stresszelek, hogy megint nincs, megint éhes, nem vagyok idegbeteg a tej mennyisége miatt. Voltam így, fejtem, homeo bogyó, tea, teljesen rágörcsöltem hogy legyen tej. Nem tett jót sem nekem, sem a kislányomnak, sem a kettőnk kapcsolatának. Most én is és ő is kiegyensúlyozottak vagyunk és szerintem ez a lényeg, nekünk így jó.

Te látod, hogy nektek hogy jó. Csakis TE döntöd el, senkinek semmi köze hozzá.

Most biztos mindenki felháborodik, de ez a véleményem.

2011. máj. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kerülte el a figyelmemet, h egy hónapig nem hízott, de ha pótlást kap akkor jó, hogy kevés a tejed. Ez sajnos egy mókuskerék,én akkor is azt mondom, h ne adj neki tápszert inkább pár napig ,ha kell akár egész nap is szopizzon és hidd el lesz tej. Azt sem értem miért kellene 4 hónaposan 6 kilónak lennie? Mert ha 3 kilóval született, akkor is csak fél éves korra kell megdupláznia a súlyát.

Ne aggódj azon, h kevés a tejed, inkább bízz magadban, h tudsz elegendő táplálékot adni a babádnak.Ha negyed óra múlva megint enne, akkor negyed óra múlva szopjon, mert csak így lesz elegendő tej és így több is fog termelődni.

Remélem sokáig tudsz majd szoptatni és tudtam segíteni.

2011. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Igaza van utolsó elöttinek,hogy a tápszertől fejlődik gyönyörűen a gyereke.Bizonyítékom is van rá,hogy ez így igaz.

Szüleim udvarán bizonyosodott be,teszt céljából csinálták meg a következőt.Ugyanazon nap született kiscsibéket 2 csoportra választották.Egyik csoport kukoricadarát kapott,a másik pedig bolti tápot,ami be nem tudni mi van,növekedési hormonon kívül.

A kukoricás csibék lassabban nöttek,míg a táposoknál gyors volt a növekedés.2 hónap után már szemmel látható volt a nagyságbeli különbség.Viszont a kukoricások gyorsabbak és izmosabbak voltak mint tápos társaik.

A másik hátrány az volt,hogy a kukoricát meg kellett termeszteni,le kellett szedni,aztán megőrölni,egy csomó macerával járt a dolog,ami egy csomó energiát vett igénybe.ezzel szemben a tápot csak meg kellett venni a boltban.

2011. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt az elején, és akkor nagyon sűrűn szoptattam, amikor csak kérte. 2-3 nap alatt nagyon beindult a tej. Mondjuk nekem nem fogadta el a tápszert úgyhogy nem is volt más választásom. Rengeteg folyadékot kell mellé inni, az biztos.
2011. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!