Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyulladt mellbimbó! Mit tegyek?

Gyulladt mellbimbó! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Napok óta be vannak gyulladva a mellbimbóim,vörösek.Amúgy géppel fejem a tejet,és nagyon fájnak közben.Valaki tud megoldást,hogyan tudnám helyrehozni őket?Már a fejés gondolatára is összeszorul a gyomrom.(A babám 7 hetes,elejétől fogva lusta szopni,ezért fejem a tejet.)

Kérlek,írjatok,kinek volt ilyen,és mitől múlt el!

Köszönöm!


2011. máj. 23. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a garmastan segített. Kérj a dokitól receptet.
2011. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én Lasinosh krémet kentem rá, de lassan múlt el.

szopi tanácsadó segytségét nem akarod kérni, hátha rá lehetne venni babádat szopira.

2011. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne szappanozd, mert az rémesen szárítja, elviselhetetlen lesz. Nekem a garmastan tovább érzékenyítette a melbimbómat (ahol bekentem, pörkösödött, ami a következő szopiztatásnál sokkal mélyebben berepedt, mint előzőleg volt...), az használt csak, ha szopi után az anyatejből rákentem valamennyit, és pucér cicivel voltam, amíg rá nem száradt, pár nap alatt így rendbe jött.


A melbimbód mitől ilyen sebes? Időnként ráteszed a babádat azért szopizni? A fejő nem okozhatna ilyen sebeket.

2011. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!

A kórházban 8 csecsemős nővért,és egy védőnőt készítettünk ki...Senki sem tudta rávenni,hogy mellből egyen.Iszonyú lusta volt.Azt mondták,egy ilyen gyereket láttak a kórházban eddig rajta kívül...Bimbóvédővel még csak-csak,de azzal is leállt.Olyan keveset evett,hogy alig hízott.Maradt a fejés,és a cumisüveg.Ezzel nekem nincs is gondom,csak a fájdalom.A lényeg,hogy ő egyen.

2011. máj. 23. 09:06
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem sebes a mellbimbóm,csak gyulladt.Mikor megindul a tej,az is nagyon fáj sajnos.

Próbáltam a tej rákenését,szabadon hagytam,amennyit csak lehet,de semmi.

2011. máj. 23. 09:08
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem ugyan ez volt! Kenetet vettek a tejemből, és így derült ki, hogy a pici szájpenésze okozta a problémát! Stafylococcus aureus tenyészett ki a mellemből! A gyulladt mell nem játék, és abból gondolok arra, hogy neked is megfertőződtek a mellbimbóid, hogy nincs sem, csak piros! kérlek hallgass rám, és fordulj orvoshoz, ne járt úgy mint én, aki szintén végigment a garmastánon a motherloveon, a tejkenésen, fejésen át, mindenen, miután egy orvos kiderítette, begyulladtak a bimbóim! Arra a jó Istent is rákenheted, ott már csak az antibiotikum használ! Nekem mivel kezeletlen maradt, a "kend anyatejjel" tanácsok miatt, sőt az anyatejben lévő fertőzés továbbfertőzte csak a majdnem katasztrófához vezetett! Te ne juss el idáig! Egyébként én bőrgyógyászt javasolnék, nem nőgyógyászt, és nem is gyerekorvost, védőnőt meg végképp nem! Sok sikert, és írj hogy mi lett!
2011. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*"nincs seb" javítás
2011. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú,most jól rámijesztettél!!!Garmastannal kezdtem kenni,illetve egész nap levegőztetem.Ha holnapra nem javul,tényleg elmegyek a dokihoz!De miért a bőrgyógyászhoz kell menni ezzel?Neked ott vettek tejmintát,és onnan küldték tenyésztésre?
2011. máj. 24. 08:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászaton tenyésztettek! Őszintén megvallva remélem az én esetem egyedi, de 9 orvos nem tudta mi baja a mellemnek! A 10. egy bőrgyógyász volt! A szájpenészt nem vette észre 3 gyerekorvos, pedig 1 nek direkt mondtam, hogy szerintem szájpenész a gond, és az fertőz oda vissza engem, továbbá 5 nőgyógyásznál jártam, mivel a lázam és a rosszulléteim miatt az ügyeletre vittek a kórházakba, így mindig másnál kötöttem ki! Azért végeztem bőrgyógyásznál, mert már annyira szétterjedt a vírus bennem, hogy mindenem fertőzött volt, és az egész testemen vörös kiütések voltak, viszkettek, hámlott a bőröm (az egész testemen) Senkinek nem kívánom azt a fájdalmat, testileg és lelkileg egyaránt. Nem tudtam 2 hétig szoptatni, fejtem a tejem, és ment a csapba, óriási szerencse, hogy nem apadtam el! Nem tudom mennyire egyedi eset az enyém, de akik tanácsot adnak itt fájó mellbimbóra fogalmuk sincs, hogy sebfájdalom-e vagy gyulladás!!! Ez a legfontosabb kérdés, és sok anyukát érint, nem tudom, hogy lehet egy ilyen komoly problémát nem számításba venni! Első az orvos ilyen esetben, csak válassz jót, és ne járj úgy mint én! Amúgy azért bőrgyógyász, mert tulajdonképpen a bőröddel van a gond, és erre ő tud tökéletes megoldást! A Garmastán meg hasonló krémek, tanácsok jók AMENNYIBEN picit felrepedt a cici, és fájdogál, de AZ, ha már rettegsz a szoptatástól a fájdalomtól TÖBB mint gyanús! Menj el --BŐRGYÓGYÁSZHOZ--!!!
2011. máj. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma voltam orvosnál,begyulladt a mellem,és mára 37,5 hőemelkedésem lett.A főorvos talált csomót is a mellemben,ami lehet tejmirigy.Sajnos az apasztás mellett döntött,mert nem sok tejem van így se...
2011. máj. 25. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!