Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Diétát probált valaki szoptatá...

Diétát probált valaki szoptatás allat?

Figyelt kérdés

Konkrétan Level diétára gondoltam!Valaki probálta már??

Kérem szépen,ne csak olyanokat irjatok hogy elapad a tejed,stb... Szeretnék fogyni de nem mindenáron.


2011. máj. 23. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem éppen ezt a diétát csinálom, és nem is éppen önszántamból, de leírom.

Epekövem van, hamarosan műtenek, de közben zsírszegény és fűszer mentes diétán vagyok.

Elég nehéz, de muszáj betartanom. Fogytam 3 hét alatt 5 kilót. Nem tudom, hogy emiatt e, vagy genetikai adottság, de sajnos nem elég laktató a tejem a babámnak, és tápszeres kiegészítést kap.

Mennyi idős a babád? Nekem 8 hetes, és az 5. hét környékén megindult a fogyásom a szopitól is.

2011. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Kisfiam 6 hónapos mult!Már kostolgatunk,de csak egy nap egyszer és még azután is szopizik!

3. babám de nem tudom miért én egyikkel sem fogytam 20grammot sem szoptatás alatt!Táplálonak tápláló a tejem már 10kg...Fogalmam nincsd hogy kellenne csinálnom,tejem is legyen és hát igy a harmadik után már bizony 15-17kg felesleg is van!De a legnagyobb gondom inkább az hogy a hasam log:(((((

2011. máj. 23. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:

ez a level diéta elég drasztikusnak tűnik nekem.

ém azt csinálom 2 hete, hogy egyáltalán nem eszem olyat amiben fehér liszt van se kenyér se péksüti, helyette paprika vagy valami alacsony zsírtartalmú sajt.

vacsit 4 órával lefekvés előtt eszem, és rengeteg vizet iszom.

mozogni egyenlőre időm nincs, de lement 2 kg

2011. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

NE diétázzatok szoptatás alatt!

2-3 éves gyerkőccel már más a helyzet, ott már nem létkérdés sem a tej, sem a "laktatósága"; de 1 éves kor alatt szerintem semmiképp ne csináljatok célzott diétát.

Ezt a típust mondjuk nem ismerem, de a diétáknak általában az a lényege, hogy valamelyik ételcsoportból egyáltalán nem veszünk magunkhoz, vagy nagyon keveset, vagy módosul a természetes, egészséges arányuk. Ez pedig nagyon nem jó - de nem is elsősorban a babának meg a tejnek, hanem nektek! (Először nektek lesznek/lehetnek hiánytüneteitek...)


Kérdező, inkább az étkezési szokásaidon változtass, még optimálisabb irányba. És ha van kedved, kezdj el nyugodtan mozogni, de azt is csak lájtosan, ne sportszerűen. Idővel lesz majd módod, hogy rendesen nekikezdj egy rendes fogyónak is.

2011. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most kezdtem diétázni,6 hós a babám,anyatejes,most kezdtük a hozzátáplálást.A diéta 1500 kcal naponta,napi 5*eszek,kevés fehérliszt,minimális cukor,nincs nasi,cukros lötyik,sok gyümi,zöldség,mindennap főzök vmi fincsi friss zöldséges kajcsit/wok,rakott,grillezett,főzelék/ilyesmik.Alapból nehezen fogyok,sok mozgás,edzőterem kellett régen is hozzá,most még oda nem mentem le,mégis megindultak a kilók lefelé,kb.heti 1 kg mínusz.Nem éhezem,egészségesen táplálkozom,csak jobban odafigyelek,szerintem a babának is jobb és a tejmennyiség nem változott.Próbáld ki,itt a nyár,most könnyű finom zöldséges-gyümis táplálékokat enni.

2011. máj. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon nagyon köszönöm,leirnád nekem egy napi ennivalodat? Az 5 étkezést!Köszönöm.
2011. máj. 26. 23:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Szívesen leírom.

Reggeli:2 dl /tejeskávé,ovomaltine,kakaó,tej/1 zsemle,sajt,sonka,sok paradicsom,ubi,paprika

Tízórai:1 gyümölcsjoghurt

Ebéd:amit főzök a családnak,főzelék,wokban csmell-zöldség,szaftos,vagy rakott husi zöldséggel,salátával

Uzsi:gyümölcs

Vacsi:kefir,joghurt,sajt,esetleg abonettel

Ami fontos:mindent eszek,de ami hízlaló,abból kevesebbet,pl ha tésztát főzök kevesebb tészta,több zöldség,vagy krumpli,rizs szintén kevesebb.

Nem vagyok éhes,mert 2-3 óránként eszem,szépen mennek le a kilók és nem változott a tejem-babám még csak szopik,6 hós.Sok folyadék,szmentes ásványvíz,esetleg hideg tea,limonádé gyümölcscukorral,citrommal,napi 1 pezsgőtabletta Kalcium-Sandoz-C vitaminnal.Nagyjából így néz ki egy napom.

2011. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,én is igy fogom csinálni!!!
2011. máj. 31. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!