Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amikor feszül a cicim, akkor...

Amikor feszül a cicim, akkor érzem magam nyugodtnak, hogy van tejem. Amikor nem feszül, akkor kétségbeesek és egyből fejek, hogy ismét feszüljön. Helyesen teszem, hogy feszülnie kell mindig?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 06:44
 1/5 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül kell feszülnie.

Én is mindig kifejtem teljesen,nem a baba igényeihez igazodott,és igy rengeteg lett,örökké feszült,és tele volt a fagyasztó tejjel.Legközelebb igény szerint szoptatnék,és nem fejnék ennyit,csak mikor elviselhetetlenül feszült.

2011. máj. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell feszülnie. Így csak a mellgyulladás veszélye nagyobb, folyamatosan túltermelsz. A kereslet-kínálat beálltakor a mell annyit termel amennyire a babának szüksége van. Ilyenkor már a mell nem feszül. Növekedési időszakban amikor a pici többet kíván, sűrű szoptatással lehet fölszaporítani a tejet annyira, amennyire szükség van. Négy gyermeket szoptattam, ill. egyiküket még szoptatom. Soha nem volt kevés a tejem és a mellem kb. két hetes korukra már nem feszült. A mellben nem csak annyi tej van amennyit érzel. Szoptatás közben termelődik a java. Ha folyamatosan feszül a mell, előfordulhat, hogy a baba is folyamatosan túl eszi magát. Ennek egyik jele a fehérjedarabos széklet.
2011. máj. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért feszül, mert fejed, és sokkal több a tejed, mint amire a babádnak szüksége lenne!
2011. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem sose feszül, illetve reggel egy kicsit (az éjszakát átalussza a bébi), mégis elég a tej. Nem is értem honnan vagy mit szív ő ki, olyan mintha egyáltalán semmi nem lenne a mellemben.
2011. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy azért feszül, mert én fejem, csak az a baj, hogy én ezt szeretem. Ha feszül. Nem is értem.
2011. máj. 27. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!