Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az első ill. az elején szopizá...

Az első ill. az elején szopizásnál mikor megindul a tej nagyon fájdalmas? Még van időm a szülésig, de érdekelnek a dolgok. Nagyon érzékeny a mellem és mindíg is az volt.

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 19:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy milyen érzés?
2009. márc. 16. 19:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Én csak onnét tudtam,hogy van tejem,hogy mikor a lányt rátettem a csecsemősök mondták hallgassam milyeneket nyel...
2009. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az az érzés, amikor a baba szopizni kezd, egészen más érzés. Nekem is érzékeny, de ez más, soha sem volt miatta problémám. Nekem minden alkalommal eléggé beduzzadtak a melleim, kicsit kellemetlen, de kibírható. Én a kórházban megkértem a csecsemős nővért, hogy masszírozza át. Utána alaposan kifejtem a fölösleget minden szopi után a kórházi nagy teljesítményű géppel. Az nagyon jót tett. Az volt a legnevetségesebb, hogy mivel elfelejtettem bevinni a kislányom születésekor melltartóbetétet,amerre mentem, mindenhol tejcseppek jelezték az utamat:))
2009. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fantasztikus érzés :)

A tejleadó reflex szurkálhat egy picit, de ezen kívül nem okoz fájdalmat. Ha nem jól kapja be a bimbód és csak a végét szívogatja, akkor ki tud sebesedni, az fáj.

Vegyél lanolinos mellbimbókrémet és ha ezt érzed, akkor kezd el vele kenni.

2009. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, már nagyon várom de izgulok és félek is egy kicsit, hogy majd milyen érzés lesz és hogy jól fogom-e csinálni... :)
2009. márc. 16. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztosan lepontoznak, nekem fájt. Minden szoptatáskor, eléggé erős volt a reflexem. Illetve nagyon erősen görcsölt az elején a hasam, a szoptatáskor termelődő oxitocin miatt. De látod előttem csupa pozitív tapasztalatot írtak, szóval én a kisebbséghez tartozom.
2009. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, ugyan miért pontoznánk le, hiszen ez a Te élményed és sajnálom hogy ennyire fájt. Remélem hogy nem fog majd fájni ha meglesz a baba és minden rendben lesz és lesz tejem ...stb. :)
2009. márc. 16. 23:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elején nekem is nagyon fájt. A kisfiamnak iszonyú erős szopóreflexe volt (hál isten) és az ilyen jellegű igénybevételhez nincs hozzászokva az ember lánya. ráadásul már a kezdet kezdetekor nagyon mohón szopizott, csakhogy kb 2 napig nem nagyon volt mit (császáros baba volt), így sebesre szívta a mellbimbómat. Kb az első 3 hétben potyogtak a könnyeim a szoptatásokkor. aztán szépen egymáshoz idomultunk és már nagyon élvezem a szoptatást, remélem sokáig így lesz majd.

Boldog babavárást!

2009. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem inkabb kellemetlen erzes volt az elejen, es csak az elso nehany percben. Azota 5 hetes a babam, imadok szoptatni, mert nagyon jo erzes.

Egy elozo valaszoloval ellentetben viszont azt javaslom, hogy ne kenegesd kremmel a mellbimbod. Szopi utan par csepp anyatejet kenj el a bimbon es az udvaron. Ennel jobb gyogyszer a sebesedes es a kiszaradas ellen nincs szerintem.

2009. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!